Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normálisak ezek az érzések a...

Normálisak ezek az érzések a 2. gyerek előtt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónap múlva lesz 5 éves, nagyon jó a kapcsolatunk. Eljött az idő, hogy legyen testvére, mert nem szeretnénk, ha egyedül lenne.

Ugyanakkor fura érzések kavarognak bennem, mert szeretnék is babát, meg nem is. Nem érzem azt, mint az első gyerek előtt, hogy jajj, de nagyon szeretnék már gyereket. Most minden olyan jó, és nehéz elképzelni a jövőt, ha itt lesz egy pici baba. Nem tudom, hogy jó lesz-e a kisfiamnak, aki már megszokta, hogy Ő van a középpontban. Nem tudom, hogy én mennyire tudok két gyerekkel foglalkozni. Nem akarom, hogy a kisfiam háttérbe szoruljon. Ugyanakkor már "nagy" fiú, nem igényel annyi figyelmet, hiszen már egyedül is játszik, vagy jól elvan az apukájával. Szóval, sok furcsa érzés kavarog bennem. Szeretnék újra babázni, látom magam előtt, ahogy a kisfiam a kezében tartja a csöpp kistesóját, de mégsem azt érzem, mint első gyerek előtt.

Normális? Ti hogy éreztetek, amikor a 2. babát terveztétek?


2014. febr. 6. 15:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nekem is jól esik beszélni...

Kedves kérdező, mintha rólunk írnál. Az én kisfiam is velem aludt el, meseolvasás, és legyünk ott, ameddig elalszik. Volt kb. fél év, amikor nem igényelte ezt, de egy betegségnél visszaszokott.

Annyi változás történt, hogy most jó neki apa is, így a férjemre hárul ez a feladat. Szerencsére ügyesen megoldja, sőt örül, mert eddig tényleg csak én léteztem a gyereknek. A mindennapok nehezek, főleg az elején. Középsős volt, amikor a tesó született, pont őszi szünet jött, mire hazaértünk, így nehéz volt neki újra oviban lenni. Nálunk a család nagyon segítőkész volt, jöttek játszani az unokatesók a naggyal, míg én a kicsivel voltam, illetve pesztrálták a kicsit, hogy a naggyal lehessek. Az oviba vitelt a férjem oldotta meg, csak szeptembertől viszem én. Nekem nincs jogsim, így bicózunk (kisvárosban élünk, itt sokan közlekednek biciklivel), a kicsinek is tetszik, a nagy meg büszke, hogy egyedül közlekedik. A hideg időben szintén a férjem viszi, bár így hamarabb indulnak, mint velem.

2014. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Én is már írtam ide neked most nemrég, ma is :) de náluk is az elalvás velem van :) a kisfiam mellé fekszem, a kisszobába meg van a nagyágy amin aludtam mikor még szoptattam az elején, így arra ráfekszik én mellé és így elalszik, utána beteszem az ágyába. Nekem sem teher. Apukával nem tud elaludni, lehet ez változik majd, de nekem így is jó. Még pici a meseolvasáshoz, de később majd erre az időszakra jó lesz a mese.

Ja és nem büdös a munka, nem azért nem mennék vissza szívesen dolgozni. Amúgy egy gyerek 24 órás szolgálat :)

2014. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Bennem is voltak ilyen érzések két évvel ezelőtt. Akkor késett is a mensesem, és elég furán is éreztem magam. Teljesen kivoltam, nagyon nem szerettem volna még gyereket. Akkor másfél éves volt a gyerekem. Végül megjött, és én megkönnyebbültem. Olyanok miatt aggódtam, hogy nem fogom bírni erővel, türelemmel. Ráadásul a terhességem végén kórházban is kellett feküdnöm, nem volt épp leányálom.


Aztán egy évre rá felülkerekedett bennem a második gyerek utáni vágy....de ennek már egy éve! Sajnos azóta sem jött össze! Most már három és fél éves a gyermekem. Azért ekkora korkülönbséget nem akartam. Amúgy már mondogatja, hogy szeretne kistestvért. Remélem nemsokára teljesül a kívánsága!


Szóval mai eszemmel bánom, hogy ennyit vártam, de akkor úgy éreztem, hogy még nem akarok. Ezen nem tudok már változtatni. De az ember nem erőszakolhatja meg magát. Lehet, hogy még nem állsz rá készen, de az is lehet, hogy ha mondjuk teherbe esnél, akkor az a bizonyosság, hogy már ott van a hasadban, minden kételyt eloszlatna.

