Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki hagyta a gyerekét egyedül...

Aki hagyta a gyerekét egyedül enni, mennyi idő alatt tanult meg?

Figyelt kérdés

Kislányom majdnem 17 hós, nem nagyon tűri, ha etetjük, ő maga szívesen eszik. Van kanala, villája,de leginkább kézzel eszik... Kisfiamra is ráhagyom pár napja. Igaz közen pár falatot beléjük kanalazunk.

Persze úgy néznek ki mint a kismalacok, de hiába adjuk kezükbe az evőeszközt, előbb-utóbb kézzel esznek. vgy erőltetni kellene jobban az evőeszközt?


2013. dec. 28. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

enyém 10 hónapos korától teljesen elutasította a kanalat, csak kézzel akart enni.

hát nem volt könnyű :) mindent kicsire vágtam és elé tettem. a levesnek csak a sűrűjét kapta, köretnek tésztát vagy nokedlit csináltam...

4-5 hónapig tartott ez, utána próbálkozott a kanállal, de igazán 2 éves korára tanult csak meg evőeszközzel enni, addig a fele mellé ment.

túl kell élni ;)

2013. dec. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lànyom is 2 èves koràra tanult meg evőeszközzel enni.
2013. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő valamivel 1 éves kora után kezdett egyedül enni, de a nagyobbik, aki kisfiú, kb. 2 éves koráig csak kézzel evett. Nem stresszeltem magam rajta, odakészítettem neki a kanalat, néha próbálkozott is vele, aztán 2 évesen egyszer csak rákapott, azóta azzal eszik szépen, tisztán.

A kicsi, a kislány nagyon hamar kivette a kezemből a kanalat, olyan 13-14 hónapos kora óta azzal eszik egyedül, de tudom, ez elég korai. Ő nem is evett kézzel soha. Igaz, neki ott van nagyon erős példának a bátyja, mindent pont úgy szeretne csinálni, ahogy ő.

Jól teszed, ha hagyod őket önállósodni. A disznóólon ne izgasd fel magad, így tanulják meg. Több olyan anyukát ismerek, aki annyira ragaszkodik a "szép, tiszta" evéshez, hogy a 3 évesét is inkább eteti, mint hogy takarítson utána.

2013. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell erőltetni az evőeszközt, még kicsi, majd idővel rászokik arra.

2 évesem most már szinte csak evőeszközzel hajlandó enni (pl a palacsintát is felszelve), mert amúgy azt mondja hogy koszos lesz a keze :-))

2013. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!