Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor alakul ki az emberben a...

Mikor alakul ki az emberben a szemérmesség? Mikortól lesz egy kislány például szégyenlős fiúk/férfiak előtt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen eltérő. Sok mindentől függ. Például mit lát otthon, milyen a környezetében élő gyerekek viszonyulása a meztelenséghez.
2013. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nagylányom 5,5 évesen lett szégyenlős.

Mivel nagyon keveset látja az apját, mindig apa fürdette. És nemrég szólt, hogy apa ne fürdess. Hála az égnek rögtön "megvilágosodtam", úgyhogy rákérdeztem, hogy az is zavarná-e, ha én fürdetném. Igen volt a válasz, így már csak a hátát mossa apa. (de azért ő szedi ki a kádból és ő bugyolálja be a törölközőbe). Meg hála az égnek apának kell szárítani a 10 km-es, sűrű haját :)

2013. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos annyira meghatározó volt, hogy a saját példámra emlékszem: vagány kiscsaj voltam, nem nagyon érdekelt soha semmi, imádtam a vizet, a strandot. Édesapám a születésem előtt válogatott vizilabdázó volt, az egész nyarat a Balatonban töltöttem, mióta az eszemet tudtam, egy szál fürdőbugyiban...nekem ez volt a természetes. Aztán elsős korom után elmentem a nyári táborba, a kis fürdőbugyimban, és hallottam, ahogy a nagyobb lányok összesúgnak, amiért nincs 'bikini felső' rajtam...és ott megfordult velem a világ. Hosszáteszem még nekik sem volt mit takargatniuk, nem hogy nekem, alig 7 évesen...de ez akkora törés volt, valamiért, hogy sosem feledem :(


Nem tudom, hogy ha ez nem történik meg, mikor váltam volna szemérmessé, vagy másoknál ez hasonlóan 'élményhez' kötődik, vagy valakiben alapból benne van?

2013. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk természetes, hogy látjuk egymást meztelenül. Lányom 11 éves, és még nem szégyenlős, sem előttünk, sem az öccse előtt. Pedig már van neki kis cicikéje...én ennyi idősen már szégyenlős voltam, mondjuk a szüleim soha nem mutatkoztak előttünk ruha nélkül.
2013. dec. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt nevelésfüggő, másrészt 5 éves kor előtt még neveléstől se nagyon függ, h nincs testi szemérem érzet.

Más szóval 5-6 évesen szokott először megjelenni a mi civilizációnkban a szemérmesség, azonban vannak családok, ahol jóval természetesebb a meztelenség, mint a legtöbb másikban - így ott értelemszerűen akár éveket késhet a szemérmesség.


Egyik verzió se jó, se rossz. Kultúrafüggő, szokásfüggő. Én speciel nem kedvelem a természetellenes tabukat, mint pl a szemérmesség. De ez csupán az én szubjektív véleményem. Egy naturista közegben sokkal oldottabban, természetesebben érzem magam.

2013. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Más a család előtti szitu meg más az "idegenek" (pl ovis társak) előtti szitu. Előbbi teljesen családfüggő, utóbbi nagycsoportban szokott kialakulni.


Érdekes, én is emlékszem az én esetemre :) Oviban öltöztünk át úszáshoz és kinevettek a bugyi levétel és a fürdőbugyi felvétel között eltelt idő miatt (ami amúgy nem volt hosszabb a szükségesnél). Még az óvodai egyen-fürdőbugyikra is emlékszem, hihetetlenül pontosan, korallpiros frottírból voltak, középen széles, függőleges, sötétkék csíkkal, meg volt ennek a negatívja is. Hogy megmaradt bennem!

2013. dec. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!