Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereked hogyan viselke...

4 éves gyereked hogyan viselkedik, játszik egyedül, hisztis e, ovis e, stb?

Figyelt kérdés

Játszik egyedül? Az én kisfiam nagyon nagyon ritkán tudja elfoglalni magát. Mindig hív, hogy játszam vele, vagy az apja. Tesója kisebb, vele nem szeret, nem tud játszani. Ovis e?

Szokott e hisztizni? Hogyan kezeled a dühkitöréseit? Van e valami konkrét problémád vele, vagy a viselkedésében? Mindenre kíváncsi vagyok. Öltözik egyedül? Az én gyerekem nem nagyon akar, mert ha valami nem sikerül neki, kudarcélménye van, és egyből dühös lesz. Próbálgatjuk azért. Egyedül nem tud elaludni, mese után is az ágya szélén ülünk kicsit, hogy elaludjon. Bünteted valamivel, ha rosszalkodik? Nálunk a tv, média elvonás és a nyugisarok vált be. De ami elég rossz, hogy sajnos nagyon nagy a szája és visszabeszél, kiabál. Nincs hasonló korú gyerek a közelünkbe, nem tudom, hogy más 4 évesek hogyan viselkednek, így köszönöm annak aki ír.


2013. dec. 20. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

most múlt 4 pár hete.

ovis már lassan egy éve, reggel én öltöztetem mert csiga lassan öltözik, inkább míg félálomban van felöltöztetem :D

4kor érünk haza, összedobom a lakást és felteszem a vacsorát, addig egyedül játszik, ezzel nincs is probléma, az egész napos zsivaj után úgy látom, hogy kell is neki az a fél-egy óra amit a szobájában van, autózik, rajzol, kikapcsol :)

utána már vele kell foglalkozni, ha pepecselős vacsit csinálok akkor jön és segít, de azt szereti a legjobban ha minden játékát bevetünk és nagy kupit csinálva várost építünk (autópályák, vonatkészletek, lego, duplo, autók, házak, stb) :)


délután már egyedül öltözik-vetkőzik, mindent fel-le tud már venni, egyedül a cipzárnál kell segíteni.

ő nagyon önálló egyébként, egyedül fürdik, mos fogat, de szörpöt vagy szendvicset is egyedül csinál, persze a nyakában vagyok és belebeszélek :D


szokott hisztizni, dühkitörései nincsenek, inkább ezek akarat érvényesítési megmutatom hisztik :) heti 2x-3x jön elé és fél-egy óráig is eltarthat. én kitartok és nem foglalkozom vele, legalábbis próbálok. vannak dolgok amitet nem lehet és pont.

kis balhékat meg megbeszéljük, nagyon jól lehet vele kompromisszumot kötni :)


bünti igazából nincs nálunk :S ha valami rosszat tesz akkor megbeszéljük és elég szófogadó mostanában. ha valami olyat tesz amiért már büntit kéne adni akkor beküldöm a szobájába mérgesen és egyből elkezd pityeregni, megölel, bocsánatot kér és megígéri, hogy többet nem csinál ilyet és ekkor megesik rajta a szívem :D

de nem játssza ki, ha megígéri akkor be is tartja :)


1 hónapja mondtam azt, hogy részemről elég az altatásból :) volt, hogy 1 órán keresztül is forgolódik, nekem dolgom van még este, de nagyon elálmosodtam úgy, hogy mellette feküdtem, volt, hogy el is aludtam és éjszaka keltem fel, befejeztem a dolgaimat utána már nem tudtam visszaaludni, reggel meg munka... szóval mondtam neki, hogy nagyfiú, mostantól egyedül kell aludnia. féltem tőle de nem volt semmi gond, azt mondta, hogy rendben és azóta nem panaszkodott, ki se járkál, szóval nagyon jól sült el :)


nálunk 2 dolog probléma, az egyik, hogy nagyon elfárad az oviban, csütörtök-pénteken már nagyon nyűgös, el-el sírja magát pedig nem egy sírós gyerek, de nem szeretne pihenni, nem akar időben lefeküdni...

a másik a szobatisztaság, nappalra elég korán, már 2 évesen szobatiszta lett, nincsenek balesetek azóta se, de éjjelre nem sikerül elhagynunk a pelust, annyira mélyen alszik, hogy hetente többször is bepisil még mindig :(

Ti még pelusoztok? mikor kezditek az ovit? egyébként nagyon sokat számít, kell már nekik a gyerektársaság, kis kifárasztás, enyém nagyon imádja, mikor megyek érte, még legalább fél órát bent kell maradni játszani :)

2013. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Novemberben volt 4 eves a fiam. Ovodaba jart par honapot,de csak fel napos volt,mert itthon vagyok a kistesoval,aki 17 honapos. Most nem jar oviba, mert most koltoztunk masik varosba, janurban megyek beiratni az uj oviba!

Egyedul is eljatszik,de nehezen talalja fel magat, sokszor latom hogy unatkozik pedig van jateka boven. Szeret segitenk,ha fozok vagy teregetek!

Szokott hisztizni, ami abbol adodik,ha vmit nem lehet, amit o kigondolt. Ha rosszasagot csinal, akkor a sarokba kell allni 3 percre es utana megbeszeljuk!

Oltozni tud egyedul kiveve a kabatot nem tudja felhuzni, ha sierunk valahova akkor segitek oltozni neki, de reggel kiteszem az agyra a ruhajat es mondom h oltozes van!

Ami nalunk gond az a feltekenyseg a kistesora, voltak nagyon durva helyzetek,mar sokat javult, de meg mindig vannak gondok.

