Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik pici gyerek...

Anyukák, akik pici gyerek mellett munkába álltatok, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
:)
2009. nov. 22. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bölcsiben a gyerek akkor egész jól el tudod verni munkával az időd mert nem zavar. No persze ez attól is függ hol dolgozol. Én jelenleg itthon, de januártól már megyek vissza a munkahelyemre. Egyedül a főzés az a dolog amit meg kell oldani. Azt pedig a pároddal megoszthatod, vagy több napra előre főzöl. Takarítást lehet akkor mikor a nagyszülő vigyázz rá. Én csökkentett munkaidőben dolgozom. gyerek 7 körül bölcsibe kerül, 3.kor megyek érte. Otthon csinálom a munkám, meg ami még belefér, ha haza hozom a gyereket egy órát mindig neki szánok, akármi van a lakásba, akármi hiányzik. És utána ha még van dolgom az apjára bízom vagy bíztatom az egyedüli játékra. Ha megtervezed a napod akkor jol lehet bírni
2009. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam reggel 8-tol este feel 6-ig van bolcsiben, mivel a parom is es en is teljes munkaidoben dolgozunk, es nagyszulok vagy rokoni segitseg nekunk nincs. Este fel 6-kor megyek erte, hazajovunk, megszoptatom, egyutt fozunk, hogy mire Apa hazaer, legyen vacsi. Vacsi utan meg jatszunk kicsit, kozben nezzuk a hiradot, aztan furdetes es altatas. Hetvegen probalom az idonk nagy reszet kozos programmal eltolteni, ebben pl. az is benne van, hogy a fiam Apaval porszivoz, mig en furdoszobat takaritok, igy ezt is egy kozos programkent csinaljuk. Egyutt fozunk, es a hetvegen probalunk tobbet fozni, hogy hetkozben este ne kelljen sokat.
2009. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válaszolótól kérdezném, hogy a bölcsiben nem húzták rá a szájukat, hogy fél hatig ott van a pici? Én ugyan nem dolgozom, hanem egyetemre járok, de már arra kiakadtak, amikor azt modntam, hogy hétfőn kedden csak fél ötre érek oda, hogy hát ott már négykor nincs is gyerek és milyen rossz lesz neki. Ezért az utolsó órámra be se megyek ilyenkor, hogy odaérjek négyre.


Különben én nagyon jól éltem meg ezt a bölcsikezdést, és a fiam is. Én tudtam előre, hogy két évesen menni fog, ezért mindig mesélgettem is neki erről már egy éves korában, várta is már, mert nyáron már mindig be is akart menni :) És mivel érezte, hogy én nem aggódok, ezért ő sem félt, tudta, hogy ott lesz egy ideig, de aztán megyek érte. Igaz, kicsi korában is már volt nagyira bízva pl. ezért megtapasztalhatta, hogy ha én elmegyek, akkor mindig érte is megyek. Sosem volt sírás a bölcsiben és én is élveztem, hogy napközben felnőttek között lehetek. A tanulást már kevésbé :) Utána meg olyan jó odaérni a fiamért a bölcsibe, ahogy vigyorogva szalad elém :) Lehet, hogy én vagyok fura, de jól érzem magam így már az elejétől kezdve. Az is jó volt, amíg otthon voltunk, de már egy idő után tényleg hiányzott, hogy rendszeresen találkozzak más emberekkel. És a fiam is élvezi a bölcsizést, jó hatással van rá. Itthon pl. nagyon rossz evő volt, de tényleg, katasztrofális, alig evett meg bármit is, a bölcsiben ezt nem hiszik el nekem, mert ott ő eszik a legtöbbet, mindenből repetázik :) Meg ő úgy ment bölcsibe két évesen, hogy kb 3 szót mondott. Két hónap alatt iszonyat módon elkezdett dumálni. Szóval én nagyon pártolom a bölcsit, hiszen ez nem azt jelenti, hogy innentől kezdve alig látjuk a gyereket, csak éppen a nap egy részében nem, de két évesen már jól jönnek az új élmények. Szerintem az anyukának is jól jönnek két év után.

2009. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
dolgozom, 8 orás munkaidoben egyelore, hétvégéket még nem vállaltam. szerencsére olyan a munkám, hogy napkozben porgés van, nincs ido rágodni meg lelkizni, hogy vajon mi van a gyerekkel. és látom is rajta, h imádja a bolcsit, nagyon kivirult a gyerek, h végre nem csak velem van:) otthon aztán el sem enged. reggel fél 8kor az elso a bolcsiben, 4kor meg szinte az utolso, nemtom, a tobbi anyuka milyen munkaidoben dolgozik...mikor hazamegyunk, nem tervezhetek nagy dolgot, mert fáradt is vagyok, meg a kicsit sem akarom (és nem is engedi) mellozni, mire 8kor elalszik, orulok, h leulhetek:)éjszaka meg párszor felébred...szoval a fozés akadozik, és néha kupi van, remélem, pár honap, és belejovunk:)
2009. nov. 28. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!