Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyermeked is folyamatosan...

A te gyermeked is folyamatosan ott lóg a szoknyádon? 5 éves lányodat mivel foglalod le otthon?

Figyelt kérdés
Normális, ha az 5 és fél éves lányom folyamatosan ott van a fenekemben? Pici lakásba vagyunk, de ha a konyhába kimegyek nem marad meg sokszor a fenekén. 10 percnél tovább nem köti le semmi. Nem képes egyedül játszani, folyamatosan játszani kell vele. Sokat játszunk, kirakózunk, rajzolunk, gyurma stb... pár órát elvagyok vele, de már kezd sok lenni, hogy 10 percre nem hagy nyugton. Főzni is alig tudok mellette. Ez normális? VAgy a ti ilyen korú gyermeketek mivel foglalja le magát?
2014. jan. 16. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Társaság hiánya van. Egy testvér lefoglalná. Vagy egy barát, de ugye állandóan, minden nap, nem lóghat ott valaki nálatok.

Az enyém 3.5 éves. Azért elég jól el van, de néha úgy érzem megfolyt. 4 éves lesz, mire megjön a kistesó. Hamarabbra terveztük, de így jött ki.

2014. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Úgy volt nevelve, hogy egyedül is el játsszon.
2014. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Úgy neveltem őket, hogy egyedül játsszanak, és foglalják el magukat. Csak délután volt közös játszás, foglalkozás.
2014. jan. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4 éves a fiam, de ő is mindenütt ott van. Még a tv is max negyed órát köti le. Ha nem is jön utánam, akkor is azt hallani, hogy anyúúúúúúúúú és mondja. Van kisebb tesója is, talán most már elkezdenek együtt játszani (ő 1,5 éves). Nem főzök, ha ébren vannak, nálunk ez a megoldás.
2014. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én 4,5 éves kisfiam is hasonló eset. Ovi után megyünk haza, mert hideg és sötét van, így nem tudunk játszóterezni (pedig kellene). otthon folyamatosan velünk akar játszani. persze legózunk, vagy kártyázunk, de egy idő után nekem is mennem kell a konyhába, vagy pakolni, satöbbi. Ő is folyton jön. Ilyenkor próbálom bevonni az én munkámba. Nagyon szeret a konyhában segíteni. Ha én mondjuk főzök és ott akar lenni, akkor felül az asztalhoz, adok neki egy pici tálat, kap egy kis lisztet, vagy cukrot, meg a digitális mérleget. 15 percig biztos ott méricskél, és meg főzök.

Próbáld esetleg Te is bevonni a kislányodat, és akkor Te is haladsz a munkáddal és Ő sem érzi magát egyedül.

Vagy egy gyors tesó projekt? :)

2014. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem jár oviba?


az enyém egész jól eljátszik. néha szól hogy játsszak vele,de nem nyaggat egésznap amikor itthon van.

2014. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én lányom is el van.néha jön mutatni akar vmit,vagy mesélek neki egy rövid mesét de nem nyaggat egész nap.van tesója aki 3 éves és órákig elvannak.De ha csak egyedül van itthon akkor sem kajtat állandóan utánam.
2014. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!