Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a délutáni...

Hogyan vegyem rá a délutáni alvásra?

Figyelt kérdés
Nagyobb gyerekem 3,5 éves. Mostanában ki akarja hagyni a délutáni alvást, pedig még nagyon szüksége van rá. Reggel fél 7-7-kor kel, délelőtt ovi, ebéd után elhozom (mert itthon vagyok a fél évessel), elvileg 1-3ig alvás. Ha ez kimarad, iszonyat nyűgös délután, mindenen sírva fakad, mindenen összeveszünk. Van, hogy csak 2kor alszik el, de annak is örülök. Este 9-fél10 alvás. Ha ő nem alszik délután, én is nyűgös vagyok, pedig tudom, hogy nem kéne. Mondtam neki, hogy ha nem alszik, bentalvós lesz az oviban, de ez ellen minden porcikám tiltakozik nekem is, és, ráadásul hiába mondtam, nem használt. Nem akarom az ovival büntetni, végre megszerette, nem szeretnék rajta változtatni. Melléülni a kicsi miatt nem tudok, ha alszik azért, ha ébren van, azért... És erre eddig sem volt szükség, aludt magától rendesen. Mit tegyek, hogy aludjon?

2013. nov. 24. 23:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, ha csak pihen, az sem megoldás, ugyanolyan nyűgös...
2013. nov. 24. 23:10
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
És ha reggel korábban keltenéd fel? És délben lenne olyan álmos hogy aludjon? Vagy meg kell vele beszélni, hogy ha nem akar aludni nem muszáj, de akkor bírja ki estig. és korábban is feküdhet le.
2013. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Örülünk, hogy már eddig alszik reggel, egész kicsi korában 5kor kelt. :)

Ha este korábban letesszük, korábban is kel. Hiába beszélem meg vele, hogy nincs hiszti, ha egyszer fáradt... :(

2013. nov. 24. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld esetleg megfigyelni, hogy van-e máskor olyan időszak, amikor kicsit elfárad, és akkor próbáld altatni.


Nálunk a lányaim 2 éves koruktól nem aludtak délután :-(

A kisfiammal semmi ilyesmi gond nem volt.

2013. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem kellett volna beadni oviba, ha úgyis otthon vagy a kicsivel. Naná, hogy nem akar aludni. Egész délelőtt távol van tőled, aztán amikor végre hazamehet hozzád, akkor aludjon? Ráadásul még annyi időt sem akarsz vele tölteni, hogy elaltasd. Mégis mit vársz egy hároméves apróságtól?
2013. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"Melléülni a kicsi miatt nem tudok, ha alszik azért, ha ébren van, azért... És erre eddig sem volt szükség, aludt magától rendesen." -épp azért igényli, hogy vele legyél, mert nem lát egész nap. Azt meg nem értem, miért nem lehet tíz percet az alvására szánni a kicsi mellett???
2013. nov. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha a kicsi velünk van a szobában, persze, hogy a nagy nem alszik. Ha kint hagyom, egy idő után unatkozik, üvölt. Amúgy nem gondolom, hogy Anya-hiány miatt nem alszik. Rendszeresen beszéltetem ilyen dolgokról, nem gondolom, hogy ez lenne a probléma.

Neki sajnos tavaly el kellett kezdenie az ovit, tehát nem érzi azt, hogy a kicsi miatt kell mennie, már szeret járni. És szerintem egy 3,5 éves gyereknek igenis szüksége van az effajtac szocializációra.

2013. nov. 25. 08:09
 8/8 anonim ***** válasza:
igen sajnos kötelező beadni már 3 évesen...nekünk is hiába jön nemsoká a kistesó,és itthon tudnék-szeretnék lenni vele-velük, mennie kell, mondjuk szerencsére még másfél éves, egy ideig otthon lehet még velünk nem csak ovi után.
2013. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!