Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon egy két éves gyerek...

Vajon egy két éves gyerek tényleg tudhatja ezeket vagy anyuka "enyhén" túloz?

Figyelt kérdés
Állítólag kívűről tud több mesét, Boribon, Bogyó és Babóca, Anna, Peti, több, mint 30 dalt és mondókát tud. Nekem ez fura, mert még a 4 éves fiam se tud ennyit. Túloz vajon anyuka?
2014. jan. 23. 10:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%

nekem is fura ez. Talán ha mondja neki, akkor tudja a gyerek, hogy milyen szó jön az előző után, de hogy folyamatosan el tudná mondani ezeket, azt nem hiszem.

Az én gyerekem egy darab mondókát nem tud, utálja őket, nem hagyja végigmondani sem, nem szereti ha énekelek neki, ellenben hosszú mondatokban, gyakorlatilag tisztán beszél (az R betű kivételével), és ügyesen épít már pici legóból is.

2014. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már semmin nem lepődök meg.

Ovival voltunk kirándulni, amikor a vonaton a fiam csoport társa (4 éves)kezében egy mesekönyvvel "olvasta" a többieknek a mesét.Percekig néztem ámuldozva a könyvet hogy azt hallom amit olvasok hibátlanul, de tényleg egy apró eltérés és csúszás sem volt még lapozásnál sem.

Kérdeztem az anyukáját hogy hogy-hogy ilyen jól olvas a gyerkőc, és ő mondta hogy nem tud olvasni, csak kívülről tudja az összes otthon lévő mesekönyvet, és mivel mindig együtt olvasták, így az oldalakhoz (képekhez) tudja kötni a szöveget.

2014. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
10 hónapos mondatokban beszél?????Ne neeeeee....????
2014. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kívülről én sem hinném! Viszont az én két éves fiam is tud összesen 30 dalt és mondókát! Oké, van,hogy elakad miközben mondja, de azért elmondja! De az tényleg eléggé hihetetlen,hogy kívülről fújjon meséket!
2014. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem meglepő, a lányom is hasonlóan sokat tudott (ellenben még szinte etetni kellett, és nem tudta hajtani a kismotort... vagyis nem egyformák).


Másrészt az sem mindegy, hogy az itt említett gyerek éppen 2 éves, vagy 2 és fél, netán pár hónap híján 3.

2014. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónaposan kezdett beszélni, érthetően. 16 hónapos kora óta mondatokban. Apa elment dolgozni, Kérek szépen almát, nem kell pisilni... Most 18 hónapos és 20nál több mondókát, éneket tud és a Boribon cicáját, valamit a Bogyó és Babócából a Télapós mesét kívülről elmondja. Nézzük a könyvet este és ő mondja, pár szót téveszt. Szóval el tudom képzelni.


Mondjuk az előbb volt egy kérdés, hogy mekkora a gyereked egyévesen, mekkora a lába stb. fogalmam nincs mekkora volt a lába, mert 14 hónaposan indult el, nem hajlandó egyedül enni mint sok gyerek ilyenkor. szóval tényleg mindenki máshogyan fejlődik és ez így jó.

2014. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Detto. Most 2,5 éves, kicsivel 2 éves kora után beszélt mondatokban, és nagyon rövid idő alatt iszonyú sokat fejlődött, hamar megtanulta a kedvenc meséit, mondókáit. Boribon cicája nalunk is szóról szóra megy, Maszat könyvek is. Hogy tud-e 30 mondókát, azt nem tudom, mert nem számoltam, de sokat tud.

Viszont ő is ügyetlen, nem igazán szeret és nem is tud gyurmázni, "rajzolni", még firkálni sem nagyon szokott, a finommotorikája kicsit esetlen.

2014. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
szerintem nem túloz.vannak gyerekek,akik ebben,vannak,akik másban ügyesek.az én fiam 2,5 évesen simán tudta ezeket,mondókából jóval többet,viszont négy éves elmúlt,mire kirakott egy kirakót,vagy alakot rajzolt nem firkát.1,5 évesen körmondatokban folyékonyan beszélt.nagyon jó a memóriája,két-három hallás után elmond egy verset vagy mondókát.másban meg kis béna
2014. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szo-szo. Akár tudhatja is, bár az összeg kissé magasnak tűnik.

A fiam 2 éves. Kb féléves kora óta imádja a meséskönyveket, illetve inkább a mondókás könyveket. A nyáron, másfélévesen kezdett el beszélni. Azt észrevettük, hogy ha a mondókáskönyvben, illetve 2-3 meséskönyvben ha olvasunk neki, és megállunk, akkor mondja a következő szót. Már ezen is ledöbbentünk. Valamelyik nap hazafelé az autóban elkezdett mondókát mondani, MAGÁTÓL. Az apjával köpni-nyelni nem tudtunk. ÉS aztán folytatta. Mondott még egyet, aztán még egyet. Így elmondott szépen, érthetően vagy hármat. Mindegyik után mondta: ez szép volt; apa megtapsolni, anya megtapsolni. Ennek a sztorinak vagy két hete. Azóta szinte minden nap okoz hasonló meglepetést. Egy komplett mesét még nem hallottunk tőle, de a Bogyó és Babócás könyvet folytatja néhány szó erejéig, ha megállunk.

Szóval, akár tudhatja is ezeket a dolgokat az a gyerek, de tuti a mama is pakol rá. Én nem is mondtam a szűk családon kívül senkinek (ide csak ezért írtam le), végképp nem szeretném, ha bárki dicsekvésnek venné.

2014. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19. vok.

Ja, éppenséggel nem eszik önállóan, nem iszik egyedül pohárból, a bili még véletlenül sem érdekli. A védőnő szerint ez nagy baj...:((

2014. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!