Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros gyermekkel...

Figyelemzavaros gyermekkel melyik életkorban a legnehezebb a szülőknek, idővel könnyebb lehet velük?

Figyelt kérdés
Jelenleg 7 éves .Nagyon szórakozott ,izgága ,nem agresszív ,éretlenebb a koránál ,folyton ellenőrizni ,nosztogatni kell .Ha elkezd pl .-ul őltözni akkor ha nem noszogatom egyfolytában folyton elterelődik a figyelme és mással kezd foglalkozni.
2013. júl. 28. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem majd ha felnőtt lesz, és elkezdi a nagybetűs életét!!!

A fiam is az, és még csak 4éves.

Belegondolni is fáj, hogy az iskolát hogy fogja végigcsinálni, mennyire fognak rá figyelni, kiközösítik-e, ő lesz-e a feketebárány......stb.....:(


Akkor a fiad már kisiskolás? Bocsi hogy visszakérdezek, de neked milyen tapasztalataid voltak eddig a figyelemzavaros gyermek kontra környezet-óvoda, társak- pedagógusok témában?

2013. júl. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam most lesz 9 éves,rá azt mondták az iskolában,hogy figyelemzavaros,aztán kiderült,hogy nem lát közelre,ezért nyüzsög.

Azóta mindenkinek azt ajánlom,pláne suli előtt,hogy vigyék el a gyereket a szemészetre!!!

2013. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Keservesen indult az óvodai pályafutásunk ,nagyon hamar szóltak ,hogy nem bírnak a kisfiammal mert nem hallja meg ha kérnek valamit ,makacs .Szigorúságra bíztattak ,nemtettszésüket fejezték ki ,nevtanba kerültünk ahol a pszichológus családi okokat próbált találni ,ez nagyon megviselt ,nagyon elbizonytalanított abban ,hogy jól nevelem e a gyermekeket.Aztán magánúton gyógypedagógushoz mentünk aki egyértelműen megállapította ,hogy idegrendszeri éretlenség és figyelemzavar áll a háttérben ,elkezdtünk fejlesztésre járni ,végre úgy éreztem jó helyen vagyunk segítséget ,elfogadást kapunk .Megtanultam elfogadni a gyermekemet így ,megértettem ,hogy idegrendszeri ok áll a háttérben és nem direkt viselkedik úgy ,hogy másoknak zavaró legyen .Érezte ,hogy így szeretem ahogy van és csak segíteni szeretnék neki a beilleszkedésben .Közben az óvónőknek mindig meséltem ,hol tartunk ,egy idő után már nem éreztem ,hogy akár a gyereket ,akár engem hibáztatnának ,kezdték az állapotának megfelelően kezelni és úgy elvárni dolgokat tőle .Legutóbb azt mondták ,hogy meg kellett ismerniük ,hogy kezelni tudják és felfedezzék milyen sok jó tulajdonsága van. Iskolába csak jövőre megy ,épp intellektussal ,viszont a játékossága miatt jobbnak látta mindenki így .Úgy kell őt elképzelni mint egy segítőkész ,mozgékony ,jóindulatú ,szórakozott kis humoristát ,szeretik a gyerekek ,megtanult alkalmazkodni ,aranyosan eljátszik a kis barátaival .

Tegnap masszőrhőz mentem ,ragaszkodott hozzá ,hogy kikísér az autóhoz és hozza a nagy ásványvizemet ,papucsot elfelejtett húzni és a nagy igyekezetbe leejtette a palackot :-),mondom neki "Nagyon köszönöm fiam a segítségedet ,ügyes vagy ,mert úgy ejtetted le ,hogy el sem törött":-D Nagyon bújós fiú .

2013. júl. 29. 09:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Kköszönöm ,hogy irtad a lehetséges látásproblémát ,mi állandó szemé szeti kontroll alatt állunk ,nálunk nem ez az ok ,de talán másoknak jól jön ,hogy felhívtad erre a figyelmet .
2013. júl. 29. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Leírnád, hogy milyen fejlesztésre jártok? Nekem most lesz 2.-os a fiam, és az általad írtak alapján nagyon hasonló figura a kisfiadhoz. Az iskolában folyton panaszkodtak rá eddig, mert a „föld fölött jár”, nem „veszi magára” az általános utasításokat (kétszemélyes helyzetekben szuperül teljesít, de hát ugye egy 30 fős osztályban nincs erre lehetőség). Nem „hiperaktív”, és nagyon határozott érdeklődési köre van, amelyben kitartó figyelemre képes. Értelmes, nagyon jó dogozatok ír (ha épp nem kalandozik el közben, és befejezi), de egész évben azt hallgattuk, hogy milyen „lassú”, és hogy így nem tudják, mi lesz vele később. Egyébként nagyon kis „érzelmi gombóc”, és igen fejlett az igazságérzete, aminek hangot is ad (sajnos?).

Szóval kíváncsi lennék, Nektek mi jött be, mert sajnos csak év végén vittem el egy helyre „kivizsgáltatni”, és nyáron náluk szünet van.

2013. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Le kell kötni,el kell fárasztani.Nem tudom aktuális-e még a gyermek viselkedése?! Az én lányom 23 éves /éppen most töltötte/ borzasztóan szenvedtünk és szenvedünk a mai napig a viselkedése miatt.Figyelem zavaros,az ovónők meg a dadusok már nem bírtak vele,volt aki meg is verte,de ez már egy másik téma. Mindent kiharcolt és kiharcol magának most is.Szeret a középpontba lenni.Elérte és kiharcolta az Apjánál sok év után, hogy szinyész szeretne lenni és közben pedig tanítani majd.Jelenleg oda jár a Szinházi Egyetemre,ami minden erőnket és energiánkat felemészt.De ott is mindig az első sorba akar lenni és ott is van.Kiharcolja magának.Ha hazajön velem /mert én nem engedem,tiltom sok mindentől/ 5 perc múlva összevesz,de nem csak kicsit.Régen volt még hajtépés is,most már csak sírok.Az Apja régen mindent megengedett neki.Az ilyen figyelem zavaros gyereket nem szabad szabadjára engedni,de nagyon le kell kötni el kell,hogy fáradjon.Nagyon nehéz.Egy alapítványi bálban kipróbáltuk /az ovodaiban/meddig bír fent lenni?! Komolyan éjfélkor még táncikált!

Meg kellene nézetni,hogy melyik étel hat rá tehát amelyiktől "izgatott" lesz.

Sok síkert kivánok!

2014. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!