Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek elmondjak a bolcsiben/o...

Nektek elmondjak a bolcsiben/oviban a gondozonok, ha pl megbuntettek a gyereketeket? Vagy egyaltalan mennyire meselik el, hogy mi tortent aznap?

Figyelt kérdés

2 eves a gyerekem, heti par delelottot jar csak csaladi napkozibe, de tokre bosszant, hogy nem mondanak a gondozonok semmit, csak hogy "minden rendben volt".

Ma a fiam azt jatszotta, hogy a porszivo kiscsovet berakta a szekrenybe es azt mondta "buntetesben vagy!" Amikor rakerdezett a ferjem, hogy ezt honnan hallotta, ki szokott buntetesben lenni? Azt valaszolta, hogy o. Ki mondja ezt neki? Ekkor az egyik gondozono nevet. Miert? Meft nem jatszott az egyik bolcsistarsaval. Mit csinalsz buntetes alatt? Le kell ulnom a szekre es nem szabad mozogni.

Mi soha nem is mondtuk neki, hogy buntetes es nem is alkalmaztuk ezt a fajtat, szoval tuti nem tolunk tudja.

Kicsit idegesit, hogy errol miert nem szamolnak be? Nem feltetlenul akadnek ki, hisz latom, hogy mas gyerek is lokdosodik neha stb, nyilvan ezeket valahogy kezelni kell, de azt azert elvarnam, hogy tudjak rola.

Vagy ez tul nagy keres?

A mult heten mondtak, hogy milyen kis "huncut" meg "zsivany" volt a fiam, es lehetett erteni arra gondoltak, hogy nem autozott csendben, ahogy amugy szokott, de tobbet nem.

Bhook, baromi sokat fizetunk itt, kisse felhuztam magam, hogy lehetnenek kozlekenyebbek is.

(Osz ota jat egyebkent a fiam, az elejen meselt meg, de most mar nem hajlando semmit se mondani alapbol a bolcsirol, ha kerdezzuk sem, csak hogy nem csinalt semmit, nem volt ott senki es csak alldigalt. Ami persze nem igaz :D



2014. jan. 31. 17:00
 1/8 Liliom23 válasza:
A családi napközi és a bölcsőde alap feladatai közé tartozik a szülő rendszeres és folyamatos tájékoztatása. Előfordul azonban, hogy a történés esetenként olyan apróságnak bizonyul, vagy esetleg minden naposnak, hogy a gondozónő nem akarja ezzel "nyomasztani" a szülőt.Akadt rá példa, hogy a gondozó nem volt annyira bizalmas viszonyban a szülővel és egyszerűen nem tudta, hogy miként mondja el a dolgot. Te viszont megteheted, hogy rákérdezel minden alkalommal konkrétan dolgokra. Pl: Hogyan érezte magát? -ez olyan sablonos kérdés a válasz ez lesz rá: Jól! de ha így kérdezed: Jól evett? Jól aludt? Volt ma büntetésben? csinált valami rosszat? A jutalmazás- büntetés egyébként rettentő jól bevált gyakorlat a gyermekintézményekben, és a gyermeknevelésben,ne akadj ki rajta. Kérdezz bátran és sokat! És nagyon fontos, hogy legyél nagyon jó viszonyban a gondozónénivel, legyen a bizalmasod, hiszen rá bízod életed értelmét!
2014. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az üzenőfüzetbe mindig összefoglalták minden napját a csanában!
2014. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, mivel delben hozzuk el, a tobbi gyerek mar keszulodik a lefekveshez vagy mar le is fekudt vagy pisiltetik stb, ki se kiserik csak kinyitjak az ajtot ss sietnenek vissza. Egyszerre tobben hozzuk el a gyerkeinket, na arra meg vegkepp nincs idejuk, hogy egyenkent mindenkirol reszletes beszamolot tartsanak. En mindig probalok konkretan kerdezni, mit csinaltak aznap, mit jatszott, kivel jatszott, voltak-e kint a kertben, stb. De olyan altalanos valasz jon csak, ugyanaz minden nap, raadasul felig csak kihajolva az ajtobol, egyettelmuen jelezve, hogy mar mennenek vissza, hogy nehez igy. Mindegy beszelek a vezetovel, hogy talaljunk valami megoldast, rendszert arra, hogy ennel bovebb infohoz jussak, mert ez nem eleg.

Raadasul a napokban erkezik a kisteso, kulonosen jo lenne tudni, hogyan viseli akkor is, amikor nincs itthon.

2014. jan. 31. 17:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat itt nincs uzenofuzet sajnos.
2014. jan. 31. 17:55
 5/8 kwan ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, de nekem már van egy módszerem. Részletesebben inkább reggel kérdezek! Kb hetente egyszer űgy intézem, hogy olyan 5-10 perccel hamarabb érjünk, így a reggeli tömeges érkezést is elkerüljük, a gondozónőknek sincs még annyi dolguk, jobban lehet beszélgetni velük. Működik, érdemben ilyenkor tudok átbeszélni bármit is.
2014. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ebéd után hoztam el a fiamat, de megoldotta a gondozója a beszámoló írását.

Hozzá teszem a fél napra is ki kellett fizetni a teljes napot (4000 forint), úgyhogy el is vártam, hogy megoldják :D

2014. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előbb elküldtem, bocsi. :)


Szóval lehet, ha bevinnél egy kis füzetet és megkérnéd őket, hogy jegyezzék le a napi fontosabb dolgokat, megtennék! Esetleg kérdezd meg a csana vezetőjét!

2014. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyèm mèg kicsi CSanàs (11 hònapos) de làtom hogy büntetès az etetőszèk..(kell is hisz a gyerekek pl megütik a felnőttet vagy egymàst stb) nekem mindig mindenről beszàmolnak, de ha valami kimarad és kèsőbb tudom meg akkor sincs semmi...


de èn maalisan megbizom bennük....ok nèlkül nincs bünti nàluk...

2014. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!