Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereknek karácsonyra...

3-4 éves gyereknek karácsonyra Tablet. Csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés
Oké!Modern világban élünk,meg ebbe születnek bele...De mégis?Vélemények?
2013. dec. 22. 20:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
76%
Jó de aki már most elkényezteti a gyerekét az 16 évesen már mit vesz neki? Kocsit, lakást? Mert ha kiskorában ehhez szokik hozzá, onnan már nem lesz visszaút.
2013. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
90%
abszolut túlzás ,3,5 éves lányomnak kirakot,társast,kap karácsonyra, fiaim is társast,puzzle,kapnak gyereknek semmi szin alatt nem veszek tabletett.
2013. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
25%

Ne haragudj drágám, te álltál le itt "p*csázni", tehát már innen elárultad az értelmi színvonaladat. A későbbi kötekedés már felesleges, újat nem mutatsz vele magadból.


Az az abszurd, hogy amikor szabadidőd van, tehát nincs egyéb feladatod, mint hogy a tv-t bámuld, akkor te azt teszed, holott foglalkozhatnál a gyerekkel is, aki közben szintén tv-t bámul, csak éppen mást néz. Ez úgy néz ki, mintha azért ültetnéd a tablet elé, hogy te nyugodtan nézhesd a tv-t. Számomra ez elég nagy különbség, de nyilván mindenki más.

2013. dec. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
66%
Úr isten!!!Egy 3-4 éves kis pisisnek már ne haragudjon a világ de még nekem se kell!!!!
2013. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
80%

Menjünk vissza kicsit az időben. Régen mi volt a "trendi"? Ahogy megyünk előre az idővel, észre lehet venni, hogy az emberek mennyire megváltoztak. Ez jó is rossz is. Régen ilyen meg sem fordult senki fejében, hogy műszaki cikket vegyen a gyereknek a szülő karácsonyra, vagy szülinapra.

Igen, modern világban élünk, na de kérem... Szerintem nem kellene ennyire túlzásba vinni, mert még a 3 éves nagyon kisgyerek még ehhez. Nekem 5 éves a fiam, és nagyon okos, hamar tanul, és eszünkben sincs ilyet venni, sőt semmilyen műszaki cikket nem. Majd amikor már iskolába megy, megismer sokmindent, és majd középiskolába ráér tabletekkel, ájfonnal foglalkozni, feltéve, hogy érdekelni fogja-e. Mert bizony vannak ismerőseim, akiknek a gyerekeiket abszolút hidegen hagyja ezek a dolgok. Nekünk nincs "ájfonunk, nincs tabletünk, nincs nagy tv-nk, stb", pedig megtehetnénk, de nem tartjuk fontosnak az életben ezeket. Ha milliomosak is lennénk, sem élnénk luxus körülmények között, inkább másokon segítenénk! Ahogy most is tesszük, pedig bevallom nem állunk azért annyira jól anyagilag. Csak tudunk spórolni. Ezek nélkül is lehet boldogan élni, és egészségesen! Mindenesetre elcsodálkoztam a kérdésen, hogy vannak szülők, akik ilyennel ajándékoznák meg a gyerekeiket. Most komolyan: Mi lesz később?! A fejére fog nőni a szülőnek az ilyen gyerek(ek), sőt később még követelni fog még drágább dolgokat, és ha nem tesz eleget a szülő, akkor még probléma is adódhat belőle, ami drasztikus is lehet. :(

Még egy megjegyzés: Ettől félek már most előre, hogy majd az gyerekem ilyen gyerekekkel fog majd találkozni az iskolában, akik már egy kicsit túllőttek a célon a szülőnek köszönhetően? Érdekes világot élünk... Szomorú na... :(

2013. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
45%

Nem semmi vagy!Te nem is ember vagy,hanem egy robot,aki soha nem fárad el,és ül le a tv elé fél órát pihenni.

Én ember vagyok,és elfáradok,és igen is amiért anya vagyok,attól még én is létezem,és nekem is vannak igényeim,mint pl fél órát punnyadni a tv előtt,amíg a gyerek inhalál,és nem mesét nézni mert abból már kinőttem.Az értelmi színvonalamhoz meg semmi közze a jelzőhöz,amivel illetelek,egyszerűen ez a véleményem rólad.

Csúnyábbat írtam volna,de sajna nem enged a rendszer.

Az a nagyképűség az abszurd,amivel te rendelkezel."így is lehet csinálni"

És mire mentél vele?Itt büszkélkedsz,hogy milyek "okos" a gyereked,de ha azt is megtanítod,hogy hogy kell idegeneket fikázni,akkor még büszkébb lehetsz magadra.

Én lezártam a témát,sajnos nem tudsz szöveget érteni,tanítgasd inkább a gyereked mások fikázása helyett minden egyes szabad percedben,mert "így is lehet csinálni"

Én maradok ember attól függetlenül,hogy anya vagyok,te meg zombulj és savanyodj be még jobban.Boldog Karácsonyt!Egy nyelven,mert én olyan buta vagyok,hogy noha 35 éves vagyok,de nem tudom öt nyelven elmondani nem úgy mint a kis okos gyermeked!

2013. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%
Még a 10 évesnek sem! Nekünk van, de a 14 éves is csak módjával használhatja! Az öt évesemnek meg játékokat vettünk a férjemmel: legót, társasjátékot, logikai játékokat.
2013. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
70%

Az 5 éves fiam szeret videojátékkal játszani, így kapott egy 5+ videójátékot, 100 játék van benne.

Kapott még mesekönyveket, gyógyító meséket tartalmazó mesekönyvet,

kapott foglalkoztató könyvet, 5+ tól van az is , mivel imád betűket írni, különféle logikai feladatokat megoldani.

kapott egy táblát, krétás és filctollas, imádja, folyton írogat rajta., kapott még wow toys játékot is , azzal szerepjátszik.

az őszintét megvallva én kb 8 évesen voltam annyira fejlett, talpraesett, okos, mint most ő. változik a világ, változnak a dolgok.

ja, és korcsolyát is kapott, mert imádja. ő már 3 évesen kétkerekű biciklizett. ő ilyen.

viszont a 3 éves huga fele ennyire nem nyitott, érdeklődő, okos, ő babákat kapott, legot.

2013. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 mebbb válasza:
97%

Hűű, itt van akinek még a szája is felhabzott az idegtől...


A 14 éves lányom kapott karácsonyra tabletet. Természetesen 4 éves korában nem adtam volna neki ilyen ajándékot. Azért nem veszek neki játékot, hogy aztán folyton elzárjam előle, ő meg hagy nyávogjon... És komoly függőséget okozhatnak az ilyen játékot még akkor is, ha idősebb korban kezdik.

2014. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én 9 évesen vettem a lányomnak tabletet igaz van egy kis huga 3 éves és jobban kezeli már ezt a kütyüt mint én. De az ilyen kicsiknek még nem való.
2014. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!