Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves gyermekednek mennyi idő...

3éves gyermekednek mennyi idő kirakni 12/20db-os puzzlet?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy mi az átlag:) Nem tudom, hogy örüljek vagy szomorkodjak a lányom idején.

(nem verseny, kicsit meghökkent az ideje, örülök neki, de piszkálja a csőröm, vajon átlagos-alatti-feletti e a kicsi teljesítménye, bár akármelyik így is úgy is büszke vagyok rá)


2013. nov. 15. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30-35 másodperc.
2013. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Foggalmam sincs még nem mértem le.


Nekem nagylányom szeptemberben Volt 3 éves. Még augusztusban a 4 drabot nem tudta össze rakni, teljesen elvoltam keseredve. Szülinapja elött 1 héttel fogott egy 12 db-t és kiöntötte majd össze rakva hozta. Èn meg dicsérgettem az apját, mire kiderült teljesen egyedül tette ki.


Emit elöször lát az tuti eltart egy darabig, lehet segítség is kell neki, amit már többször kirakott, ott már szinte csukott szemmel csinálja, olyan gyorsan ahogy a keze bírja.

2013. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem mértem sosem az időt,pillanatok alatt megvan,de szerintem 3 évesen már több darabosakat kéne rakosgatnia,az enyém is ennyi idős a 30 darabosakat is simán kirakja,az kicsit több idő,de nincs több szerintem 5 percnél.Most a 45 darabosakkal próbálkozunk,ahhoz még segítség kell.
2013. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy olyan puzzle-t rak ki, amit már 100x kirakott, vagy egy vadi újat. Utóbbi általában lassabban megy.

Azért nem tudok válaszolni, mert az én lányaimnak nincs ilyen kicsi kirakója, talán egy 24 darabosunk van, de aztán 80, 120 meg 200 darabos van, azokból több is.

Az 5 évesem az 500 darabosba is besegített, meg az 1000 darabosba, amit én raktam.


De lehetsz rá büszke, olyan aranyosak, amikor mutatják a kész remekművet! :)

2013. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3 évesem jó ha egy-kettőt eltalál, nemhogy egyesül kirakna egy 30 darabosat. Ettől még teljesen normális gyerek.
2013. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1,5perc kb a lányomnak, mert folyton ráül a darabokra(ha találomra adogatom a kezébe a darabokat akkor gyorsabb), elsőre 5perc volt kiraknia.


Amúgy létezik olyan kirakó ami sok darabos(20-on felül) és nagyméretű, nem olyan apró?

2013. nov. 15. 13:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, XXL-es darabok vannak benne. Ravensburger.
2013. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Három évesen pár perc normális, nem átlag feletti. Lehet több darabossal próbálkozni, ha érdekli.
2013. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2,5éves lányomat egyáltalán nem érdekelte eddig a kirakó, mostanában sem hozza túlságosan lázba, van hogy 2-3x kirakja egymás után, de azzal le is tudta pár napra. Tehát minden gyerek más, van akinek van hozzá érzéke, van amelyik később kezd érdeklődni iránta és aztán secperc alatt kirakja. De én nem aggódok, mert sok másban meg olyan ügyes a kislányom hogy hihetetlen, 1,5évesen már mondta az összes mondókát, úgy lapozza a könyveket, mintha olvasni is tudna és némelyik szinte szóról szóra elmondja. Emellett az r betűt leszámitva tökéletesen beszél, olyan szavakat használ amiket némelyik felnőtt nem. Ügyes a gyerkőcöd ha igy megy neki, de ha másé gyorsabban ki is rakja attól még büszke vagy rá, ahogy irtad is.
2013. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vannak nagyobb méretű kirakók, mi a Lidl-ben vettük, általában készletben: 12-20-24-48 db-os képek vannak benne. A 48-as is nagyobb, mint az átlag kirakó.


A másik: időre sosem mértem, de az én kisfiam nagy kirakós volt, de nem emlékeztem, hogy mikor tette ki a több darabosokat. Most rákerestem egy akkori kérdésnél adott válaszomra: "Szerintem is érdeklődéstől függ. A 2,5 éves kisfiamat a rajzolás még nem érdekli, de a 48-as kirakókat is kirakja."

Megszállottan csinálta, hihetetlen volt.


Érdekes viszont, hogy most 5,5 évesen már nem annyira érdekli, nem akar nagyobbat, talán a 88-as méretű volt neki eddig a legnagyobb.


Számomra ez újabb bizonyítéka annak, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, de utolérik egymást előbb-utóbb.

2013. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!