Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok a helyemben? Egy...

Szólnátok a helyemben? Egy rokon gyerek felső fogsora előreáll a cumitól.

Figyelt kérdés

2,5 éves, állandóan ott a cumi a szájában, az anyja lehet, hogy észre sem veszi, hogy már el is van deformálódva, mert gyengénlátó, és még ún. csőlátása is van, sajnos.

A gyerek apja meg olyan jámbor lélek, ha úgy tetszik papucs, hogy meg sem mer nyikkanni otthon. Vagy csak nem is gondolja, hogy ez komoly dolog. Vagy észre se veszi, amilyen "holdkóros", amolyan informatikus-típus.

Bár jár hozzájuk a gyerek nagyanyja is, aki ugyan "normális", bár mégsem szólt még érte.


Szerintetek én mit tegyek? Szóljak-e, hogy le kéne szoktatni a cumiról, és fogorvosnak megmutatni a gyereket, vagy ne?


2013. dec. 15. 19:00
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Mivel rokonom a gyerek, van némi közöm hozzá...
2013. dec. 16. 16:40
 32/38 A kérdező kommentje:
Kedves 28-as, hol voltam én arrogáns??
2013. dec. 16. 16:51
 33/38 anonim ***** válasza:
69%
Rokonod a gyerek, ok. De ha nem az anyja vagy az apja vagy, akkor SEMMI KOZOD HOZZA!!!!
2013. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Láttam a képet, tényleg csúnya a fogazata, de elárulom, hogy a fogorvos nem sokat fog tenni, mert tejfogakról van szó. Szépen kipotyognak, majd nőnek a maradandó fogak. Nyilván akkor már nem cumizik a kicsi, és azok remélhetőleg, már rendesen fognak állni. Ha nem akkor érdemes fogorvoshoz fordulni.

Egyébként beszállsz a költségekbe, meg segítesz nekik hozni-vinni a dokihoz a gyereket?

2013. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Honnan van a kép amit feltettél? A kisgyerekét fotóztad?
2013. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek foga, a google kepek kozott talaltam.


Nem szorulnak ra anyagilag, hogy nekem kelljen fizetni barmit is. De ha tegyuk fel ok nem engedhetnenek meg valamilyen koltseget, es en epp igen, akkor szives-oromest adnek.

Bar hozzateszem, hogy csak a gyerek miatt, mert a szulok megerdemelnek, hogy ilyen esetben magukon sporoljak meg a koltsegeket, hiszen ok tehetnek rola, hogy idaig fajultak a dolgok. Meg is lehetett volna elozni. Mas hulyesege, felelotlensege miatti kezeleseket nem szivesen dotalnek, ha errol lenne szo.


Mellesleg mi ez az anyagiaskodas? Csak az szolhat a gyerek erdekeben, aki fizet is? Akinek nincs penze tamogatni a gyerekes rokont, az mar ne is mondja el, ha olyat lat, ami maradando kart okoz a gyereknek? Azert ez nem igy van. Azert is van a rokonsag, hogy segitsen megelozni, hogy egy hiba meg sulyosabba valjon.


Mellesleg amelyik valaszolo ilyen anyagiasan all hozza a kerdeshez, es nem tur beleszolast sem semmibe, akkor az a rokonok ajandekait se fogadja el. De az mar kene persze nektek, hogy tejeljen mindenki, ajandekozza feszt a gyereket, de bele ne szoljon semmibe...

2013. dec. 16. 22:49
 37/38 A kérdező kommentje:

Nemrég újra láttam a gyereket. Már el is van feketedve majdnem az összes foga fent. Lent csak néhány. Gondolom szuvasodás, hiszen nem mossák neki egyáltalán.

A cumi még mindig majdnem egész nap a szájában. Természetesen beszélni sem tud még mindig. Mond sok dolgot, de nagyon kevés az, ami érthető belőle.

2014. jún. 6. 12:10
 38/38 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mondasz nekik,amit akarsz,de abban biztos lehetsz,hogy nem veszik jónéven,pláne,ha ennyire tudálékosan,és lealacsonyodottan teszed.Senki nem veszi jó néven,ha egy kívülálló meg akarja mondani,mit hogyan csináljon a gyerekével.Másrészt pedig kizártnak tartom,hogy az anya ne vegye észre,hogy a gyerekei fogai hogy állnak,viszont ha tényleg nem mossák neki egyátalán,,és nem törődnek vele,akkor nyilvánvaló,hogy pont leszarja,milyenek a gyerekének a fogai,és ezen az sem fog javítani,ha te beleokoskodsz a dolgaikba. AZ is lehet,hogy igazad van,de ha ők nem akarnak tenni lépéseket ezügyben,akkor nem is fognak. Sajnos ezt majd a gyerek szívja meg,de nem hinném,hogy bármit is tehetnél...

És végül : a válaszadóknak abban is igaza van,hogy a fogorvos nem sok mindent tud kezdeni egy 3 éves gyerek összekuszálódott fogsorával,amíg tejfogai vannak....

2014. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!