Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik tanítják olvasni...

Anyukák, akik tanítják olvasni a gyereküketv (3-4 évest). Milyen módszert használtok?

Figyelt kérdés
Szintetikus, globális, kombinált?
2014. jan. 29. 15:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

ez most komoly? oxfordit.


el ne kezdd már olvasni tanítani a 3-4 éves gyerekedet! hadd legyen már gyerek, az istenért, amíg lehet! minek?!?!?

2014. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Csak amennyire érdekli.

Betűket a játékszivacsról tanulta meg,azokat tettük egymás mellé,és úgy tanulgatta melyiket hogy olvassa ki.

De csak amikor ő kérte,nem erőltetve,játékosan,sokat dicsérve.

Nagycsoport végére megtanult olvasni,legalábbis nyomtatott betűket,illetve irni is nagybetűkkel.

2014. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
3-4 évesen nem tanítottam még őket. Felesleges ezzel terhelni az agyukat. Voltak betű kockáik, azokkal rakosgattak ki egy-két szótagos szavakat. Ennyi bőven elég.
2014. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

3-4 évesen még szerintem is nagyon-nagyon korai, bár vannak zseni gyerekek.


Az én kislányom 5,5 éves, már le tudja írni nyomtatott nagybetűkkel, hogy anya, apa és a saját nevét, az a betűt már fel is ismeri. Anyukám alsós tanítónő, ő most azt mondta, hogy nyáron el kezdi olvasni tanítani a kislányomat, ha a gyerek is akarja, egyelőre csak hangoztatnak (ez már elég jól megy), eddig ennyi, szerintem elég is, aztán nyáron meglátjuk mire jutnak :)

2014. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Igen, első, képzeld el, ez komoly! Ő kérte, hogy tanítsuk, mert szeretne megtanulni olvasni és este nekünk mesélni a lefekvésnél. Nem erőltettem soha! Viszont nem fogom neki azt mondani, hogy bocs, de nem tanulhatsz meg olvasni, mert a "nagyokosok' szerint még "gyereknek kell lenned"!
2014. jan. 29. 15:38
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Én is azokhoz csatlakozom, akik szerint a tervszerű oktatás ilyen kicsi korban még nem kell.

A kisfiam 3,5 éves. Mostanában kezdik érdekelni a betűk (babakora óta rendszeresen olvasunk meséket, verseket stb.- így megtanulta, hogy azok a nyomtatott valamik jelentést hordoznak). A kedvenc meséskönyveiről (Thomas) a betűket tudja, máshol is felismeri a Thomas a gőzmozdony betűit (T, int Thomas, M, mint Mavis- ilyesmi)

Nem tanítottam neki, de ha kérdez, megmondom.

Kb. 15 betűt ismer fel (nagybetűt) szinte bárhol.

Az A betű nálunk az A, mint AKCIÓ betű, amit bevásárláskor tanult meg, mert ezt látta sokszor kiírva :)


Szerintem még ne tanítsd- ha érdeklődik, akkor 5 éves kora körül is ráér még ezzel.

2014. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél egy 1. osztályos olvasókönyvet és hajrá! Ha nem megy, fogadj mellé tanárt, aki megtanítja.
2014. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Szintetikus, globális, kombinált. De ne feledd az iskolákban már kompetencia elvű tanítás van. Egyébként lehet megtanul olvsani, de úgy megutálja majd a sulit elsőben, hogy az életbe nem fog jól tanulni. Iszonyúan fogja unni az iskolát. Tanár ismerősöm így járt. Zseni palántát nevelt a gyerekből, mindent tudott, amit elsőben tanulnak. 5-dikes.a suli rossza. Hajrá.
2014. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Az én 3 évesem autót szeretne vezetni mindenáron,akkor irassam be autós suliba?:)

Kezd el neki mutogatni a betűket,ha érdekli oké,ha nem akkor hagyjátok.Nem tudja mi van a mögött,hogy valaki tud olvasni,én nem hinném,hogy nagyon komolyan gondolta.Ha igen,azt úgyis látni fogod.

Amúgy meg lehet mesélni olvasás nélkül is.Fiam is így szokott,a képek alapján.

2014. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsóval teljesen egyetértek, nálunk is így megy az "olvasás", kb 2 éves kora óta minden este mesélek neki és már a legtöbb mesét kívülről tudja, így néha ő "olvassa" nekem a mesét :)
2014. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!