Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Drasztikus gyereknevelés?...

Drasztikus gyereknevelés? Tényleg nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Egyelőre közös szobában vagyok a gyerekekkel (5 és 8 évesek). Ötmilliószor kértem szépen, csúnyán, halkan, hangosan, hogy ne mászkáljanak az ágyamon, mert ki nem állhatom, ha szöszt meg koszt visznek fel (a ház sem az enyém, és itt ki-be járkálás a divat), ennek ellenére folyamatosan ez megy. Ma is elmondtam háromszor, erre du. megyek be, és mindenféle retek díszelgett az ágyon. Behívtam őket, megkérdeztem, ki volt, tagadták, de kötöttem az ebet a karóhoz, míg végül a nagy bevallotta (alig bírta elrejteni a vigyort), hogy ők voltak. Erre én utánuk vittem az alvós kabaláikat, és ledobtam eléjük a homokba, hogy tessék, ilyen érzés, amikor ti az ágyamat koszoljátok. Eldurrant az agyam, na. Tudom, hogy nekem kell majd kimosni őket, de már gőzöm se volt, mivel hassak rájuk. (Lehet, ezzel se fogok.) Tényleg hülye vagyok? (Csak mert megkaptam.)
2013. júl. 7. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Magadnak csináltál plussz munkát. Őket annyira nem hiszem hogy érdekelte. Már elég nagyok, takarítasd le velük amit ott hagynak. Legközelebb kétszer is meggondolják. Vagy alakíts ki egy büntető sarkot ahová beállítod őket. Nálunk ez bevállt persze nem elsőre.
2013. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén? Szerintem túlzásba viszed.

Vegyél egy mosható ágyterítőt és dobd be a gépbe hetente. Semmi nem fog történni. A gyerek az gyerek, ugrál az ágyon. Az a dolga.

Vagy neked fontosabb az ágyad, mint a gyerekeid?


Félre ne érts, értem én, hogy nem szereted és bosszant, DE van rá megoldás anélkül, hogy terrorizálnád a gyereket a nagy semmiért kb. Semmi jóvátehetetlent nem csináltak, nem bántottak senki. Véleményem szerint.

2013. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is hatásosabb lenne, ha velük takaríttatnád le. Az véleményem szerint abszolút nem hat meg egy 5 és egy 8 évest, hogy ledobod a ruháikat a földre. Csak annyit érsz el vele, hogy rombolod a tekintélyed a kiborulással.
2013. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs második de nem értek egyet. Egyik szülő (Én se) szereti ha a gyereke az ágyon ugrál pláne ha cipöstől. Arról nem is beszélve hogy nagyon baleset veszélyes. Az ágy nem játszó terület egy 5 és egy 8 éves ezt már tudhatná. Az enyém két éves és leveszi a szandiját mielőtt feljön az ágyra. Szép lenne ha feljönne tiszta homokos poros sáros cipővel a tiszta ágyneműre.
2013. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom, én is imádtam az ágyon ugrálni. Ugráltam is. Persze mondták, hogy ne ugráljak, mert leesek. Sose estem le. De soha nem bántottak érte. Mondjuk anyukám minden nap elrakta az ágyneműt az ágyneműtartóba és a franciaágyra egy nagy plédet terített.

2.

2013. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van rajta pléd, de az semmit sem ér, amikor trambulinnak használják, mert egy pillanat alatt csomókba gyűrve hever fél km-rel arrébb, vagy a földön. Tényleg nem tudtam már, mit tegyek (voltak emiatt büntisarokban, de ezek szerint semmit sem ért). Öt perc múlva utánuk mentem, és úgy láttam, hatással volt rájuk az akció (nem kiabáltam egyébként, mikor ledobtam a kabalákat). Megkérdeztem, milyen érzés volt koszban látni az állatkákat, mondták, hogy rossz, és azt ígérték, nem piszkálják többet az ágyamat. Mondtam, hogy nekem is rossz, amikor látom, hogy koszos, hiszen abban fekszek, kell nekem is a kis kuckó. Nem tudom, majd meglátom, mi sül ki ebből. (Amúgy is zizi vagyok mostanában, és bizony első pillanatban annyira felforrt az agyam, hogy kedvem lett volna nyakon teremteni a nagyobbikat, amikor a képembe vigyorgott, de inkább elmentem uborkát hámozni.)

Köszönöm szépen az összes választ!

2013. júl. 7. 21:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt benne semmi durva amit csináltál.

Legalább hatásos volt.

Magamat ismerve én is tennék ilyet hasonló esetben :)

2013. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is egy szobában vagyok a 2 gyerekemmel és megértem, hogy kiborultál... :D Én sem látom ezt drasztikusnak! És én sem engedném meg, hogy a koszos cipőjükkel az ágyra feljöjjenek, és ettől eltekíntve nálunk egyik ágyon sem lehet ugrálni, a lányom többször is leesett már róla, legutóbb ma, így remélem tanul belőle...
2013. júl. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem egy gyereknek meg kell tanítani,hogy az ágy alvásra pihenésre való.nekem négy évesem van,de nem ugrál az ágyon,arra való a trambulinja.ha bepróbálkozik,mehet a szobájába

cipővel meg nem mászkálunk be a lakásba,az előszobában levesszük,mezítláb vagyunk itthon(panel,így nem kell papucs sem)

szerintem jól tetted,amit tettél,de én tuti nem mosnám ki az alvós állataikat,mossák ki ők

2013. júl. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem csináltál semmi rosszat,de én is azt a módszett alkalmazom,hogyha valamit összekoszol a fiam vagy kiborít törölje fel mossa ki.(4 éves)

Nekem is ugrál az ágyon de zokniba vagy mezítláb.

Az előszobába a cipőt le kell venni.Teljesen tisztába van ezzel a gyerek.Nem szokott cipővel bejönni a szobába,sőt rászól az apjára és a nagymamára is ha bejönnek cipővel.

Az én fiam nagyon sokszor leesett már az ágyról.Egyikből sem tanult.Imád ugrálni az ágyon.


Nekünk a pisiléssel volt gond eleinte mindig körbepisilte a wct...persze direkt.Már mikor sokadjára csinálta megelégeltem és vele mosattam fel...még kétszer játszotta ezt el...azóta soha többet,nem akarja a földről mosni a pisit. :)

2013. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!