Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normálisak ezek az érzések a...

Normálisak ezek az érzések a 2. gyerek előtt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónap múlva lesz 5 éves, nagyon jó a kapcsolatunk. Eljött az idő, hogy legyen testvére, mert nem szeretnénk, ha egyedül lenne.

Ugyanakkor fura érzések kavarognak bennem, mert szeretnék is babát, meg nem is. Nem érzem azt, mint az első gyerek előtt, hogy jajj, de nagyon szeretnék már gyereket. Most minden olyan jó, és nehéz elképzelni a jövőt, ha itt lesz egy pici baba. Nem tudom, hogy jó lesz-e a kisfiamnak, aki már megszokta, hogy Ő van a középpontban. Nem tudom, hogy én mennyire tudok két gyerekkel foglalkozni. Nem akarom, hogy a kisfiam háttérbe szoruljon. Ugyanakkor már "nagy" fiú, nem igényel annyi figyelmet, hiszen már egyedül is játszik, vagy jól elvan az apukájával. Szóval, sok furcsa érzés kavarog bennem. Szeretnék újra babázni, látom magam előtt, ahogy a kisfiam a kezében tartja a csöpp kistesóját, de mégsem azt érzem, mint első gyerek előtt.

Normális? Ti hogy éreztetek, amikor a 2. babát terveztétek?


2014. febr. 6. 15:54
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

13-as válaszoló!

Sajnálom, de szorítok, hogy minél hamarabb legyen baba.

És igen, ezen is elgondolkodtam. Talán nekünk sem jönne össze elsőre, azért, mert a kisfiam rögtön megfogant. Azóta eltelt 5 év, lehet, hogy már nem is sikerülne elsőre. :( Most itt agyalok, mire úgy gondolom, hogy igen, jöhet, ki tudja...talán nekünk is próbálkozni kell....de az már tényleg nagyon nem lesz jó, hiszen már 7 éves lesz a kisfiam.

2014. febr. 11. 08:50
 22/31 anonim ***** válasza:

sziasztok!

napok óta figyelgetem a kérdést de most már nemtudom megállni hogy ne írjak nektek egy kis biztatást!

Szóval legtöbben azt írjátok,hogy nemtudjátok,hogy bírnátok 2 gyerekkel,hogy tudtok időt szakítani mindkettőre stb!Erre én azt tudom írni,hogy egy nőből egy anyából hihetetelen tartalék erők tudnak mozgosulni tehát hidjétek el nekem lesz erőtök mert MUSZÁLY!És pont azért lesztek jó másodszoros anyák mert ilyen lekiismeretetek van és nem csak "pottyantjátok" a gyerkőcöt!

A másik amit írtatok:nemtudjátok tudnátok-e szeretni vagy ugyanúgy szeretni mint az elsőt!A válaszom IGEN!A szeretet a gyerekek számával nő!Nem az van hogy van egy szeretethalmaz és az felére csökken!Szóval lehet ugyanúgy szeretni mindkettőt!SŐŐT!Egy gyereknél már csak kettő a legnagyobb boldogság!És tudjátok miért???Mert csodálatos nézni ahogy pl a 3,5 éves fiam odamegy az 1 éves öccséhez és puszit ad neki vagy mikor a boltba vásásrolok és vesz a nagy magának valamit(pl túró rudi)és teszi a másikat automatikusan a kistesónak,vagy mikor hangos göndör kacajokat hallok a gyerkszobából,odaosonok,bekukucskálok és a két gyerek bírkózik a nagyágyon!Ez mindennel felér és elszáll a fáradságod!

Meg még amit legtöbben említettetek,hogy a nagy nehogy sérüljön:ha jól csinálod nem fog.Mindenbe bevonni a kistesó körül(pelenkát hozd ide,cumiját odaadja stb)ha szoptatsz közben olvashatsz a nagynak(én már a legózást is tökélyre fejlesztettem szopi közben)altatni nem kell külön-külön,bebújtok a nagyágyba mind3-an a kicsi szopi közben elalszik a nagynak meg halkan énekelsz vagy mesélsz,mindent meglehet oladnai és ennél szebb nincs mikor mindkettő meletted szenderül álomba,ráadásul a testvérkapcsolatot is erősíti hogy együtt alszanak el(persze utánna a picit be kell tenni a kiságyba)

Azon kívül a nagytesóval az elején kellenek külön programok még ha csak annyi hogy hetente 1x fél óra bevásárlás együtt,addig a kicsit apára vagy nagyira bízni!

