Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fejlesszem, mivel...

Borzika kérdése:

Hogyan fejlesszem, mivel kössem le, hogy ne unatkozzon?

Figyelt kérdés
Három éves lesz februárban a kislányom és nagyon okos, ügyes. Úgyértem, elfogultság nélkül, januárban megy oviba, a gondozónők javaslatára, mert sokkal fejlettebb szellemileg és érzelmileg is, mint a többi kortársa. Az oviban már lesznek foglalkozások, így az már ott le fogja kötni, de szeretném rá kicsit felkészíteni. Elég ha beszélek vele erről, vagy érdemes kis játékos foglalkozásokat csinálni?
2013. dec. 11. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a szokásos dolgokat, amiket gondolom eddig is csináltatok: játszatok együtt, puzzle, memória, társasjáték, festés, rajzolás. Az oviban úgyis főképp ezekkel kötik le a gyerekeket, és lesz közös éneklés, mondóka, de az meg akkor érdekes, ha több gyerek van.
2013. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

én annyira nevetek... :D

ha annyira átlagon felül okos gyereked van, hogy már 3 évesen oviba megy (ilyenről még nem is hallottam! :D), akkor minek felkészíteni?


enyém is 3 évesen kezdte (mint minden más gyerek...), 2 nap alatt beszokott és gond nélkül be tudott kapcsolódni a foglalkozásokba felkészítés nélkül :D

2013. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez pont olyan hülén hangzik hogy fel akarod késziteni ovis foglalkozásból mint hogy átlagon felülinek hiszed :-)
2013. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi de tènyleg minden 3 èves oviba jàr...

ne fejleszd majd fejlődik az oviba...

2013. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem kell felkészíteni semmilyen extra foglalkozással.

az az óvó nők dolga, hogy fejlesszék különböző feladatokkal.

"nem kell elvenni a kenyerüket"


játszd vele azokat a játékokat, amiket eddig is.


egyébként szerintem nem kell túllihegni a beszoktatást, meg előtte se kell túl sokat beszélni az oviról, ha te természetesnek veszed, hogy ő ott marad, akkor neki se lesz semmi baja vele.

2013. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nem lesz 3, mikor kezdeni fogja...de mindegy. Nem azert okos mert 3evesen ovis lesz, mert a tobbi is ennyi idosen kezdi, ugyanis elobb nem veszik oket be...ez tiszta sor, csak nem tudjatok ertelmezni amit leirtam...no nem baj. Mivel nem ti nevelitek ezert nyilvan nem lehet okosabb veletlen sem a kortarsainal...meg egyebkent is, nehogy mar kudarckent eljetek meg, hogy van a tieteknel okosabb...no mindegy, nem erdekes. Bar nyilvan, alig 3evesen az a normalis, hogy sokkal szebben beszel, mint a 4-5evesek tobbsege, hogy szamol, hogy ismeri a betuket...meg sorolhatnam, de nem lehurrogast meg kirohogest vartam, mert ez bunko es kicsinyes megnyilvanulas. Tanacsot vartam, aki nem tud adni, az ne itt vergodjon, hanem mashol. Tovabbi szep napot.
2013. dec. 12. 13:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen intelligens vagy biztos tőled örökölte az észt a csemetéd.
2013. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1 hònappal koràbban kezdi, mert januàr az èv első hònapja.


Egyèbkènt lehet àtlagon felüli nincs azzal baj..

.

Az èn 1 évesem is előrébb van, àltalàban 2 èvesnek gondoljàk azok alapjàn amit csinàl. Remélem mi is hamarabb kezdhetjük az ovit mert szintén februàri....


:-)

2013. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na jó de a tiéd biztos nem olyan okos, mint az övé :)
2013. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a bunkó és kicsinyes megnyilvánulás pont hogy a te hozzászólásod. Hogy alkothatsz te véleményt itt bármelyikünk gyerekéről hogy egyik sem lehet olyan okos mint a tiéd? Úgy gondolom én normálisan válaszoltam neked, de ezek után nekem sincs mit mondanom, inkább tényleg fejlesztgesd a gyereked, mert ha rád hasonlít akkor van mit rajta fejlesztgetni.

1. voltam

2013. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!