2014. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nagyon jó volt olvasni a leveleket, de nem tudtam mindet, mindenképp szakítok rá időt, és én is szeretnék csatlakozni hozzátok, mert érdekes dolgok történnek velem mostanában. :)Jaj, nagyon jó a téma! (Megelőztél kérdező! :D ) Hamarosan jelentkezem! ( Azért is írok, nehogy ne találjam meg a kérdést később! :D )
2014. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló vagyok. Nos, a kérdés nagyon is jó. Kérdező, mintha magamat hallanám! :D Dettó ugyanezt érzem én is...Van egy 5 éves kisfiam, és Ő nagyon szeretne kistesót. Tegnapelőtt azt kérdezte tőlem: "Anya, a pocakodban van kisbaba??!!" Én: "Öööö, nem hiszem, nem tudok róla, hogy lenne". (?) Tegnap pedig határozottan mondta: "Anya! Hamarosan Kisbabád lesz"! Én: Kikerekedett szemek! Ugyanis késik a menzeszem, mindig időben szokott megjönni, most még csak 3 napot, de nálam ez már furcsa. Még akkor is időben jön, amikor fel vagyok fázva. :/ Most nem vagyok. És semmi jele annak, hogy megjönne. Tehát LEHETSÉGES, hogy kismama lennék? :))) Nagyon örülnék neki, és a kisfiam is biztosan, de ugyanakkor félek egy kicsit. :/ Sajnos Édesanyám tavaly decemberben hunyt el, és Ő már nem láthatná a második unokáját. :'( Tudom, látni fogja, csak másképp. :( Tehát nem csak félek, hanem szomorú is vagyok. :( Nem tudom, hogy milyen egy 2. gyermekkel élni, vagyis majd négyen... Nagyon szeretnék még egy Babát, de most valahogy "elszomorodtam"... Tényleg nem tudom mi lesz, 50-50% Ha a héten nem jön meg, akkor tuti sikerült... Mindenképpen meg fogom írni!
2014. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nahát, én is hasonlóképp vagyok! Ha ilyen sok nő érez hasonlóan, akkor az csakis normális reakció lehet:)))Szeretnék egy második gyermeket, de nálam olyan ez, mint egy hullámvasút. Az egyik pillanatban még 100%-ig elszánt vagyok, de aztán elbizonytalanít, hogy lesz-e elég erőm, türelmem. 5 éves a fiam, ovis kora óta dolgozom újra. Nagyszerű munkám van és -kicsit szégyellem is bevallani- de félek, hogy a második gyerek után már esetleg nem tudnék oda visszamenni. Persze, ez nem lehet visszatartó ok, de azért aggaszt, hogy mi lenne aztán. Borzasztó, hogy az anyagiak ennyire meghatározzák a családok életét.
2014. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nahát, én is hasonlóképp vagyok! Ha ilyen sok nő érez hasonlóan, akkor az csakis normális reakció lehet:)))Szeretnék egy második gyermeket, de nálam olyan ez, mint egy hullámvasút. Az egyik pillanatban még 100%-ig elszánt vagyok, de aztán elbizonytalanít, hogy lesz-e elég erőm, türelmem. 5 éves a fiam, ovis kora óta dolgozom újra. Nagyszerű munkám van és -kicsit szégyellem is bevallani- de félek, hogy a második gyerek után már esetleg nem tudnék oda visszamenni. Persze, ez nem lehet visszatartó ok, de azért aggaszt, hogy mi lenne aztán. Borzasztó, hogy az anyagiak ennyire meghatározzák a családok életét.Ugyanakkor meg ez mégsem lehet kifogás.
2014. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Úgy örülök, hogy összejöttünk itt páran, hasonló érzésekkel. Bevallom, meglep, hogy mások is így gondolkodnak. Én totál azt hittem, hogy én vagyok ennyire nem normális. De úgy tűnik, ez nem így van. Szinte ugyanazt érzem, amit Ti is írtok.


Valaki említette az anyagiakat! Igen, annyira szomorú, hogy sokszor ez (is) meghatározza, hogy bővüljön-e a család. Bizony, nálunk ez is egy fő indok a NEM mellett. :( Egy gyerekkel könnyebb, még a lakáshitelt is fizetjük, de nem éhezünk mellette. Persze két gyereknél, főleg, amikor az egyik elkezdi a sulit....hát, már nem ugyanaz.

2014. febr. 11. 08:44
 19/31 A kérdező kommentje:

14-es válaszoló.

Nagyon szorítok Nektek! Mindenképp írd meg, hogy terhes vagy-e! :))

Azért ez nem semmi, hogy a kisfiad így jelzi, hogy baba van a pocakban!!!


Egyébként az enyém is szeretne tesót, még ha nem is tudja pontosan, hogy az milyen. Ő csak azt látja, hogy az oviban, akinek van tesója, azt az anyukája ebéd után hazaviszi. Édesem, mindig ezt mondogatja, hogy szeretné, ha majd én is hazavinném Őt! :(

2014. febr. 11. 08:46
 20/31 A kérdező kommentje:

16-os válaszoló!

Mintha rólam írnál! :) Én is egy hullámvasútban érzem magam. Napközben mindig arra gondolok, hogy de jó lenne, akarom, legyen már, de amikor este mondjuk arra kerül a sor, hogy összebújjunk a férjemmel és tudom, hogy pont esélyes a baba, akkor meg nem akarom.

Egyébként engem az is kicsit visszatart, hogy a férjem sem biztos benne. :( Ha Ő 100%ig akarná, akkor nekem is könnyebb lenne. Ő csak a pénz miatt bizonytalan, mert nagyon racionális gondolkodású, és bizony van még 10 év lakáshitelünk. :(

2014. febr. 11. 08:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!