Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitol ragaszkodik hozzam Ennyire?

Mitol ragaszkodik hozzam Ennyire?

Figyelt kérdés

2,5eves lesz a lányom Januárban. Akkortájt születik a húga, akit az eddigi jelek szerint igenis var. Persze ez uvyis megfog változni, jon majd a féltékenység, stb.

Én dolgozom (ujra) szeptember óta. O bolcskdebe jar, amit nagyon szeret. Gondozók állítása szerint nagyon hamar beszokott. Szinte mar elvonási tünetei vannak. A napjaink mar nem annyira tartalmasabbak, mint mikor otthon voltunk együtt. Megis iszonyatos lett a ragaszkodása, bar én nagyon szigorú vagyok vele. Apja kevesbe az, de mivel próbálkozott a dacklrszak alatt, igy neki is felkellett vennie azt a bizonyos kesztyűt.


Lehet fura,es hátborzongató kerdes, de letezik, hogy a lányom azt érezne, hogy par honap múlva én nem leszek? Esetleg "ott maradok" a szuloagyon?


Vagy mitol lehet ez a mérhetetlen ragaszkodása es ram hallgatása manapsag?


2013. nov. 11. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Le leszek pontozna meg mindjárt jön valaki aki szerint igen érzi. Szerintem egyszerűen minden gyerek az anyjától függ és tudja, hogy most ritkábban vagytok együtt.
2013. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Túlbonyolítod.
2013. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem irni, hogy par napja megy a hiszti alvaskor. Semmi nem jo neki, sir/vergodik. Éjjeli fényt is probaltuk, de semmi hatása. Zavarja leginkabb, igy kéri, hogy kapcsoljuk ki.

Masodik napja ugy hajlando elaludni, ha elmondom neki az agyara ülve, hogy: anya-apa itt van, vigyázz rad, stb.. Ezutan mint akit elvágták es alszik reggelig.

Egyebkent Sosem volt gond az alvásaval. Nagyon korán ataludta az éjszakákat.

2013. nov. 11. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ami a kérdésben megfogott - nagyon szigorú vagyok, 2,5 évessel?
2013. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Most komolyan, a gyerek elkerült bölcsibe és azzal riogatják, hogy jön egy másik gyerek a családba. TE nem paráznál be, hogy kellesz -e még egyáltalán? Az lenne a csoda, ha nem ragaszkodna. Nem maradsz a szülőágyon, csak ő hiszi azt, hogy szép fokozatosan le lesz cserélve. Az, hoy várja a tesóját azért mondja, mert mindenki úgy kérdezi tőle, hogy "Nah, várod már?" - most mit mondjon, hogy a hátam közepére sem hiányzik egy betolakodó??
2013. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Senki nem kérdezi tole, hogy varja-e mar. Nem tudom, hogy ezt hol olvastad az irasomba.

O maga jon oda hozzam es simogatja, puszilgatja a hasam. Az uh kepeket is imádja nézegetni es sűrű felhozza o maga a tesó "temat". Mi Sosem eroltettuk. Elmondtuk neki, hogy lesz egy kishúga.

A bölcsiben sem "riogatják" a tesóval. Senki nem mond neki olyat, hogy le lesz cserélve egy másikra.


A szigorúság pedig kell. Nalam nincs olyan, hogy hanyatdobja magat az utca,, mert épp nem balra mentünk, hanem jobbra. Ha a kezemet kell fognia, akkor nincs ellenkezés, tudja jol.

Az pedig a herotom, ha a boltban vagy mashol (közösségi helyen) nem tud egy gyerek viselkedni. Csapkod, ramol, hisztizik a 838384.csokiert es a szülő meg megis dicséri es le se sz.rja a gyereket.


Bocs, de manapsag divat a "nem nevelek" gyereket, mert megis minek?!

2013. nov. 11. 21:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem továbbra is egyértelmű, hogy fél. Nem kell megfogalmaznia és kimondania, hogy attól fél, hogy el lesz hanyagolva, felejtve, elveszít titeket, stb., nagyon sok ez a változás, a bölcsi, az, hogy nincs veled, hogy jön egy másik gyerek és ezeket te magad mondod:


1.

Akkor alszik el, amikor biztosítjátok, hogy ott vagytok vele.


2.

A napjaink mar nem annyira tartalmasabbak, mint mikor otthon voltunk együtt.


3.

Iszonyatos lett a ragaszkodása, bar én nagyon szigorú vagyok vele.


Szerintem olvasgasd Vekerdy Nagy családkönyv c. könyvét, és megkapod a választ, hogy a gyerek akkor is fél attól, hogy "eldobják", ha amúgy nincs rá reális oka. Ő nem felnőtt, főleg nem 2 évesen. Azt tapasztalta meg, hogy őt kirakták otthonról, egy talán nem rossz helyre, de akkor is, anya már nincs úgy mellettem, a napok mások, és jön egy másik gyerek, aki anyával van, de én nem lehetek. Nem kell megfogalmaznia ezt senkinek, sem a szájába rágnia. Természetes félelem, hogy már nem fogjátok úgy szeretni, mint régen, stb.


A neveléssel egyetértek, kellenek a határok. Csak az nem mindegy, hogy mennyi figyelmet kap a jövőben, kétszer annyira van szüksége, mint amennyit kora indokolna, mert csak még jobban erősítitek majd a testvérféltékenységet azzal, hogy a pici baba marad veled otthon, ő neki meg mennie kell bölcsibe, és különben is, szeretnie "kell" a tesóját, hisz ez a kimondatlan elvárás. Akkor lesznek az igazán nagy harcok, nem a boltban a csokival.

2013. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Hű, de felhúztem magam ezen... Szerinted ki az, aki megdicséri a gyerekét, mert csapkod meg hisztizik a boltban? Ki az, aki direkt megkéri, hogy "Légy szíves, kicsikém, tépd ki magad a kezemből, úgy szeretném, hogy elüssön egy autó?" Kérlek, idézz fel egyetlen olyan esetet, amikor a saját szemeddel láttad, hogy a gyerek kiborult a boltban, és anyukája megdicsérte érte.

Szívből kívánok neked egy olyan második gyereked, aki majd segít visszavenni az arcodból. (És igen, fel lehet háborodni és le lehet pontozni. Ez a hozzáállás akkor is bicskanyitogató.)

2013. nov. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-sel 7-sel értek maximálisan eggyet!

Fél hogy elveszít és érzi,hogy már nem csak ő lesz számotokra!

Én tudom,ugyanez volt nállunk is a felállás!

2013. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!