Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Vigyem tovább...

Mit tegyek? Vigyem tovább valami jobb Pszichológushoz? Esetleg van köztetek gyerekpszichológus? Lényeg lent.

Figyelt kérdés
A kisfiam nyáron kezdett el verekedni. Felnőttekkel többnyire barátságos , viszont egyetlen gyereket sem tűr meg maga mellett. Utcán, vásárlásnál, orvosnál stb. egyetlen alkalmat sem hagy ki hogy ne csapjon egyet a másikra. Nem többet csak egyet. Ősszel indult a beszokatás az oviba (3éves) , sajnos kudarccal végződött, hét végére kiderült hogy komolyabb a baj mint gondoltuk, nem lehet gyerekek közé beereszteni. Elvittem a nevelési tanácsadóba egy pszichológushoz. Szeptembertől foglalkozik velünk, és mindössze háromszor látta a gyereket. Leginkább az alapján ítélkezik illetve sajnos csak találgat amit én elmondok, elmesélek. Én mondtam neki azt is hogy sokszor látok félelmet a gyerek arcán mielőtt oda csak, DE NEM MINDEN ESETBEN. Ez alapján azt mondta autisztikus vonásnak véli ezt a viselkedést, hogy nem enged magához közel gyerekeket valószínűleg félelemből. Vár 1-2hónapot és ha nincs javulás akkor gyermekpszichiátriára küldik. Én nem igen osztom a véleményét. Nem vagyok szakember de úgy vélem nagyon általánosított a kérdésben és ráadásul szinte nem is foglalkozott a gyerekkel. Nagyon hamar mondott komoly véleményt. Nem gondolom hogy egy nagyon értelmes, okos kisfiút pszichiátrián gyógyszerezni kéne mert verekszik. Szerintetek érdemes magán úton pénzért vinnem valamerre ahol igazán figyelik a gyereket és szentelnek rá elég időt? Ti mit tennétek? Jövő szeptemberben viszem újra oviba, addigra valami eredményt kéne felmutatnom!

2013. dec. 8. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy egyből gyógyszereznék a pszichiátrián. Amíg nincs diagnózis, addig biztos, hogy nem. Valószínűbb, hogy csak alaposabban ki akarja vizsgálni. Nem kell ettől egyből megijedni. Egy esélyt adhatnál a dolognak.

Én is ismerek kimondottan agresszív, verekedős kisfiút és ő se kapott egyből gyógyszert.

2013. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak félek pszichiátria dolog megpecsételi az életét.....mert egyébkén korához képest nagyon okos gyerek. Kár lenne ha mindössze ezért nem járhatna később rendes oviba, vagy rendes iskolába.
2013. dec. 8. 12:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

jajj istenem, miért nem olvasol utána a dolgoknak mielőtt ítélkezel????


eleve a pszichiátrián a gyerekeket NEM KEZELIK, hanem ők mérik fel és megállapítják, hogy mi baja, miért csinálja, mi az oka...

mi 2 éve járunk pszichiátriára a 4 évesemmel, fél évente 3-4-5 fordulós vizsgálatokra (nálunk is autizmus gyanú volt 1,5 évig, most már...).

egyébként a fiam imádja! :)

1-1 órások a vizsgálatok amik arról szólnak, hogy a pszichiáterek térden csúsznak másznak a fiammal együtt és játszanak, szerepjátékoznak, labdáznak, babaházat előveszik és babáznak, telefonálnak, sütiznek, stb...

tehát különböző játékokkal, játékos feladatokkal nézik meg, hogy mire hoigy reagál, mennyire rávehető ill. kivehető a játékokból.

de pl. a sütizés egy tipikus vizsgálat, megkínálják őt valami finomsággal aztán mondja az egyik vizsgáló, hogy ő mennyire éhes és ugye itt a gyereknek meg kéne őt kínálnia.

akkor magnót hallgatnak és 1-1 mondatnél megállítják és megkérik a gyereket, hogy mondja vissza. ugye itt, hogy mennyire tud figyelni, mennyire érti a beszédet, stb.


semmi olyan dolog nem zajlik ott, komolyan mondom jobb mint egy játszóház, a fiam annyira várja már, hogy mikor megyünk legközelebb, akkora élmény neki, hogy megmaradt neki :)

2013. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok, bocs elküldtem.


nem eredményt kéne felmutatnotok, hanem 1. rájönni az okára, 2. tenni ellene/ fejleszteni stb. 3. megszüntetni.

kicsit se normális amit írsz a fiadról, ez nagyon nagy dolog, hogy az utcára se tudtok szinte kimozdulni.


