Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor szobatiszta vagy sem?

Most akkor szobatiszta vagy sem?

Figyelt kérdés
Fiam Márciusban lesz 3 éves. Kb. 2 hónapja vettük le róla a pelenkát - az 1. hónapban nagyon ügyesen szólt, visszatartotta, bilibe pisilt-kakilt. Kakinál most is szól, DE.... itthon - szinte - állandóan bepisil kb. 1 hónapja. A bölcsiben néha előfordul, a mamánál soha!! Nem gondolom, hogy nem érett, mert 1 hónapja teljesen jól működött a történet. Délutáni alvás közben kb. 50-50%-ban ugyancsak bepisil. Kakilással semmi gond. Dac? Szórakozott? Lusta?
2013. dec. 13. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz, de ne izgasd magam miatta. Pisiltesd időre, hátha belefeledkezik a játékba, éjjelre kapjon még pelust.
2013. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éjjelre kap pelust. A gondozónő is azt mondja, hogy "nincs ideje" pisilni az izgalmas játékok közben.
2013. dec. 13. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az okot nem tudom neked megmondani, de ha vigasztal, akkor leírom a mi történetünket. A fiam már fél éve szobatiszta volt nappalra, amikor kivették az orrmanduláját.

úgy tűnt, teljesen problémamentesen átvészelte a vérvétel/altatás procedúrát (a vérvétel nagy mumus, nem először történt sajnos).

Aztán a műtét után kb. 1 hónappal elkezdte, hogyha itthon volt vagy velem volt, akkor bepisilt. Egyszer-egyszer előfordult a bölcsiben is vagy a mamáknál, de velem rendszeresen. Már teljesen kivoltam, beszéltem több szakemberrel, mind egybehangzóan állította, hogy el fog múlni, ahogy jött, mert egyébként egy szeretetteljes családban él, csak haragszik rám, mert mindig én vagyok ott vele, mikor szurkálják, én vagyok vele a kórházban, és ezzel mintegy legitimálom ezt a fájdalmas folyamatot.

Képzelheted, mikor a legnagyobb tél közepén utazunk haza a anyukámhoz busszal, szállnánk le, nagykabát, overall stb. és közli, hogy bepisiltem, és tényleg, tocsog a bundás bakancsban a pisi. Hát sírni tudtam volna!

Már mindent kipróbáltunk a szép szótól a büntetésig mindent, mindent. Végül az a tanács jött be, hogy szó nélkül lecseréltem a cuccát és halkan, csendesen elmondtam és látta is rajtam, hogy mennyire szomorú vagyok azért, mert pisis lett a nadrág, a szőnyeg stb., de még véletlenül sem mondtam, hogy őrá haragszom. Aztán egyszer csak, amilyen hirtelen kezdődött, olyan hirtelen abbamaradt.

2013. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm - Kedves 2. válaszoló! Nálunk is tök hasonló a történet, de őt - szerintem - semmilyen lelki trauma nem érte. Én is mindig pont azt mondom neki, hogy "szomorú vagyok, de nem mérges". ...és fásultan, gépiesen, csendben lecserélem a tréninget, harisnyát, zoknit, alsónadrágot... ...úgy napi 3-szor.
2013. dec. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!