Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok a helyemben? Egy...

Szólnátok a helyemben? Egy rokon gyerek felső fogsora előreáll a cumitól.

Figyelt kérdés

2,5 éves, állandóan ott a cumi a szájában, az anyja lehet, hogy észre sem veszi, hogy már el is van deformálódva, mert gyengénlátó, és még ún. csőlátása is van, sajnos.

A gyerek apja meg olyan jámbor lélek, ha úgy tetszik papucs, hogy meg sem mer nyikkanni otthon. Vagy csak nem is gondolja, hogy ez komoly dolog. Vagy észre se veszi, amilyen "holdkóros", amolyan informatikus-típus.

Bár jár hozzájuk a gyerek nagyanyja is, aki ugyan "normális", bár mégsem szólt még érte.


Szerintetek én mit tegyek? Szóljak-e, hogy le kéne szoktatni a cumiról, és fogorvosnak megmutatni a gyereket, vagy ne?


2013. dec. 15. 19:00
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
De a cumitól van!
2013. dec. 15. 21:54
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget annak, aki normálisan reagált.

Majd valahogy megemlítem nekik legközelebb. Sajnos nem elég tájékozott családról van szó, az apuka nagyon sokat dolgozik, az anyuka meg ugye a látása miatt nem is tud úgy utánaolvasni a dolgoknak, apuka meg olyan típus, hogy minden úgy jó, ahogy van.

Azt se venné észre, ha a zöld kerítést valaki egy éjjel pirosra festené.

2013. dec. 15. 21:57
 23/38 anonim ***** válasza:

Akkor mond a szülőknek, hogy nézzék már meg a fogacskákat, mert te úgy látod, hogy a cumi már rossz irányba tolja a kicsi fogait. Akkor hátha az elvarázsolt apuka is kinyitja már a szemeit- ha szegény anyuka nem látja a problémát. Apuka informatikus, olvasson utána, hogy mit lehet-kell ilyenkor tenni.

Szerintem jelezd finoman, hogy valami lehet, de bízd rájuk hogy hogy oldják meg.

2013. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Kérdező! A gyerek 2,5 éves nem 25!!!!! Egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt meg ha olyan amit linkeltél, akkor nem a cumitól van!
2013. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Te most a gyereknek fényképezted le a fogait?

Amúgy meg semmi közöd hozzá! Ha intelligensen említetted nekik és nem tesznek semmit akkor te végképp nem tehetsz!

De a rokonaidról szépen beszélsz!

2013. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Nekem az újszopástól álltak előre a fogaim. Miután kihullottak a tejfogaim kaptam éjszakai fogszabályzót semmit sem ért...


Iskolás koromban 1 évig volt álandó fogszabályzóm, nagyon szépen rendbetette a fogaimat. Persze nem voltam oda a fogszabályzótól, de gondot sem okozott. Egy hátrányát éltem meg, hogy nem tudtam beleharapni a sárgarépába.


Szerintem megemlítheted valahogy finoman, hogy nem félnek, hogy a sok cumizástól deformálódik a foga?


Amúgy inkább abban segíts, hogy ha van neked is gyereked, hogy mondod, hogy viszem Katikát a fogszabályzóra, hogy megnézzék minden rendben van e a fogaival. Nem vigyem el Zsuzsikát is?

2013. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Ezt a képet innen szedted: [link]

Ott az ujjszopást emlegetik főbűnösnek, nem a cumit. A ma kapható cumiktól nem lesz ilyen a fogsora.

2013. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
78%

Én végigolvastam az összes hozzászólást és azt kell mondjam, hogy a kérdező már réges-régen eldöntötte, hogy ő bizony falakat fog döngetni, ha már annak a 2,5 éves gyermeknek a holdkóros apja és a fogyatékos anyja nem tudja mi a legjobb.

Elképzelhető az is, hogy titokban a kérdező látja el minden nap a gyereket, ő kel fel hozzá éjszakánként, ő nyugtatja-óvja-védi, ő vásárol neki, talán titokban pelenkázza is, ha már a csőlátású anyja nem látja hol kezdődik a gyerek eleje és hol a vége. Sőt, lehet egyenesen ő tartja el az egész családot nemcsak materiális, hanem szellemi táplálékkal is! Ezért érez magában olthatatlan vágyat és jogot arra, hogy pusztán jó szándékkal, a rosszindulat cseppnyi jele nélkül feltétlenül közölje a családdal, hogy tudományos célzattal végzett internetes kutakodásai folyományaként megállapította, miszerint a gyermeknek - akit talán ő is szült - kizárólagosan a cumizástól deformált a fogsora.

Ezt ő problémaként máris előrevetítette és csillapíthatatlan önigazolási ámokfutása végkifejleteként kérdésként nekünk, szegény halandóknak kiírta erre az oldalra... Hogy mi hétköznapi (fogyatékkal vagy anélkül élő) anyák erre mit reagálunk az igazából csak a kérdezőt nem érdekli és mivel alig akadt, aki visszaigazolta volna a tézisét, előkapta a magányosan vívott szellemi párbaja egyetlen fegyverét, az arroganciát.

Szóval énszerintem mindenki hülye csak a kérdező helikopter!

:)

2013. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
75%
Nezd kerdezo, ha az anya fogyatekos az apa meg hulye, meg mindig ott a gyerekorvos es a vedono, aki majd szol, ha valoban gond van a gyerek fogaival. Neked, barki is vagy, semmi kozod hozza. Majd a sajat gyereked fogaival foglalkozz.
2013. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, hogy a cumitól van. Nem normális, hogy egy ekkora gyereknek folyton ott a szájában a cumi. Természetesen beszélni sem tud szegény gyerek, ez is a cumi következménye. Mert basnak kivenni a szájából, hogy végre megszólaljon a gyerek.

De ha tegyük fel mégsem a cumitól van, akkor sem változtat a tényen, hogy deformált a gyerek fogsora, amit meg kéne mutatniuk a fogorvosnak. A kép nem a gyerek fogát ábrázolja, azt csak illusztrációs célzattal tettem be.

Az orvosok meg van, hogy legyintenek olyan problémákra, amelyekre nem kéne, és nem szólnak.

A rokonaimról meg semmi rosszat nem szóltam, bár szólhatnék azok alapján, amilyenek.

Én a gyereknevelésen már túl vagyok.

2013. dec. 16. 16:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!