Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok a helyemben? Egy...

Szólnátok a helyemben? Egy rokon gyerek felső fogsora előreáll a cumitól.

Figyelt kérdés

2,5 éves, állandóan ott a cumi a szájában, az anyja lehet, hogy észre sem veszi, hogy már el is van deformálódva, mert gyengénlátó, és még ún. csőlátása is van, sajnos.

A gyerek apja meg olyan jámbor lélek, ha úgy tetszik papucs, hogy meg sem mer nyikkanni otthon. Vagy csak nem is gondolja, hogy ez komoly dolog. Vagy észre se veszi, amilyen "holdkóros", amolyan informatikus-típus.

Bár jár hozzájuk a gyerek nagyanyja is, aki ugyan "normális", bár mégsem szólt még érte.


Szerintetek én mit tegyek? Szóljak-e, hogy le kéne szoktatni a cumiról, és fogorvosnak megmutatni a gyereket, vagy ne?


2013. dec. 15. 19:00
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Nem örökölte senkitől. Egyértelműen látszik a cumi nyoma a fogsorán.
2013. dec. 15. 19:55
 12/38 anonim ***** válasza:

Nincs sok közöd hozzá. Egyébként mit csinálna az orvos a tejfogakkal szerinted?! Nincs gyökere a tejfogaknak, nem lehet szabályozni.

Inkább hagyjuk is, úgyse érted.

De akkor mért kérdezel, ha el sem gondolkodsz a válaszokon?

2013. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Basszus, a valóságot írtam le! Az anya fogyatékos, az apa meg se lát-se hall típus.
2013. dec. 15. 20:06
 14/38 A kérdező kommentje:

Igenis ott a nyoma, látszik az ívén, hogy csak ott domborodik előre, ahol a cumi van.

Nagyon tudatlan vagy, ha még ennyit sem tudsz a témáról, hogy a cumizás, ujjszopás okozhat ilyet.

2013. dec. 15. 20:08
 15/38 anonim ***** válasza:

Ha te ilyen okos vagy, mondd már meg, hogy mit csinálna az orvos a tejfogakkal?! Csakhogy ne legyek ilyen tudatlan. Ja, és mi közöd hozzá?

12-es v.ok

2013. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, nem vagyok fogorvos.


Így néz ki a foga: [link]

2013. dec. 15. 20:17
 17/38 A kérdező kommentje:

Mi közöm hozzá? Van, aki nem tud úgy elmenni egy segítségre szoruló mellett, pl. egy koldus mellett, hogy ne adjon neki valamit. Van aki meg igen.

Ugyanígy van aki a füle botját se mozdítja egy nyilvánvaló problémára, max. megrántja a vállát, van aki meg nem.

2013. dec. 15. 20:20
 18/38 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a foga az nem a cumitol van, ne szedits mar!!!
2013. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
66%

Ha a rokonod és olyan a viszony, kérdezd meg az anyukát- esetleg apuka füle hallatára, hogy: Figyi már, nem lesz eldeformálódva a kicsi fogsora, ha ilyen sokat cumizik? Ezzel felhívod a szülők figyelmét a problémára- és ha akarnak- és ha tudnak, tesznek ellene. De végülis neked ehhez nincs közöd, te figyeld a saját gyermekeid fogazatát.

Én elhiszem, hogy a jóindulat szól belőled, de hidd el, ezt nem mindenki hiszi jónak!!

Szerintem a célzott figyelemfelhíváson kívül nemigen tudsz mást tenni!

2013. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Lécci, ne primitívezz! A valós helyzetet vázoltam fel.
2013. dec. 15. 21:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!