2013. dec. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most 5 éves, de mintha az én fiamról írtál volna amikor 4 éves volt, a játékot kivéve.

Szóval 4 évesen:

Jól eljátszott egyedül, ez pici korától jellemző és most is igaz.Persze van hogy kéri hogy valamelyikünk játszon vele, akkor viszont ragaszkodik ahoz akit megkért.De gyakoribb hogy még a szobájába sem enged be, mert nem tud úgy játszani ha ott vagyunk (ezt ő mondja).

Hiszti az volt akkor is bőven, időnként még mindig, bár 4 évesen jellemzőbb volt. Düh kitörés is.

Én olyankor ha a szobájába volt akkor ott hagytam, és rácsuktam az ajtót.Ha nem ott volt akkor bevittem és ott hagytam.Nem voltam soha közönsége.

Akkor még nem öltözött egyedül. Időnként próbálkozott, de pontosan azért mert ha nem sikerült neki idegbajt kapott, inkább nem erőltette a dolgot se ő se én. Most hogy betöltötte az 5-öt egyedül öltözik.De ilyen egyik napról a másikra, szülinapja körül.Fürdés után bevittem a szobájába, ahogy elkezdtem volna öltöztetni csörgött a telefonom, felvettem, mire vissza mentem hozzá már fel volt öltözve.Zokni is rajta volt és a pizsama felsőjének az apró gombjait is szépen begombolta.Azóta nem is hagyja hogy segítsek. Egyedül a zipzár össze és szét akasztásával van még bajban.

Ő ha nagyon muszáj elalszik egyedül.De ahogy nő, annál kevésbé. Azt sosem szerette ha mesélek neki. 3 éves koráig abszolút nem is igényelt semmi féle altatást.Aztán elkezdte hogy vakargassuk neki a hátát, és úgy alszik el.Eleinte ritkán, már most nagyon álmosnak kell neki ahoz lennie hogy anélkül elaludjon. (apja fia :) )

Büntetés az talán csak a magára hagyás volthisztiknél.

Aztán most amikor indult az ovi, beteg lett és nem volt hajlandó bevenni a gyógyszereit.Tavaly is azt játszottuk hogy állandóan beteg volt de soha nem vette be a gyógyszereket.Na most legutóbb nagyon felidegesített és minden játékát bezsákoltam, és nem nézhetett tv-t, nem játszhatott sem a gépen, sem a telefonomon.Ha bármit talált amivel játszani tud (szívószál, papírguriga, üres flakon stb) elvettem tőle.Kellet 2 nap mire akkor rájött hogy nem viccelek, és csak akkor kap vissza bármit ha beveszi a gyógyszereket.Azóta ha valamit nem úgy csinál ahogy én szeretném, elég ha megemlítem hogy hozom a zsákot és azonnal kisangyallá változik.

2013. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kisfiam nem jár oviba, mert kistesó van, és nem akartam úgymond lepaterolni őt, amúgy is féltékeny volt. Szeptemberben még nem akart oviba menni, de mostanság egyre többet mondja, hogy jó lenne már, és szerintem mostanra meg is érett rá, de szerintem nem vennék föl már. Egyre többet "unatkozik" azaz, ha nem játszom vele, nem is akarja lekötni magát. Csak azt szajkózza, hogy játszunk vele. Így főzés, takarítás közben is szerepjátszunk. Mindenben segít, virágot locsol, porszívózik. Hisztik szoktak lenni, nálunk is kb. heti 2. Dühös szokott lenni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, ez természetes, de ez el szokott tartani kb. fél 1 óráig is. Nagyon akaratos. Ami zavar, hogy a tesóját piszkálja, ha épp unatkozik, vagy irigy a játékokra. Egyedül eszik, ügyes a késsel is. Hámozni ő is szokott segíteni, meg pl. gombát vág kenőkéssel. Fürdeni eddi én fürdettem, vagy apa, de már elkezdtük tanítani, hogy hogyan mossa magát. Fogat mos. Wc után hív, hogy töröljem ki neki. Udvarias, megköszön mindent, köszön mindenkinek. Nagyon értelmes gyerek, választékosan beszél. Sokszor a vitáinkba is mond olyanokat, amit én szoktam neki, de még nem érti azt, hogy a gyerekek miért nem mondhatják ugyan azt pl. mert az feleselésnek számít. Mindig bocsánatot kér, ha rosszat csinál, de rafinált, mert sokszor eldarálja, hogy tudom, ilyet nem szabad csinálni, és bocsánat, stb.. de ilyenkor elmagyarázom, hogy nem csak mondani kell, hanem komolyan is gondolni. Szokott a nyugisarokba ülni, ha hisztizik, és akkor jöhet csak ki, ha megnyugodott. Mondom neki, hogy adja ki a dühét, akár boxolhat egy párnán is, mert mindenki szokott dühös lenni, és ki kell adni a dühünket valahogy, ez természetes, de nem azzal, hogy csúnyán beszélünk és megbántjuk a másikat. Ez bevált. Mesét imád nézni, az összes mozis mesét megnézi. Heti 2X viszem úszni, és ovi előtt nyáron úszó táborba is megy.

Örömmel konstatálom, hogy ugyan olyan dolgai vannak, mint az átlag 4 évesnek.:) Köszönöm, hogy írtatok. Szép karácsonyt!

2013. dec. 21. 10:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Az alvásnál ott hagyást mi is most kezdtük, mese, puszi, és kijön apa. (ő a mesefelelős). Eddig jól működik, belenyugodott a gyerek egyből. Lekopogom.:)
2013. dec. 21. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!