Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kikészültem! 3.5 éves kisfiam...

Kikészültem! 3.5 éves kisfiam vissza dumál addig alkudozik bármi is legyen az amig meg nem kapja! Duzzog, egy percre meg se tud állni! Imádom szeretem, de emiatt a viselkedés változás miatt ez már a 2. hét hogy sokszor kiabálok vele! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 20:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Talán az, hogy mindent megkap, ahogy írtad. A gyerek nem hülye, tudja, hogyha valami egyszer bejött, máskor is be fog. Tudni kell néha nemet is mondani.
2013. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy tudja hogy lehet alkudozni es duzzogassal hisztivel ha eleg kitarto ugyis engedsz neki. CsakTE tudsz ezen valtoztatni. Ha valamire nemet mondasz az maradjon nem. 2szer 3 szor elismetelheted neki utanna meg a duzzogasra nem kell reagalni..nem lell tul magyarazni..egyezkedesbe kezdeni. Abbol jo nem sul ki. 3 napja a fiam annyira hisztizett hogy nem kapja meg a smink keszletem jatszani hogy hanyt is. Faarccal osszetakaritottam. Megkerdeztem jol van e. Es ennyi. Ma reggel mar o mondta hogy az nem jatek.. Hatatozottan beszelj es ha alkudozasba kezd ne valaszolj. Baromi nehez..foleg ha mar tudja hogy elobb utobb o fog nyerni, de csak igy tudod epp esszel vegig csinalni a kis szarnyprobalgatasait, feszegeti a hatarokat. Ebben a korban van. Te segithetsz csak Neki. Ha valami miatt hiszti van azt Ne akkor probald megbeszelni vele amikor epp duhos. Kesobb mikor mar lenyugodott hozd fel a temat. Nem vagyok am ilyen szuperanya aki mindig minden helyzetben jol reagal es soha nem orditja el magat hogy mostmar ELEEEG! De hisztikezelesre feleselesre tapasztalatbol mondom hogy 2-3 alkalommal ha megindoklod valamit miert nem lehet akkor utanna csak a kozony es a higgadtsag segit..meg hogy eszre veszi a kis beka hogy suket fulekre talal a hiszti meg az alkudozas. Sok sikert!
2013. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mulkor bementünk egy boltba mondtam neki egy valamit vehet erre ő mondta ő szeretné ezt a kettő autot megvenni ,mondtam csak egyet!olyan hisztit levert hogy leizzadtam égtem a többi ember előtt!férjemmel nagy nehezen kivittük (enyhén fogalmazva)a boltbol természetesen semmit nem kapott!erre egy nő meg jegyezte miért nem lehetett meg venni neki mind kettőt!
2013. dec. 8. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad annak a nőnek, hogy vegye meg ő? Én sem vettem volna meg neki. Most 20 hónapos a fiam, de akkora cirkuszt le tud vágni ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja. Szívfájdalom nélkül berakom 10 percre a járólába lehiggadni. Ha lemegyünk és tombolni kezd azonnal jövünk fel és aznap nincs séta se semmi. Próbálj következetes lenni, kitartás. Tudom ez most nehéz korszak lesz mindenkinek.
2013. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
na aki ilyet mond annak vagy nincs gyereke, vagy rájön később milyen nagy hibát követett el azzal hogy mindig mindent megkapott a gyereke... jól írták előttem legyél kitartó.. következetes... lehet dackorszak is, majd kinövi.. :) de egyet sose felejts el: Te vagy a FŐNÖK és nem a gyerek! :)
2013. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1, gondolj arra, az ő érdekében cselekszel - pl. fegyelemre tanítod, kompromisszumra tanítod. (hát milyen pasi lesz, ha megnősül? szájal az asszonnyal - jaj, ne, ilyenből sok van. ő legyen jó pasi!) :)

2, amit mondtam megmondtam - alapon legyél következetes. hát palira vesz téged, a másik, meg ki fog neki példát mutatni abban, hogy milyen az elhatározott, eltökélt, kitartó ember?


