Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereket egyedül...

4 éves gyereket egyedül hagynál a lakásban fél órára?

Figyelt kérdés
Olyan gyerek, ha azt mondják neki, hogy ülj a tv előtt és fel ne kelj onnan míg meg nem jövünk, akkor ott ül.
2013. nov. 11. 12:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
NEM!!!! Az ördög nem alszik, bármi történhet vele, fél óra nagyon hosszú idő.
2013. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
Semmiképpen sem, könnyen megijedhet ha rájön hogy tényleg nem vagytok ott.
2013. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
NEM!
2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális, aki megteszi, az biztos.
2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Én sem merném, pedig én is ilyen gyerek voltam és sosem lett bajom. Mindig a legváratlanabb pillanatokban történik valami rossz... Lehet, hogy csak összetör egy poharat, de lehet, hogy elkezd légyre vadászni és véletlenül belenyúl a konnektorba.
2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%

Van egy elég megbízható 5 éves gyerekem, de nem, nem hagynám itthon. 4 évest pláne nem.

Nem tudhatod soha, mikor pattan ki az isteni szikra a fejükből. 100%-ig megbízható ilyen pici gyerek nem létezik, kivéve ha lekötözöd és bezárod.

2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
24%
Én max. 5 percre, ha éppen alszik.
2013. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

3,5 éves a fiam, önálló, okos, szófogadó, ismeri a szabályokat. Mégsem hagynám egyedül 1-2 percnél tovább a lakásban. Max. annyi időre, amíg leviszem a szemetet vagy felhozom a postát.

Talán nem lenne semmi baj, mégsem lenne szívem őt ilyen helyzetbe hozni, hogy egyedül hagyom. És ennyi idő alatt bőven lehet baj. Ha rájön, hogy egyedül van, nem biztos, hogy a félelem miatt nem felejti el, hogy nem kellene felkelnie a Tv elől. A félelem cselekvésre késztetheti, ha gyanús zajt hall kintről, és ez már lehet baj forrása.

2013. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%

Az én lányom is 4 éves, és volt már hogy pár percre a lakásban hagytam, azt mondtam nézze a mesét, ne álljon fel, és akkor kap egy kinder tojást. Valójában nem mentem sehová, csak teszteltem, kíváncsi voltam mennyire "megbízható".

Kb 10 perc múlva bementem, és megkérdeztem, hogy felállt-e, ő mondta hogy nem, csak ült és nézte a mesét. Valóban így volt, meg sem mozdult, nézte a mesét. Így én bent hagyom, ha 1-2 percre ki kell mennem, pl postaládához kiszaladok. De fél órára semmiképpen nem hagynám egyedül a lakásban, ha 100%-ig megbízható és nem szeleburdi, akkor sem. Itt nem csak arról van szó, hogy ő szót fogad és egyhelyben ül, hanem rajta kívül álló okokból is baj történhet. Gondolj bele, hogy meg tudnád-e bocsátani magadnak, ha bármi baj történne vele, és ez alapján dönts. Ha van egy csöpp anyai jóérzés benned, akkor nem hagyod magára ilyen hosszú időre.

2013. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%

5 évesemet egyedül hagytam 35 percre, mert beteg volt és nagyon gyenge (láza épp csillapítva volt), nézte a mesét non stop, nem mozdult el a kanapéról. Ezalatt elhoztam a másik két gyerekemet vihartempóban.

Nem volt szívem tök betegen rossz időben kivinni, oviba bevinni meg teljesen hülyeség lett volna, még megfertőz mindenkit. Azt az egy napot nem tudtam máshogy megoldani.


Nem voltam teljesen nyugodt, de én inkább amiatt izgultam, hogy ha velem történik valami, és nem tudok visszaérni időben, akkor mi lesz.


De nem lett semmi, amikor haza értünk, ugyanúgy ült a kanapén, ahogy ott hagytam.


De, ez nagyon gyerekfüggő, a középső gyerekemmel szerintem nem merném megcsinálni ezt, neki vannak hülye ötletei...

2013. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!