Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha első gyereked után visszame...

Ha első gyereked után visszamentél dolgozni, és pár év múlva újra babát vártál, akkor mennyire sikerült újra megszokni az otthoni babázást?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a jó oldalra is, mert azt nyilván könnyű megszokni, de a kevésbé jóra is, pl: újra sok sírás, kevés alvás, karikás szemek, ingerszegény környezet, kakis pelus.

Nyilván az ember már megszokja a jót, ha 5 év körüli a gyereke. Nehéz utána újra babázni?


2014. jan. 14. 15:51
 1/3 zabmester ***** válasza:

Bocsi, MÉG nem tudok erre a kérdésre válaszolni, de én úgy vagyok vele, hogy azért a második gyereknél már sokkal jobban tudom, hogy mire vállalkozom, mint az elsőnél, még ha nála is tudtam elviekben, hogy mi várható, de amit sosem tapasztaltam, azt azért nehéz előre megjósolni, hogy milyen lesz. Nekem 6 éves most a fiam, szóval már jó régen volt baba, idő közben sok mindent csináltam, egyetem, munka, satöbbi, aztán ha minden a terveink szerint alakul, akkor 7 éves lesz már a fiam, amikor testvére születik. Nos, szerintem ha 20 évesen meg tudtam birkózni egy újszülöttel, akkor 27 évesen sem fog akkora gondot okozni, még akkor is, ha már hozzászoktam, hogy van egy egészen önálló nagy gyerekem :)

De azért persze nagyon kíváncsi vagyok rá én is, hogy milyen lesz újra babázni, mert tény, hogy abból a ritmusból, amit egy újszülött megkíván, már rég kiestem, de bízom benne, hogy nem lesz nehezebb visszarázódni, mint anno belerázódni.

2014. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

simán!!

csend van-és nyugalom!!(Óvodából jöttem el:-) )

6éves a nagyfiam-olyan jó már vele-és könnyen alkalmazkodott a picihez-le lehet kötni,ha etetek,segit,ha kedve van-apával is jól érzi magát,ha én éppen nem érek rá.most épp mondtam neki,hogy lassan semmi játék nem lesz biztonságban-na majd meglátjuk.én nagyon élvezem,de csinálok programot magamnak,hogy ne kattanjak be.

az éjszakázást azt nem birom-de a fiam jól alszik,a kaki nem zavar-az az oviban is volt bőven-csavargás,friss levegő,mozgás-ki lehet birni itthon-nem is sietek vissza

2014. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, jó volt olvasni!
2014. jan. 16. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!