én megelőzném a nevtanos intézkedést és azonnal jelentkeznék a lakcím szerinti pszichiátriára, sőt más dolgokat is elkezdenék intézni, pl. tornára beíratni, hogy levezesse a stresszt, tsmt re jelentkezni, úszni elvinni, az is nagyon sokat segíthet.

de ne félj a pszichiátriától, hogy úgy gondolják kezelni kell, akkor nem gyógyszerezni fogják hanem az előbb felsorolt mozgásos fejlesztést fogják felírni (tsmt, bhrg, ayres terápia...)

2013. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Gondolhatjátok hogy mindent megpróbáltunk már......nagyon sokat foglalkozunk vele, magyarázunk neki hogy mit miért nem szabad stb. Sajnos nem nagyon tudunk előzményt felvezetni , nem tudjuk miért csinálja, ahogy írtam a pszichológus is találgat. Nagyon nehéz eset, mert nem csak "simán agresszív " gyerek, hanem látszólag ok nélkül megüt minden gyereket.

Ezzel a pszichiátria kérdéssel kapcsolatban, valóban sajnos elég tájékozatlan vagyok. Itt egy anyuka mesélte el a történetét, hogy nem tudott rajzolni a fia, illetve nem is igen érdekelte ezért a pszichológus őket is elküldte a pszichiátriára, ahol rögtön bizottság elé akarták küldeni a megyei intézetbe és rögtön gyógyszeres kezelés akarták venni. Na én ebből ítélve rémültem meg és gondoltam úgy hogy az én fiam nem való ebbe a gyógyszerezhetős közegbe. Nem tudtam hogy ezek a foglalkozások is olyanok mint a pszichológusnál. De ez biztos hogy mindenhol így van?

2013. dec. 8. 12:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Először is, kicsi még a fiad, ha Te nagyon sokat magyarázol neki, hiába, mert nem érti még!


És valóban sok ember tudatában a pszichiátria ma is azt jelenti, hogy kócos hajú, lenyugtatózott, elbutult, rácsos ablakok mögé zárt emberek csoportja.

Valójában gyermekeknél, csak ténylegesen indokolt esetben írnak gyógyszert. És ilyen kicsiknél főleg: egyéni, csoportos terápia, mozgás, vizitorna, lovaglás, stb. számtalan alternatív módszer van ami segít.

Vadaskertnek nagyon jó a Gyermekpszichiátriája, ingyenes, beutaló nélküli, szülőnek kell időpontot kérni, és komplexen vizsgálják a gyereket

2013. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bármilyen jellegű problémával volt ott kisebb-nagyobb gyerek, mind jól érezte magát, a szüleik is elégedettek voltak.


A másik meg rosszul gondolkodsz, hogy különböző indokok miatt nem viszed. Ezek a fals indokaid azért vannak, mert félsz, hogy valamivel szembesülnöd kell.

Holott minél hamarabb viszed a szükséges vizsg.-ra, annál beljebb vagy. Ha ezt nem tennéd, nem tudna beilleszkedni a normál oviba, vagy elkönyvelnék neveletlennek, vagy iskolában derülne, ki az aminek már ovis korban rég ki kellett volna derülnie...

Attól, még, hogy okos, értelmes, lehet autista, figyelemzavaros, magatartászavaros, stb.


Nézz szembe magaddal, és gyerünk a Gyermekpszichiátriára

És még így is lehet, hogy nincs semmi, gond, ha van akkor meg mindent megtettél, hogy időben kezelni lehessen

2013. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az autizmus egy idegrendszeri rendellenesség, ami 3 területet érint:

- a kommunikációt (sajátos kommunikáció jellemzi ezeket a gyerekeket, jellemző az ismételgetés, a kérdésekre nem adekvát, vagy semmilyen válasz és szüntelenül egy-egy témáról való beszélés)

- a reciprok szociális interakciók gyengesége (tehát nincs kölcsönösség a szociális helyzetekben, a gyermek nem érti a többi ember, gyermek szándékát, az érzelmeit, ezeket nem tudja értelmezni. Ez olykor agresszióban mutatkozik meg.

- rugalmatlan viselkedésszerveződés (jellemző a monoton, spontán fantáziamentes játéktevékenység, bizonyos kényszerek, a spontán fantáziajáték hiánya, a játékokkal nem a funkciónak megfelelően játszik. )


A kisfiad viselkedését figyelni kell mind egyéni, mind csoportos helyzetben. Az autizmus szűrése a pszichiátrián történik, mivel ez nem lelki probléma, hanem fizikai eltérések okozzák. Gyógyszer nincsen rá, viszont szakszerű fejlesztés igen!

