Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám önállóságra...

Hogyan tudnám önállóságra nevelni?

Figyelt kérdés

3 éves gyerekem,tud öltözködni,de mikor mondom hogy vegye le ezt vagy vegye fel azt akkor mindig az a válasz hogy vegyem le én mert ő nem tudja.Szeretném egy kicsit ha önálló lenne.

Oviba nem is tudom mi lehet vele így...

A játékokról nem is beszélve,mintha bombát robbantottak volna a szobába olyan kupi van mindig,nem pakol el maga után semmit.A válasz:NEM TUDOM.


2013. dec. 9. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
3 évestől ne nagyon várd el, hogy öltözzön és vetkőzzön egyedül. Kisfiam 4 éves korától öltözött önállóan. A pakolásról annyit, hogy én megfenyegettem anno, hogyha nem pakol, akkor én pakolok, de a kukás zsákba. Nagyon bejött, pedig nem kellett hoznom a zsákot. Oly annyira, hogy ha valamit nem oda rakok ahova ő tette, akkor lecsesz, hogy nem ott van a helye :-) februárba lesz 5 éves.
2013. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"O dehogynem tudod! Te vagy a legugyesebb fiu a vilagon! Gyere probaljuk meg akkor egyutt! Egy picit segitek benne." De szerintem csak arrol van szo, hogy szereti, ha egy kicsit "babakent" viselkedhet. Szereti, ha korbeugralod, szereti, hogy nem kell onallonak lennie, hanem a te biztonsagot jelento kozelsegedben lehet. Szerintem hagyd ra, es majd tuljut ezen a szakaszon. Egyebkent ezt sok ovis is csinalja otthon pont azert mert igy koveteli ki a szulei figyelmet es ujra konnyunek erezheti az eletet. Az oviban gond nelkul megoldjak maguk
2013. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Motiváció! 3 évesen ez pedig csak játékkal megy! Csinálj/csináljatok együtt egy színes táblát, tegyétek ki jól látható helyre (pl. a hűtőre) tegyetek rá egy jelet amit mozgatni lehet (pl. hűtőmágnes), és minden elvégzett feladatért egyet léphet előre/felfelé a táblán. Mondjuk napi 1 feladat legyen, és akkor egy hét alatt felér a tetejére. Ha felér, akkor valami jutalom üti a markát, mondjuk húzhat egy dobozból egy zsákbamacskát (előre megmutatnám neki, hogy abban a dobozban titkos "kincsek" vannak). Becsomagolt apróságokra gondolok, mint egy pici játék, egy kockányi apró csoki, stb. Csinálnék kb. 10db csomagot színes dobozzal, és feltenném valami magas helyre, hogy ott a helye, de minden csúcsra érkezéskor egyet húzhat belőle. A gyerekek nem szeretik a parancsokat, főleg nem 3 évesen, amikor a legszebb szó a "nem", de játszani imádnak! :) Drukkolok, hogy eredményes legyél! :)
2013. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket! :)

Próbáltam már ezt a milyen ügyes vagy,meg tudod csinálni...stb dolgokat.

Mindennap agyon dícsérem. :D

2013. dec. 9. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3,5 éves, neki már egy ideje megy az öltözés-vetkőzés. Persze főleg este, amikor ár fáradtabb vagy nyűgösebb, ő is időnként nekiáll nyafogni, hogy NEM TUDOM, akkor én azt szoktam mondani, hogy " te már egy nagy és menő ovis vagy. Gyere mutasd meg, hogy a nagy ovisok hogy vetkőznek. Szerinted le tudod venni úgy a pólódat, hogy anyának nem kell segíteni?" :)


Pakolás: egészen pici korától úgy szokta meg, hogy amivel nem játszunk, azt el kell pakolni, de legkésőbb a nap végén, vagy ha egyszerre már 4-5 játéknál több elől van (legonál, favonatnál, puzzle-nél a 4-5 nálam már eléri a tűréshatárt :)

Kb. 2-2,5 éves volt, amikor behisztizett a pakoláson. Nagyon. Megbeszéltük, hogy ha nem pakol el, akkor sajnos anyának kell, de én mindig kidobom a kukába amire nincs szükségem. Folytatódott és bizony bepakoltuk a vonatokat meg a kockákat a nagy szemeteszsákba, ki is tettem az ajtó elé. (éjjel meg szedhettem be és dugdostam még 1-2 napig) Aztán egyszer a vonatok hazajöttek, mert közben a kis gazdájuk olyan szépen viselkedett és mindig elpakolt.

Mára elég max. 2szer mondani, ő szokta a mozdonyainak mondani, hogy "gyertek már, mert megint mehettek a kukába és akkor én már mit csináljak veletek?" :)


A szép, igényes és tiszta környezet megteremtése és fenntartása nem csak az én feladatom otthon- ennyi joggal elvárható a legkisebbtől is, hogy pakoljon el maga után, a levetett ruháit dobja bele a kis kosarába, evés után segítsen elpakolni a kisasztalkájáról, tolja be a széket stb.

Fontos szépen, játékosan, de az igényesség, rend felé terelgetni- neki lesz könnyebb a későbbiekben és rutinná válik.

2013. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!