Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4éves kislány tud már...

Egy 4éves kislány tud már szimulálni?

Figyelt kérdés
Múlt héten pénteken nagyon rosszul volt a kislányom hányt és görcsölt a hasa.Egész éjjel virrasztottam mellette,tartottam eléje a kisvödröt abba hányt.Elvittük dokihoz ,azt mondta diéta teázás,de nincs különösebb baja a hasának.Szerdán azaz már ma mehetett volna ovodába de kedd este volt egy hasmenése,és így nem engedtem oviba.Ma semmi baja nem volt a párommal maradtak itthon,és ahogy hazaértem mindjárt elkezdte mondani,hogy jaj de fáj a hasa,pedig egész nap nem panaszkodott.Mondjuk enni sem nagyon akar,de a csokit azt enné,csak ameddig nem jön rendbe nem adok neki.Szóval azért kérdeztem ezt,hogy tud-e egy 4éves kislány szimulálni,mert furcsállom ,hogy ahogy hazaértem kezdte el mondani,mivel tudja,hogy én határozom meg menjen-e oviba vagy sem.A másik,lehet szereti ha sajnáljuk és ilyenkor jobban kényeztegetjük,nem tudom.De a doki amikor nyomogatta a hasiját akkor üvöltenije kellett volna,ha annyira fáj neki.
2013. nov. 6. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kimondottan szimulál, inkább csak nem akar oviba menni! A gyerekek ilyenkor képesek testi tüneteket is produkálni.
2013. nov. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 klopusz ***** válasza:
76%

Ez nem szimulálás.

Mindenki - igen, ilyen kicsi gyerek is - tud pszicho-szomatikus tüneteket produkálni. Szerintem is az lehet inkább a háttérben, hogy valamiért nem szeretne oviba menni. Én is ilyen voltam. Képes voltam végighányni az utat az óvodáig csak, hogy ne kelljen bemennem.

2013. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ennek hátterében elég sok minden lehet. Ha szimulálna akkor szerintem viszonylag rendesen enne, de így hogy nem is igen eszik elképzelhető, hogy valami tényleg nincs rendben a pocakjával. A csokit én is megenném betegen is és nem betegen is, de így hogy nem is kap még ezért sem éri meg betegnek lennie, de ő még is beteg. Simán eltudom képzelni, hogy valóban beteg volt amikor hányt, rájött, hogy ez egy másik állapot amikor kényeztetik, amikor nem kell óviba menni, amikor apával otthon lehet stb. és ezért úgy döntött még egy kicsit tovább húzza a betegséget. 4 évesen abszolút tudnak már tudatosan "betegeskedni" akár hányni is. Ha napközben jól van, de reggelre mindig beteg lesz mikor óviba kell menni akkor csak ki találja. Hallgass az anyai megérzésedre, ha szerinted nem beteg akkor valószínűleg igazad van.
2013. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A hányás az tuti nem volt szimulálás,hanem az utána lévő napok amiket itthon töltött.A nem evészet nála nem mérvadó,mert nem egy jól evő gyerek.Én úgy érzem azért színleli ezeket a hasfájásokat,hogy mindenki őt sajnálja,és ne kelljen oviba menni.Csak mondjuk eddig szeretett ovodába menni.Lehet a koránkelésből van elege.
2013. nov. 6. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!