az ő érdekében legyél kicsit szigorúbb. nem csak a szeretgetéssel teszel neki jót, hanem azzal is, ha a jóra neveled.


a kiabálás lehet más miatt is. minden rendben van otthon/kapcsolatban/munkahelyen? :)

2013. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem az "egy nő" a felelős a gyerekedért, hanem te. Ne izgasd magad a véleménye miatt. És tényleg ne alkudozz, időnként ismételd el barátságos hangon, hogy nem, meg hogy sajnálod amiért ilyen szomorú. Esetleg, ha olyan a téma, elmondhatod hogy most nem, de ekkor vagy akkor majd igen.

Az én gyerekem azt a szöveget is be szokta vetni, hogy akkor a múltkor miért lehetett ezt, meg azt... Tudják a nyavalyások, hogy következetes szeretnél lenni. Eleinte zavarba is hozott vele, de most már nyugodtan közlöm vele vagy az indokot, hogy akkor miért volt megengedhető a dolog, vagy hogy már akkor is helyesebb lett volna, ha nem engedem meg, tehát most NEM.

2013. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen pont 3,5 évesen. Két dologgal oldódott meg a probléma.


1. Tudatosítottam magamban, hogy a hisztire nem reagálok, nem húzom fel magam, nem ütök a seggére...stb. Szóval azt éreztetem, hogy ezzel az ég világon semmit nem ér el. Persze nehéz nyugodtnak és higgadtnak maradni, de nem lehetetlen.


2. Megtanultam nemet mondani a boltban. Adtam választási lehetőséget, miből választhat, ha nem kell, vagy inkább hisztizik, akkor nem kap semmit. És ehhez tartottam magam, és bevállaltam, hogy párszor földön fetrengett a boltban, végigüvöltötte az utat hazáig...stb. És nem törődtem vele, nem húztam fel magam.


Eredmény: ha valamire rámutat a boltban és azt mondom, hogy nem, akkor elfogadja. Tudja, hogy a hisztizne, semmit se kap.


Mostanában azzal próbálkozik, hogy világgá megy. (a saját szobájáig jut). Megmondjuk neki, hogy nyugodtan, de hiányozni fog, ha meggondolja magát, jöjjön "haza".


Volt olyan, hogy behisztizett, mert csak félig töltöttem neki a pohárba, bömbölt, csapkodta az ajtót (egy kicsit féltem, nehogy kitörjön az üveg), de kb. az 5. után rájött, hogy nem ér el vele eredményt. Akkor jött, bújt, anya légyszíves.... Aztán megbeszéltük, hogy csúnyán viselkedett, szép szóval többre megy.


Összefoglalva, állj a sarkadra, még ha az elején nagyon nehéz is. És próbálj türelmes, higgadt maradni. A gyerek azért hisztis, mert ezt a probléma-kezelési módszert tanulta meg. Eddig ezzel ért el eredményt. Ha ezen változtatni tudsz, akkor javul a helyzet. Tapasztalat.

2013. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idő után ereztetek hogy javult a helyzet?
2013. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

LEGYÉL KÖVETKEZETES. Tudj nem-et mondani! A gyermeked még dackorszakban van. Pontosan ezt tanulja ő is: nem-et mond! Na de nem kell mindig engedni. Nehéz ráérezni a középútra, tudom, mivel az én tudata épp most van kialakulóban, ehhez kell neki a dac.


A lényeg, h éreztesd vele: joga van nem-et mondania (ez nagyon fontos pl ahhoz, h később ne legyen túlzottan befolyásolható), ugyanakkor azt is éreztesd vele: te vagy a főnök és te JÓ főnök vagy, az ő hosszútávú érdekeit szolgálod. Nyilván nem magyarázd el neki ilyen formán. Ilyen formában neked magyarázom csupán.


Nem tesz jót a gyerekeknek, ha szüleik következetlenek. Változtass magadon!

2013. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!