Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Vigyem tovább...

Mit tegyek? Vigyem tovább valami jobb Pszichológushoz? Esetleg van köztetek gyerekpszichológus? Lényeg lent.

Figyelt kérdés
A kisfiam nyáron kezdett el verekedni. Felnőttekkel többnyire barátságos , viszont egyetlen gyereket sem tűr meg maga mellett. Utcán, vásárlásnál, orvosnál stb. egyetlen alkalmat sem hagy ki hogy ne csapjon egyet a másikra. Nem többet csak egyet. Ősszel indult a beszokatás az oviba (3éves) , sajnos kudarccal végződött, hét végére kiderült hogy komolyabb a baj mint gondoltuk, nem lehet gyerekek közé beereszteni. Elvittem a nevelési tanácsadóba egy pszichológushoz. Szeptembertől foglalkozik velünk, és mindössze háromszor látta a gyereket. Leginkább az alapján ítélkezik illetve sajnos csak találgat amit én elmondok, elmesélek. Én mondtam neki azt is hogy sokszor látok félelmet a gyerek arcán mielőtt oda csak, DE NEM MINDEN ESETBEN. Ez alapján azt mondta autisztikus vonásnak véli ezt a viselkedést, hogy nem enged magához közel gyerekeket valószínűleg félelemből. Vár 1-2hónapot és ha nincs javulás akkor gyermekpszichiátriára küldik. Én nem igen osztom a véleményét. Nem vagyok szakember de úgy vélem nagyon általánosított a kérdésben és ráadásul szinte nem is foglalkozott a gyerekkel. Nagyon hamar mondott komoly véleményt. Nem gondolom hogy egy nagyon értelmes, okos kisfiút pszichiátrián gyógyszerezni kéne mert verekszik. Szerintetek érdemes magán úton pénzért vinnem valamerre ahol igazán figyelik a gyereket és szentelnek rá elég időt? Ti mit tennétek? Jövő szeptemberben viszem újra oviba, addigra valami eredményt kéne felmutatnom!

2013. dec. 8. 12:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a nem szembe nézős válaszoló vagyok, Te továbbra sem akarsz szembenézni,:):):) hiszen 1 évet vársz. MIRE????

Az, hogy valaki autisztikus vonásokat mutat, az nem jelenti azt, hogy autista!!! Erre való Vadaskert, meg pontosan arra, hogy nem bízol a pszichológusban.

Viszolyogsz a szakértőitől, de miért, némi autisztikus vonás miatt nem fognak odaküldeni, meg kicsi is még a gyerek. De valóban oda küldenek, az meg nyilván indokolt lesz, és akkor sincs semmi.

Számtalan ember él felnőttként is autisztikus vonásokkal.


Nem bántani akarlak, csak bátorítani egy kis szembe nézésre, gondolkodásra, tudom, hogy nehéz, de még mindíg ez a legjobb út. ( Tartósan beteg 6,5 éves gyermeket nevelek)

2013. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondanám neked, hogy 1 év rengeteg idő, DE! Abból is rengeteg, hogy nagyon hasznos és fontos idő megy el, ha gond van, FEJLESZTÉS NÉLKÜL! Az agy pedig olyan, mint egy időzített bomba. Vannak szakaszok, amikor fogékony bizonyos folyamatokra, majd bizonyos idő eltelte után, ez a fogékonyság végleg (!) lezárul. Te ezt a drága időt pazarlod azzal, hogy nem mész utána a diagnózisnak, nem a megfelelő helyere viszed a gyermeked. Minden gyerek, minden eset más, ezért soha nem szabad a szomszéd gyerekből kiindulni.

Természetesen a te gyerekedről semmit sem tudunk, még csak azt sem, hogy autisztikus, vagy sem. Ha esetleg az autizmus fennáll azt 3 évesen már lehet diagnosztizálni és azonnal el kell kezdeni a terápiát késlekedés nélkül, hogy a gyermeked minél kevésbé sérüljön a világban! Az autizmusnak ugyanis speciális terápiája van, nem helyettesíthető mással! Te a félelmeddel és a ráéréseddel ezt a fontos időt veszed el a gyerekedtől. Mert azok a körök az agyban, amiről írtam bezárulnak!

Ha más gond van, akkor is fontos a terápia, mert a gyermeked a beilleszkedési nehézségtől sérül! Sérül napról napra az állandó kudarctól. Megértem ezt a félelmet és megértem a tagadást is, de muszáj egy picit a másikra is gondolnod. A vizsgálat semmilyen kárt nem okoz a gyermekedben, de a terápia hiánya annál inkább!

Egy pszichológus és egy autizmusban érintett gyermek anyukája

2013. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagyok szakember és nem vagyok érintett ilyen témában. Mindenesetre szerintem egyenlőre ilyen fiatalon nem kéne pszichiáterhez vinni a kisfiút. Mindenképpen ajánlott elvinni őt egy pszichológushoz, aki megoldást ad a problémákra. Az ha egy gyerek ilyen fiatalon elutasítja a társai közeledését (talán kezdeti agresszivitás jelei vagy lehet, hogy ténylegesen autizmus vagy valami más) nem jelent jót. Lehet, hogy korábban érte egy rossz élmény vagy netán a családi háttér váltotta ki ezt belőle (nem tudom). Mindenesetre az nem jó jel, ha nem bízik az emberekbe és ennek az okát minél előbb érdemes megtalálni! Remélem sikerrel jártok és előbb-utóbb feloldódnak benne ezek a társaság által keltett feszültségek. Nagyon fontos, hogy akár mi is lesz az eredmény, türelmesnek kell lenned (még ha borzasztóan nehéz is), ez később nagyon sokat fog számítani és nem szabad feladnod! Sok sikert és kitartást, valamint sok erőt kívánok! ;)

2013. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"egyenlőre ilyen fiatalon nem kéne pszichiáterhez vinni a kisfiút"


Az autizmust pszichiáter diagnosztizálja!!!

2013. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!