Ezzel nem azt mondtam, hogy a fiad autista, lehet még bőven más gond is. Az is lehet, hogy egy átmeneti állapotról van szó. Az is lehet, hogy valami családi konfliktus van.

Vadaskertet érdemes felkeresni, mivel ott értenek az autihoz is. Aki nem szakképzett ebben, az nem tudja észrevenni az enyhébb eseteket.

És még egy. Az okosság nem zárja ki az autizmust! Vannak autisták, akiknek nagyon magas az IQ-juk és különleges képességekkel is rendelkeznek.

2013. dec. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia!!! Az én Kisfiam 3 évesen kezdte az ovit. Ősszel a verekedesen kivul nem sok mindent csinalt. Télen beteg volt, műtötték is, nem jart oviba. Tavasszal valamennyire csillapodott a helyzet, de meg sokszor verekedett. Nyáron 2 hónapot Itthon volt. Most ősszel, 4 évesen kezdtük ismét az ovit. Mult héten voltam fogadóóran es láss csodát, a kisfiamrol ódákat zengtek. Nem verekszik, egész nap jatszik, vannak barátai, nagyon segítőkész, patyolgatja a kicsiket, a feladatokban túlszárnyalja a vele egykoruakat. Nem hittem a fülemnek. Tavaly mondogattam az ovonoknek, hogy mondjak meg hova vigyem, mit csináljak, de ok csak nyugtattak, h látszik rajta h okos gyerek, ki fogja noni, türelem. Bennem mindig az volt, h valami ellen igy tiltakozik a gyermekem, inkabb kiveszem, mert se neki, sem az ovonoknek, sem a többi gyereknek es nekem sem jo igy. De ok csak azt mondták, h járjon,muszaj szocializálodnia. Valoszinu 3 évesen nem volt érett az ovira. De nem bántam meg h jart. Most mar teljesen máshogy áll hozza, beszél az ovirol, mondja Itthon a versek, énekli a dalokat. Azt mondta az ovono tavaly h minden szabályt betart, ne vigyem sehova. Én is nagyon borúsan lattam a helyzetet, es sokszor ereztem a többi szülő megveto pillantását, de orulok h az ovonokre hallgattam, es nem cipeltem sehova. Szerintem várj meg egy picit, ha ertelmes, es a szabályokat betartja, akkor gondold at, h viszed e valahova is.
2013. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A pszichológusunk végül is nem azt mondta hogy autista a gyerek, hanem hogy autisztikus vonásnak tekinti hogy verekszik és nem szereti a gyerekeket illetve hogy nagyon válogatós. Még ő is adott a dolognak két-három hónapot, addig semmiképp nem viszem magamtól a pszichiátriára. De valóban lehet az is, hogy többet kéne erőltetnem hogy társaságban legyen a gyerek és elképzelhető hogy már attól is enyhülne a helyzet. Jövő szeptemberig még nagyon sok időm van...meglátjuk . Sokszor egy-két hét alatt is nagy változásokon mennek át a gyerekek ebben a korban. Az egyik válaszólónak írnám,hogy valóban úgy tűnhet hogy nem akarok szembenézni a problémával de hidd el nem így van. Ugyanez a pszichológusnő a nővérem kisfiára is azt mondta hogy autisztikus jellegű, mert sokszor örömében repdeső mozdulatokat tett a kezével.Ő sem tudott oviba beilleszkedni mert dadogott, félt. Elküldte a pszichiátriára ahol bizottság elé akarták küldeni stb. Tesóm sarkon fordul, elvitte egy komolyabb szakemberhez ahol kinevették a jelenlegi pszichológust. Azóta eltelt másfél év, a gyerek beilleszkedett az oviba, azóta első osztályos tanuló és semmiben nincs elmaradva társai mellett. Szóval tényleg nem hiába kételkedem ebben a nőben. Mindössze háromszor látta a gyereket, nem figyeli meg, nem nézi a reakcióit stb. semmi. Engem kérdezget, mindenféle fonák kérdést feltesz és azalapján ítél. Hogy szerinte nem nevelési hiba, hanem rugalmatlan a gyerek a többi gyerekkel szemben. Hát mindenesetre valami lesz, ha a következő pszichológus is azt mondja majd hogy vinni kell, biztos vinni fogom a pszichiátriára, mert természetesen valóban megofogok tenni mindent hogy egészséges legyen a fiam. De nagyon köszi tényleg, legalább ez a tévhit eloszlik az agyamból amit a pszichiátriával kapcsolatban elképzeltem....
2013. dec. 9. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!