Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam hamarosan 3éves lesz...

Kisfiam hamarosan 3éves lesz és pár hónap múlva költözünk?

Figyelt kérdés
Szüleimmel cserélünk lakást, így nem ismeretlenbe megyünk, mégis aggódom, hogy fogja kisfiam viselni a költözést. Elég érzékeny, bár a kedvenc cicáját is visszük magunkkal, de majd csak pár nap múlva. Hogyan tehetném neki könnyebbé?
2014. jan. 31. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj nem aggódni, hanem pozitívan hozzáállni a dologhoz, és ezt sugallni a gyereknek is: "Nézd, nagyobb az új szobád! Milyen jó, hogy itt ilyen közel a játszótér!" stb. Mi még nem költöztünk, de új helyzetnél (ágyat tesónak kellett adni, ovi, stb.) ez általában bevált.
2014. jan. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ebből nem csináltam problémát. 3 évesen költöztünk Mikor az ovit kezdte nagyobb lakásba, de ott csak fél évig laktunk, mert a ferjem vidékre helyezték, mentünk vele.

Ott laktunk 1 évig, új ovi, Majd vissza költöztünk Budapestre, de teljesen máshová. Itt megszületett a tesó, új ovi.

Semmi gondd nem volt soha.

A lényeg az volt neki, minden játékot vigyünk, semmit ne hagyunk a régi lakásban.

Ha rástresszelsz hogy mi lesz, akkor ő is stresszelni fog.

Kész tény, költözünk, s milyen jó, új szobád lesz, olyan színű, olyan matricákkal amilyet akarsz, s akkor tudja azt ő választotta, az az övé

2014. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mi eddig 3x költöztünk, fél éves korában, 3 éves és 4 éves korában. nem okozott gondot, elmagyaráztuk, hogy ott jobb lesz mert... és örömmel várta. bevontuk a pakolásba, segített festeni, rendezgetni a dolgokat, ő mondta hova tegyük az ágyát, stb...

ha meg a nagyszülők házába költöztök, nem is ismeretlen neki, el kell mondani neki mindent, 3 évesen érti már, lehet vele beszélgetni

2014. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi már költöztünk párszor,első két hét anyukámnál majd 3 hónapos koráig anyóséknál utána albérlet amit 1 hónap után leváltottunk meg kiderült van csótány,új albérlet,majd 1 éves korában haza költöztünk a lakásunkba,valószínűleg nyáron költözünk akkor már 3 éves lesz.Teljesen jól viselte mindig ne stresszelj,legyél nyugodt és vidám az új helyzettől ha megy az ágy a a játékai abszolút nem fogja zavarni.
2014. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy vonjátok be őt is, ahogy más is írta. Vegyetek együtt matricát, "segít" rendezkedni... Mond el neki, milyen jó lesz az új szobája, a lakás stb..


Egyszer láttam gondot költözésből. Egy ismerősünknél. 4 éves volt a kislány, újra elkezdett bepisilni, de ott a szülők nem voltak épek. Azt hitték azzal tesznek jót, ha beteszik egy kész lakásba, kész új szobába a gyereket. Év végén el sem köszönhetett az oviban, mert nem is tudta, hogy nem oda fog járni többé. Szeptemberben egy tök új oviban kezdett és előtte pár nappal tudta meg. Ez a rossz út.


Minden rendben lesz.

2014. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is paráztam ...3 éves volt a kisfiam...első este kérdezett egy pár dolgot,de egyáltalán nem zavarta meg annyira,mint én gondoltam. Amire figyeltem,hogy első este is már az ő dolgai ott legyenek....minden ami az ő kis életének része. A dolgai...a játékai ....mindene :)

Semmi probléma nem volt :)

2014. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!