Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első osztályos szülőknek! Ti...

Első osztályos szülőknek! Ti hogy tanultok a kicsivel? Hogyan olvastok vele? Hol járnak most?

Figyelt kérdés
Lányomék eddig 7 betűt tanultak meg. Az á,m,l,z,e,t,s betűt. Ebből alakítanak ki szavakat és ezeket kell elolvasniuk. pl. Le-mez-zel. Mel-let-te stb. persze vannak rövidebbek is. Viszont idén már iskolaotthonos rendszer van nálunk is így kb. 4-1/2 5 amire hazaérünk. Játszani akar. Utána vacsora, fürdés + az öccse 3 éves (legrosszabb korszak) és állandóan vitáznak. Mindig sírás a vége. És ilyenkor alig tudok vele gyakorolni. Fáradt is, játszana is, de mérges is a tesóra....hu....Nagyon nehéz így. Tegnap reggel olvasott 1/2 7-től 7-ig, mert akkor aludt a kis tesó, de ma reggel az öcsi kelt fel 3/4 6-kor és már így nehezebben ment neki, mert a kicsi mindig bolondozik és arra is figyel. Ti hogy csináljátok? Mennyit olvastatjátok a gyereket?
2013. nov. 21. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én semennyit. Úgy gondolom elég az amit az iskolában gyakorol. Néha esténként olvasunk 10-15 percet, ami azt jelenti hogy kb 10 szót kiolvas, és megbeszéljük. Van hogy napközben is elővesz könyvet (hétvégén) és abból betűz, meg bármi feliratot lát, próbálja olvasni. Ami betűt nem ismer azt megkérdezi. Én úgy látom ami kell megy neki, a tanár sem panaszkodik, tehát én nem eröltetem a konkrét gyakorlást.

Eddig tanulták az A Á O Ó M K L E É C T betűket.

2013. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!