Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon egy két éves gyerek...

Vajon egy két éves gyerek tényleg tudhatja ezeket vagy anyuka "enyhén" túloz?

Figyelt kérdés
Állítólag kívűről tud több mesét, Boribon, Bogyó és Babóca, Anna, Peti, több, mint 30 dalt és mondókát tud. Nekem ez fura, mert még a 4 éves fiam se tud ennyit. Túloz vajon anyuka?
2014. jan. 23. 10:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túloz.

De a barátnőm kislánya simán énekelt két évesen több dalt az én fiamnak, verset is mondott neki, viszont tök ügyetlen (kis esetlen, inkább úgy mondom) :)


Én három évesen tudtam olvasni, négy évesen írni (nem tanítottak rá). Ezt se nagyon szokták elhinni :)

2014. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 sumergo ***** válasza:
Akár tudhatja is. Minden gyerek más. A lányom 15 hónaposan mondatokban beszélt, és akkortájt kezdte tanulni az első mondókáit. Azóta is imád mondókázni, rengeteget tud, fogalmam sincs mennyit, most 27 hónapos, és az éneklés kezdi érdekelni nagyon, persze az még nem nagyon megy, de a szöveget könnyen tanulja. A mesékért nincs oda így azt egyet se tud. A mozgásokban viszont mindig a lustábbak közé tartozott, fél éves elmúlt, mikor megtanult forogni mindkét irányba, azt hittem soha nem fog egyedül felülni, kapaszkodva is csak 13 hónaposan kezdett lépegetni, és 15 hónaposan tanult meg egyedül menni, ekkor kezdett mondatokban beszélni is. Más gyerek ilyenkor már szinte szalad. A gyerekek nem egyformák. Ez nem verseny, ebből semmi extra képességre nem kell következtetni. Attól, hogy előbb beszél, még nem biztosan lesz okosabb másoknál, és attól, hogy később tanul meg mozgásformákat, még élsportoló is válhat belőle. Szóval akár igazat is mondhatott.
2014. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem tudhatja, de nem hiszem, hogy folyékonyan. Inkább passzívan. Szóval, ha hallja, akkor tudja folytatni pl., szerintem erre gondolt az anyukája. A rövidebbeket egyébként el tudom képzelni, hogy folyékonyan fújja, vannak nagyon jó verbális emlékezetű és kitűnően beszélő gyerekek a 2 évesek közt is. A másik meg szebben rajzol...nem vagyunk egyformák.
2014. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Az en fiam is igy volt ket evesen, de ahogy egy elozo valaszolo irta, es budos kukkot nem ertett belole senki, aki nem csaladtag volt. 😃 Olyan szinten volt beszedhibas, h hat evesen meg het hangot kellett korrigalni, logopedus nem is engedte iskolaba.

Van egy Lem novella, kivulrol tudta a gyerek harom evesen, A/4-es oldalbol 12-es betumerettel 5 oldal. Pedig nem gyerekmese, a ferjem nagy sci-fi rajongo, igy mar a pocakban ilyeneket meselt neki.

Mesemondo versenyre a meset ket ora alatt tanulta meg, igazan elfaradt a nyelvem, mig olvastam neki. 😊

Joeszu gyerek, de pl irasbol siman becsuszik neki a zold pont.

Nem vagyunk egyformak mi sem, a gyerekek sem. Pl o meg 3 es fel evesen pelusos volt.

2015. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!