Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnád a gyeremeked olyan...

Beadnád a gyeremeked olyan óvodába, ahol a csoport 70%-a halmozottan hátrányos helyzetű? Mi az az arány, ami még elfogadható?

Figyelt kérdés
2014. jan. 29. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha a halmozottan hátrányos helyzet a kissebbsébget jelenti, akkor nem adnám be a gyerekemet semmi pénzért.
2014. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
ha már 3 gyerek más a csoportban mint ő(k) én nem adnám be.
2014. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Csatlakozom az első válaszadóhoz. Semmiképp.
2014. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem adnám be. Biztos le leszek pontozva, de azért nem adnám be mert azok a gyerekek sok mindent "hozhatnak" magukkal, amiről nem szeretném ha a 3 évesem megtanulná. Először mondjuk megkérdeznék 1-2 szülőt akinek már oda jár a gyereke (nem hátrányos helyzetűt) hogy mi a véleményük az oviról, de valószínű hogy inkább máshová íratnám. A faluban ahol éltem a szüleimmel, egyre több hátrányos helyzetű ember költözött, ami az iskolán, az oktatás színvonalán nagyon meglátszott. Engem pl megvertek az udvaron, az egyik lány az osztályból, szimplán azért mert jó tanuló voltam, ő pedig erősebb. 6. osztályban az összes jó tanuló átment másik iskolákba a legközelebbi városba, akik maradtak azokból senki sem tanult tovább, pedig amikor még oda jártam akkor volt még néhány jobb tanuló akikből lehetett volna valaki.
2014. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem, kizárt.

Csak a hátrányára lenne.

Más megoldás nincs?

2014. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Leleszek pontozva...:)

az én lányom olyan oviba jár, ahol vannak SNI gyerekek, kisebbség(bőven) és hátrányos helyzetű.

Mi magunk jól élünk

az ovit mi választottuk, és elégedettek vagyunk, nagyon szociális lett és az ovónők tüneményesek!!!

nem bántam meg

tudnia kell, van ilyen , olyan gyerek senki nem tehet arról hova, minek születik - azok is kedves, okos gyerekek, csak mások a lehetőségeik

2014. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent nálad a halmozottan hátrányos helyzetű?

Cigány, beteg, fogyatékos, szegény???????

Melyikre gondolsz?

2014. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszint válaszokat.

7-es válaszoló, nem pontoztalak le! Tisztelem a véleményedet és a Te tapasztalatod is értékes volt a számomra.

Vázolom a helyzetet: elvileg szeptembertől már beírattam a gyereket, de a már a szülőin láttam hogy döbbenetes a helyzet. Nem az a baj, hogy cigány származásúak a gyerekek, hanem, hogy nagyon kulturálatlan családokból valók. Egyik apuka nemrég szabadult, egy másik is eléggé bűnözö hajlamú (ismerős nénit halálosan megfenyegetett stb.). Az egyik anyuka elvitte a szülőire a gyerekét aki végig az anyuka "szájában kotorászott" és hagyták, nem szóltak neki, nekem már a gyomrom kavargott (mondjuk amúgy is kismama voltam). Néhányan annyira piszkosak, hogy az számomra gusztustalan. Ezért úgy döntöttem, nem adom be, arra hivatkoztam, úgyis hamarosan szülök, hazahozna mindenféle gyerekbetegséget stb. ezért hagyom még egy évet - szerencsére kéznél van a nagymama, akire napközben bízhattam. De lassan lepereg az év, csoda nem történt, jövőre is ugyanez a csoport lesz. Nem tudom mit csináljak... Én sem szeretném, hogy kirekesztő legyen a gyerek, persze, legyen elfogadó, szociálisan érzékeny, de mégis milyen integráció az, hogy nincs magyar kislány a csoportban akivel majd játszani fog (csak néhány fiú).

2014. jan. 29. 16:02
 9/18 A kérdező kommentje:

Még két dolog eszembe jutott ami fontos lehet.

Mindkettő az első szülői értekezleten hangzott el.

"Értsék meg a szülők, hogy a gyerek nem hozhat zsebkést az oviba." (Lehet nem szó szerint idéztem, de nagyjából ez így mondta a helyettes vezető óvónő. Megjegyzem az én akkor alig három éves gyerekem még éles kést nem fogott a kezébe és nem is tervezzük, hogy zsebkéssel járatnánk.

Következő: "Hiába kértük, nem hozták a szülők havonta a tisztasági csomagot, ezért sak az a gyerek törli meg az orrát, akinek ott a fiókjába zsebkendője."

2014. jan. 29. 16:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Másik ovi nincs?
2014. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!