Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamennél/visszamentél a...

Visszamennél/visszamentél a gyermeked 1 éves korában dolgozni?

Figyelt kérdés

Az új szabályozások nagyon elgondolkodtattak. Kisebbik gyermekem 1 éves lesz pár hét múlva, a nagyobbik 2,5 éves lesz.

A pénz a legnagyobb gondunk. Számlák befizetve, a gyerekeknek megvan minden, bár sokszor a nagyszülők segítségével, de igazából hó közepétől ennivalón kívül másra nem költhetünk, azt is átgondoltan. A szüleim szoktak anyagilag támogatni minket, illetve egyéb nem anyagi dolgokkal, pl. főtt étel, gyerekeknek ez-az. Ha minden rendben van, akkor nullával megyünk át a következő hónapba, de nehogy legyen váratlan kiadás.

A hitelünk elég sok, amúgy nem lenne gond a bevétellel.

Én a max. gyedet kapom, a fizetésem br. 215e volt. Ha jól értem, most mindkettő járna...

De imádom a gyerekeimmel eltöltött időt, sokat foglalkozom velük, és tudom, hogy igényelnének engem.

A szívem már most is vérzik, hogy csak gondolkodom a témán.

Ti mit tennétek?


2014. jan. 13. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Én még húznám így 1 évig. A babának még szüksége van rád, 8-9 hónap múlva pedig már nyugodt szívvel viheted bölcsibe, mert már igényelni is fogja.
2014. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nem mennék vissza, csak ha a legalapvetőbb dolgokra sem lenne. Nálam 2 év a lélektani határ...Soha senki nem adhatja vissza ezeket az éveket. Vagy max. 4 órába, de akkor sem bölcsibe, csak ha mondjuk anyukám tudna rá vigyázni...
2014. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag olyan lenne a helyzetünk, akkor igen.

Mivel szerencsére nem vagyunk olyan helyzetben, így majd 2. életévét betöltötte, akkor megyek vissza.

Utána meg - ha marad a törvény, amit kétlek .. hajrá választási év -, akkor még mindig ott van a +GYES, ami 8 óra mellé is igényelhetek.

Talált pénz az a kb. 25 ezer forint a fizetésem mellé.

2014. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Decemberben töltötte a lányom az 1-et.Nem mentem vissza dolgozni.Majd ha betölti a 2-t.Addig még nagy szüksége van rám.
2014. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Szép és jó, ez az 1 év, de...

Kire hagyjam a gyereket? Bölcsi? Vagy bekerül vagy nem! Nálunk inkább nem, iszonyat túljelentkezés és várólista van. Nagymama? Na, most az én anyósom szerint egy gyerek már 6 hónaposan ehet epret és tejet is. Most magamnak vagy a nagyszülőknek szültem gyereket. Szerintem egy idő után a nyugdíjas nagyszülő is megunja, hogy állandóan minden nap kisgyerekkel kell foglalkoznia, nem ezért ment nyugdíjba. Biztos van kivétel, meg minden, de szerintem sok nagyszülő van így. Pl. keresztanyukám már nyugdíjas és mindig panaszkodik az én anyukámnak, hogy a lányánál lakik, mert mindig a 3 éves gyerekre kell vigyáznia, pedig hazamenne picit, hogy csendben feküdhessen, tévézhessen meg ilyenek.

Megkérdeztem tőle, miért nem megy akkor haza? Pedig a kisgyerek már óvodás, tehát ha beteg vagy hétvége van és dolgoznak a szülei vagy nincs óvoda valami miatt, akkor kell rá vigyáznia. Na, mindegy, ez csak egy megfigyelés.

Én dolgoznék is, mert tök jó lenne az a plusz 130 ezer Ft, de fájó szívvel válnék el, egy 1 éves gyerektől.

2014. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Úgy gondolom,ahogy az előttem szólók..20 hónapos a lányom,eddig nagyon nagy szüksége volt az otthoni közegre,meg rám,hogy csak rá figyeljek,tanitgassam,játszak vele.Mostanában kezdem érezni,h menni fog 2 évesen bölcsibe,mert szereti a gyerekeket,simán eljátszik nélkülünk is és már ki tudja fejezni részben magát,h mit szeretne,vagy fáj vmije,éhes,stb..
2014. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nálunk csak a bölcsi vagy családi napközi jöhetne szóba. A szüleink messzire élnek, és az enyémek még dolgoznak, a férjem édesanyja idős. Csak magunkra számíthatunk ilyen szempontból.


Azért örülök neki, amiket írtok, engem erősítetek meg, hogy maradjak. Én is tudom, hogy szükségük van rám, főleg a kicsinek. Ilyenkor már fél év is sokat számít.

Másrészt arról nem is beszélek, hogy szerintem az immunrendszere sem érett még meg rá, szóval a táppénzzel sem mennék sokra, ha itthon maradok a beteg gyerekekkel...

2014. jan. 13. 13:47
 8/20 A kérdező kommentje:

Csak annyira rossz ez az örökös pénztelenség... :-(

A gyerekek ebből nyilván semmit sem éreznek, de mi, felnőttek tudjuk. Rossz, hogy nem vehetek nekik csak úgy egy-egy új könyvet, egy-egy új ruhát, vagy magamról már nem is beszélek...

Közben meg tudom, hogy az anyagiak semmit sem jelentenek, nem kárpótolnák a nélkülük eltöltött időt.

2014. jan. 13. 13:50
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Mi is ugy alunk anyagilag ahogyan ti. Számlák, alapvető élelmiszerek, es 0 spórolt pénz. Eddig mindig volt vhogy. 4 es 2,5 évesek a gyermekeink. Engem pedig mult héten visszahívtak dolgozni, raadasul jobb helyre,mint ahonnan elmentem, elvállaltam. De ha a kicsi csak 1 éves lenne nem mertem volna. Igy is sok sok félelem van bennem.
2014. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Neem! Ha 0- ra jön ki hónap végén, nem mínuszra, biztos, hogy nem. A gyermekeknek minden hónap számít, soha nem jönnek vissza ezek a gyönyörű babaévek. Most neki még nem számít egyáltalán, hogy új ruhát adsz rá, vagy használtat...

Mi ugyan jól állunk anyagilag, mégis van, hogy használt ruhát veszek nekik, sokszor olyan szépeket találni.

Nekem egyébként 3 gyermekem van, két nagy és egy négy hónapos. Mindkét nagy 4 évesen ment oviba, a pici valószínű 3 évesen fog, előbb semmiképpen. Én nagyon szerettem-szeretek velük foglalkozni, szerintem meghálálják, a legnagyobbom 12 éves, és azért látom, hogy megérte a sok törődés, amit kaptk

2014. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!