Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan büntetitek 2,5-3 év...

Hogyan büntetitek 2,5-3 év körüli gyereketeket? Ha egyáltalán büntetitek.

Figyelt kérdés

2,5 éves kislány, dackorszak. Ez utóbbira nyilván nem szabad büntetést alkalmazni, nem is akarok.

Igazából nem büntetem. Ha rosszat csinál, elmondom, miért nem szabad, mekkora butaság, higgadt maradok, nem kiabálok, de mégis érzi szerintem.

Viszont dühében mostanában dobál, csapkod, fellöki az 1 éves testvérét, neki is odacsapott már párszor. Ezt nem hagyhatom. Testi fenyítést nem akarok alkalmazni. Tudja, hogy rosszat csinált, mert rögtön bocsánatot kér, hozzám bújik, a tesóhoz is, de mégis, máskor is megteszi.

Hogyan tudnám jobban terelgetni, hogy hagyja abba ezeket az agresszív dolgokat? Milyen büntetést használtok? Szabad egyáltalán ilyen korban? Pl. esti mese megvonása? Az neki nagy fájdalom lenne.

Tippek?


2014. jan. 27. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor a szobájába szoktam küldeni, csak akkor jöhet ki, ha lenyugodott.
2014. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dackorszakban nem csak szabad, hanem KELL is büntetni! Ha csak magyarázol neki, de nem kap semmilyen büntetést, akkor tudja, hogy a hisztinek semmilyen számára rossz következménye nincs, csak az anyu dumál.

Küldd be a szobájába, amíg nem nyugszik meg.Ha eldobja a saját játékát, azt vedd el tőle,"ha eldobtad, akkor nem akarsz vele játszani" szöveggel, és néhány napig ne is add neki vissza! De ha semmi nem használ, akkor sem lesz agresszív, vagy lelkisérült, ha kap egyet a fenekére.

Ami a legfontosabb: a büntetést azonnal kapja meg, ne órákkal később. Akkor már nem tudja, hogy miért büntetted meg. Ezért ne maradjon el az esti mese.

2014. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fájna neki,persze:) de a bünti lényege,h érezze a súlyát.Nálunk is volt egy durva verekedős időszak,a legvégső esetben már odáig kellett fajulnom,h nem elvettem a cumiját,hanem szó szerint összetörtem egymás utáni 2 nap is :( Mondtam neki,úgy csinálja,h már csak egy cumija maradt,ha még egyszer verekszik,nincs több cumija.Soha többet nem csinált ilyet.Most már majdnem 3 éves,már van büntisarok,eddig nem láttam értelmét,úgysem maradt volna bent,én meg nem tudok órák hosszát türelemmel visszarakosgatni őt.Már szépen kivárja a büntiidőt.Muszáj számára fontos dologgal büntetni ilyenkor,mert tényleg elszalad velük a ló(családon belül van erre tapasztalatom,h a kislánynak mindent megengedtek,csak ne hallják a hisztit.7 éves és üti veri anyját,apját)Szóval nehéz,de muszáj a bünti.
2014. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Viszont dühében mostanában dobál, csapkod, fellöki az 1 éves testvérét, neki is odacsapott már párszor."

Jelölj ki egy nagy plüssmacit pl és mond neki ha mérges,dühös akkor azt csapkodja de ne a tesót!Végül is valahogy neki is le kell vezetni a dühét!

Ha levezette a frusztációját és lenyugodott akkor mindíg beszéljétek meg hogy mi volt a baj mit vársz el tőle mit nem szabad stb!

2014. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ha hiszti van,megy a szobájába a 3 éves lányom.Ha lenyugodott kijöhet és megbeszéljük a dolgokat.
2014. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!