Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vezetéses halláscsökkenés...

Vezetéses halláscsökkenés folyamatos nátha miatt?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiam karácsony óta észrevehetően gyengébben hall. A suttogást nem hallja, mindig visszakérdez, a meséket a tvben felhangosíttatja. Elvittem január közepén a véőnőhöz, hogy megvizsgálja azzal a speckó géppel, és kiderült, hogy a 30 decibel helyett csak 45 és 60 decibeltől hallja a dolgokat. A doktornő is bejött, belenézett a fülébe, sima lámpával nem lát semmit, a füle nem fáj, de hónapok óta egyik náthából a másikba esik. (ovis). Nem szokott fájni a torka, nem köhög,csak az állandó sűrű orrváladék marad (nem sárga, sima fehér, csak sok és sűrű)Használtunk már többféle orrsprét, köptetőket, de ha el is múlik egy időre, újra előjön.

Tudtok nekem valami infót mondani erről, tapasztalatokat esetleg? Van, akinél tartós maradt a halláscsökkenés? Elmúlt esetleg? Mitől? Hogyan kezelik ezt?

Természetesen kértem és kaptam beutalót a fül-orr-gégészetre, de még 2 hét mire sorra kerül, ilyen időpont volt csak.


2014. febr. 3. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is igy vagyok a fiammal.Kórházban voltunk más miatt,és kiharcoltam egy fülészeti vizsgálatot.Ott azt mondták,mig nem mulik a nátha és van váladék,nem is csinálják meg a hallásvizsgálatot,mert ugy se ad valos eredményt.10 nap mulva kontroll.(a váladék ráhuzodott a fülére,és nincs levegő a dobhártya mögött,ezért nem hall jól)

Ha nem mulik a nátha és társai,gasztro fele is érdemes menni,mert tejallergia egyik jele is lehet a nem mulo felső-légúti megbetegedés.(minket épp gyogyultnak minösitettek belöle,de a nátha nem akar mulni sose...)

2014. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo?

hol laktok? budapesten a Xiiiker-ben nincs szukseg beutalora ful-orr gegeszetre.Oda kellene elvinni mielobb, nekiek van muszeruk a jo vizsgalathoz. bar megjegyzem sokszor hibaznak ok is, nekem egy kozepfulgyulladast hurutosnak neztek es vegul surgossegre kerultem.

az eppen eleg, hogy nem hall, a savos kozepfulgyulladas egyik jele, nem kell feltetlen fajjon neki ahhoz, neha eleg alattomos.Kellene infrazzatok naponta 5 -5percet, arcat, fulet kulon es sok orrspray. ha marad a hallascsokkenes antib-ot szoktak adni, ha az sem valik be akkor sajnos lehet fel kell szurni.

Elofordulhat, hogy nagy az orrmandulaja azert nathas ilyen gyakran.

Jobbulast neki es mielobb ful-orr gegeszet!

2014. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ilyen nálunk is volt, a fül-orr-gégész azt mondta, hogy ráhúzódott a takony a fülére, természetes, hogy nem hall ilyenkor megfelelően és ez riasztó a szülő számára, de teremtsünk komfortos körülményeket, úgy legyünk mellette, hogy tudjon szájról olvasni, a mesét hangosítsuk fel, ha kéri stb.

Azt mondta, hogy 1 hónapig természetes a halláscsökkenés egy náthás megbetegedés után, ha 1 hónapnál tovább is fennáll ez a tünet, akkor menjünk vissza hozzá és kezeli. Nálunk elmúlt olyan 2 hét alatt, így nem kellett visszamennünk, ezért nem tudom pontosan, hogy miből áll a kezelés. Nem minden náthánál fordult elő a hallásvesztés, 5,5 év alatt kétszer volt ez is tünet.

2014. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiamnak volt a folyamatos náthától halláscsökkenése, az antibio sem segített rajta... végül egy alternatív terapeuta javasolt egy fülcseppet, a neve audiron (energy termék, a neten keress rá), nem drága, sokáig elég, de a lényeg, egy hét után megszűnt a halláscsökkenése. Azóta, ha fáj a füle, már cseppentem is, nagyon gyorsan hat, még az orvosig sem jutok el vele ennyi idő alatt, végül nem is kell menni, mert helyrehozza mindig egy-két nap alatt.
2014. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném gyerek fül-orr-gégészhez. Inkább nézzenek túlbuzgó anyának és menjek feleslegesen, mint valami baja legyen. Az enyémnek csak fájt a füle, nem volt hallásgond, gyerekorvos csak legyintett, h nincs is semmi baja, mert nem lát semmit és felírt C-vitamint... Aztán elvittem magamtól fül-orr-gégészhez és kiderült, hogy fülkürt gyulladása van,amit gyerekorvos nem is tud megállapítani, mert ahhoz szakember kell. 2-szer kellett kúrát alkalmazni és 3-szor mentünk kontrollra mire rendbejött.
2014. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia

itt a 11-es válaszoló vagyok,lehet nállatok is középfülgyulladás a baj! http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2014. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia, én is úgy tudom, hogy a fül-orr-gégére nem kell beutaló, és pl. az Örs vezér téri rendelőbe az Ikea mellett, mi volt, hogy csak úgy bementünk...nem szóltak érte, hogy nincs időpont, meg semmi...


Sztem erre a szakrendelésre országosan nem kell beutaló...

2014. febr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is az van.Felszúrták a fülét....egyenlőre nem lett jobb.1hónap múlva kontroll.Az a teendőnk hogy az orrát gyakran kell fújatni...
2014. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, mivel új híreim vannak, leírom. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A kisfiamnam ki kellett venni az orrmanduláját, illetve betettek neki a dobhártyáiba 1-1 grommetet és ettől teljesen meggyógyult.

2014. ápr. 3. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!