Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon válogatós gyerekek...

Nagyon válogatós gyerekek anyukái, ti miket főztök, amit meg is eszik a gyerkőc és azért "értelmes" kaja?

Figyelt kérdés

A fiam 5 éves, egyre válogatósabb... Egy éves kora körül nagyon sokmindent megevett, még a spenótot is.

Mostanra odáig jutottunk, hogy alig néhány féle ételt eszik:

- húslevest

- főtt tésztát

- rántott húst

- rizst

- krumplipürét vagy sült krumplit

És kb ennyi.... Felvágottak közül csak a párizsit hajlandó megenni, pedig régebben szinte falta a virslit.

Főzelékekről hallani sem akar. Azt sem tudom, mi az, amit megeszik az óvodában. Teljesen tanácstalan vagyok és lassan azon kapom magam, hogy szinte elfelejtek főzni :( Olyan rossz...


2014. jan. 11. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem ennyire válogatósak, de én például a rizzsel szoktam csalni. Beleteszek egy kis "csempészárut", kis zöldséget vagy apróra vágott husit, és jól elkeverem. Meg van, hogy nem rizst főzök, hanem kölest vagy árpát, az tartalmasabb, és odaadom, mint rizst. A krumplipürébe is bele lehet keverni ezt-azt. Persze olyat nem teszek bele, amit nagyon utál. Esetleg az is beválhat, hogy együtt főztök. Hátha szívesebben megeszi, amit ő készített.
2014. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Igen egyszerűen: eszi-nem eszi nem kap mást, ez csak arra vonatkozik, amit már egyszer megevett.
2014. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam a belecsempészős dolgot is, de még a Delikátban lévő apró répát is kipiszkálja a rizsből :(

Azt is próbáltam, hogy eszi-nem eszi - akkor legyűrt pár falatot, és fél óra múlva megint mondta, hogy kér enni.


(De persze krémtúrót, túrórudit, tejszeletet meg hasonlókat enne napjában 6x is.... Csak a rendes étel nem fekszik neki....)

2014. jan. 11. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk még az is bevált, hogy csak akkor kapsz túrórudit, süteményt, stb., ha rendesen ettél. És ha nem eszik, tényleg nem kap. (Még kakaót is csak akkor szoktam adni, ha rendesen vacsorázott). A kisebbik lányom válogatósabb, ő most 2,5 éves, van, hogy egy napig nem eszik, csak gyümölcsöt. Ilyenkor különösen odafigyelek, hogy ne adjak neki nasit.
2014. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azt is próbáltam, hogy eszi-nem eszi - akkor legyűrt pár falatot, és fél óra múlva megint mondta, hogy kér enni.


(De persze krémtúrót, túrórudit, tejszeletet meg hasonlókat enne napjában 6x is.... Csak a rendes étel nem fekszik neki....)"


NINCS krémtúró, stb., csak rendes étel a következő evési időben, és nem fél óra múlva!

2014. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

"Nálunk még az is bevált, hogy csak akkor kapsz túrórudit, süteményt, stb., ha rendesen ettél. "


Ez alap, hogy finomság csak akkor jár, ha rendesen ettek /4 és 5 évesek a lányaim/.

2014. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én 4 éves fiam a mártásos húsokat szereti, meg a rizst, krumplit, krémleveseket, húslevest. Főzeléket, babot, lencsét nem igazán. Húsleveset hetente 2x eszik (én már unom, ő még nem), szerencsére tele zöldséggel. Rizseshús, tokányok (tésztát se szereti, de tokánnyal, halpaprikással megeszi). Bablevest, lencselevest sok zöldséggel csinálom, hússal, akkor hajlandó belőle enni, de babot-lencsét általában kikerüli. Krémlevesek esetleg? Sokféle zöldségből lehet csinálni, reszelt sajttal, levesgolyóval, pirított kenyérkockával, pirított baconnal. Sonkát, felvágottat, rántottát az enyém se akar mostanában enni, csak a Pick párizsit. Nem érdekel, eszik sajtot (szeletelt, kocka, krém), eszik tojáskrémet, körözöttet, tejfölt, amit kíván.

Nálunk a nem eszi, nem kap mást nem vált be. Akkor nem eszik. Utána se. Az meg nálunk is alap, hogy nasi csak rendes kaja után kell, de akkor nasit se eszik. Próbálkozz vele. Szerintem az idők végezetéig úgysem fog tartani.

2014. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!