Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 5 év (vagy 5év + 2-3...

Ha 5 év (vagy 5év + 2-3 hónap) korkülönbség van két gyerek között, akkor mennyire fognak összecsiszolódni, esetleg együtt játszani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 23:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nagy 5 éves fiú. Kicsi: 4 hós kislány. A fiam kedvenc játéka autót vezetni a hugival: ölébe veszi, fogja a két karját, és dülöngél vele jobbra-balra, közben berreg. :)

Melléfekszik a játszószőnyegen, mutogatja a játékokat neki, egyenlőre játszanak, persze még keveset, de játszik vele a fiam. Hogy mi lesz később ahogy nő, azt nem tudom, de bizakodom....

2014. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Aranyosak lehetnek!

Ez biztató! :)

2014. jan. 2. 23:08
 13/13 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Azért ebben nincsen egyetlen jó megoldás. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. Ahol nagyobb a korkülönbség, ott azért az anyának egy picit könnyebb annyiból, hogy amíg elmegy pisilni addig a nagyobb nem próbálja kinyírni a kistesót, közlekedni egy babakocsival és egy dackorszakos kismotorral száguldozó akaratbombával egy rémálom... Nálunk egy nap már sikeresnek számított ha teljes volt a létszám, sérülés nélkül. Amúgy valaki mindig bőgött, vagy valamelyik gyerek, vagy én.


Viszont később annyiból jobb, hogy összecsiszolódnak, a kis korkülönbség miatt jó programot szervezni, a nagyobbnak nem kell mindig alkalmazkodni a kicsihez (elpakolni az apró játékokat, haza kell menni, mert alvásidő van a kicsinek). Abból sincs veszekedés, hogy kire milyen szabályok vonatkoznak, ugyanazok az elvárások pl. nálunk ugyanaz vonatkozik a kettőre mindenben, pl. lefekvés ideje, elpakolás, tanulási idő, stb. Szóval bárhogy is alakul, a jó és rossz oldalra is kerül...

2014. jan. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!