Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen isznak a kisgyer...

Mennyi idősen isznak a kisgyerekek egy pohárból folyamatosan kortyolva?

Figyelt kérdés

Tehát nem kortyonként szünetet tartva, hanem egyfolytában.

Nem cumisüvegre, vagy csőrös pohárra, varázsitatóra gondolok!!! Hanem pohárra.


2009. dec. 5. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Átlagról nem tudok, az én gyermekem néhány hónapja - másféléves kora óta pohárból iszik egyedül. Nem kortyolgat, rendesen iszik.
2009. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nekem is 19 hónapos kisfiam van, de még kortyolgat, nem iszik folyamatosan. Pedig régóta itatgatom pohárból, bébiitalos és egyéb üvegből, palackból.

2009. dec. 5. 20:02
 3/9 bucibabuci ***** válasza:
lányom is és kisfiam is aki most 6 hónapos csak pohárból kaptak inni születesüktől. Hozzátáplálásuk óta (4 hó) nagyon ügyesen isznak folyamatosan pohárból akár egy felnőtt. Cumisüveg, itatópohár ezeket nem is ismerték.
2009. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de mikortól kortyolnak, azaz nyelnek folyamatosan, szünet nélkül?
2009. dec. 6. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet hülyének nézel vagy hülyén hangzik de az én kislányom most 17 hónapos és 15 hónapos korától képes folyamatosan inni.

Nagyon változó mert minden ember más....viszont azok a gyerekek akik pici koruk óta járnak úszni azok képesek 1-2 dologra előbb mint vele egykorú társaik.

Akármilyen furcsán is hangzik de épp tegnap beszéltünk erről a témáról az úszó oktató nénivel és ő mondta.

Lányom 3 hónapos kora óta úszik minden 7en 1x és képes átúszni viz alatt egy fél medencét (keresztben)...ebből adódóan képes visszatartani a lélegzetét iváskor is amire az átlagos gyerekek ugye nem és ezért nem tudnak még folyamatosan inni.

2009. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Jaj, dehogy nézlek hülyének :-) Dehogyis!!! Teljesen érthető, és hasznos, amit írtál! 15 hónapos korban már teljes mértékben el tudom képzelni, hogy egy kisgyerek folyamatosan kortyol. Viszont az, hogy 6 hónaposan már megiszik egy pohárka folyadékot egyfolytában, szünet nélkül egy kisbaba, számomra elég hihetetlen. Nem sértésnek szánom, de egy 6 hónapos babát egyszerűen nem tudok így elképzelni. Lehet, hogy félreérthető volt a kérdésem.

2009. dec. 7. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Így most meg nem is értem a kérdést, egyébként szerintem folyamatosan iszik a hat hónapos is, lehet nem egy pohárral egyszerre de nem kortyonként az biztos. Vizet pedig kortyokban itta annak idején, most is van, hogy csak egy ici pici kortyot iszik, van hogy egy egész pohárral. De ez szerintem szomjúságtól függ, nem képesség.
2009. dec. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 17 hónapos, 12 hónapos kora óta kortyolgat és kb 14 hónapos kora óta folyamatosan iszik, akár egy fél-3/4 pohárral is egyszerre.
2009. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, ez a képesség kialakul a kisgyerekeknél, tehát nem veleszületett képességről van szó, hanem egy idő után, bizonyos mennyiségű "gyakorlat" birtokában alakul ki. Amelyik babát korábban pohárhoz szoktattak, annál általában hamarabb jelentkezik ez a tudás. (Olvastam is erről gyereknevelési könyvben, csak már nem tudom, hogy melyikben, és nem emlékszem, hogy mikorra várható ez.) Úgyhogy köszi a választ azoknak, akik értették, mire gondolok. :-)

2009. dec. 10. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!