Mi a múltkor elvittük Apával a nagyot termálba addig a kicsi a nagyival,gondoltuk egy kicsit legyünk hármasban a naggyal mint azelőtt,hát tudjátok mi történt!A nagytesó fél óra múlva azt mondta:"de jó lenne ha itt lenne Olivér(a kistesó) és ő is pacsálhatna velem"Szóval egy idő után már hiányzik is neki!

Nincs szebb a testvéri szoros köteléknél és ez felnőtt korban is igaz.egymás támaszai lehetnek ha mi már nem leszünk.


Egy szó mint száz:én is fáradt vagyok sokszor,azt sem tudom hol áll a fejem,ezer fele kell szakadnom,sokszor úszik a házatartás de tudjátok van az a mondás akinek egy kicsit kuplerájos a lakása biztos boldogok a gyerekei.Tehát van amikor napokig halogatom a fürdő kiatkarítást mert inkább a gyerekekkel játszok vagy elmegyünk egy játszóházba vagy bármi!

Szóval ha újrakezdhetném akkor is bevállanám a kistesót pedig hidjétek el nekem is ugyanezek az érzések kavarogtak.

Na kedvet kaptatok a tesóprojekthez????

2014. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó

tök jókat írtál, pont ilyenek kellenek nekünk :D

Te egyáltalán nem hezitáltál a második előtt? Ugy mint mi? :)

A másik, hogy ahogy írod jól megvannak a gyerekek egymással. Ez szuper, szerintem ha sok év lenne köztük akkor lehet már nem így lenne, mert más az érdeklődésük nem?

Nálatok az a 2,5 éve még tök jó, nálunk is kb ilyen lenne ha most belevágnánk :)

A terhességed mennyiben volt másabb az elsőnél? Volt valami probléma az elsőnél és a másiknál nem vagy fordítva? Csak mert öregszik :) az ember és jönnek a nyavaják :) Nekem terhességi cukrom volt, a másodiknál is szerintem lenne..... mondjuk kibírtam nem volt gond, de akkor több időm volt figyelni mikor van kaja és mit eszem hány grammot stb. most meg ki tudja....

A tested hogy bírja amúgy ezt a sok igénybe vételt? Itt arra gondolok, hogy cipelni a gyerekeket stb. Mert nekem már ennél az egynél is van a derekammal gond, bár nem komoly, de fájogat néha. Meg a szülésből is még úgy érzem van mit felépülni méhsüllyedés ilyesmi, intimtornázni szoktam mostanában, de más gond szerencsére nincs.

2014. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es válaszoló! Köszi, hogy itt vagy és próbálsz minket biztatni! Nagyon jó volt olvasni a soraidat! Én mindenképp kaptam egy kis lökést! :D Köszi, hogy megosztottad a véleményed velünk, hezitáló anyukákkal.


Nálunk amúgy nagy lenne a korkülönbség, mivel már lassan 5 lesz. Engem azért ez is kicsit eltántorít. Bár, sok anyuka azt mesélte, hogy pont jó a nagy korkülönbség, könnyű bevonni a nagyot, aki ilyen korban még szívesen segít. Talán annyira nem is sérül, mert már megérti a helyzetet, hogy Ő a tesója és anya érzései nem változtak iránta.

Persze, együtt legózni már nem fognak, de ettől még lehetnek nagyon jó tesók.

2014. febr. 11. 15:00
 25/31 anonim ***** válasza:

Én kis korkülönbség párti vagyok, ez a hozzászólásaim között benne volt :) de ne tántorítson el, hogy nagyobb lenne nálatok. Nemrég egy cipőboltban mikor a fiamnak vettünk cipőt odajött egy anyuka a fiával aki már kb 8-9 éves lehetett és egy pici lány akinek első cipőt vettek. A kis(nagy)fiú imádta a kislányt és az én kisfiamhoz is nagyon kedvesen közelített, sőt annyira, hogy alig tudott tőle elszakadni még mikor a pénztárnál voltak vissza is szaladt a fiammal még ökörködni, kukucskált, bohockodott neki. Tök jól elvoltak, pedig tényleg 8-9 körül lehetett.

Én azért vagyok kis korkülönbség párti, mert nincs tesóm és így tudnám elképzelni, hogy hasonló gyerekkor játékok, egyszerre nőnek fel, így talán könnyebb lenne nekem és nekik is, de abban igazad van, hogy nálatok már a fiad több mindent megértene, sőt valószínű nem azzal a játékkal akarna játszani amivel pl a majdani akkor már 3 éves tesója, mert ő már 8 körül lenne, suli stb, nálunk még akár lehetne is ilyen pl 5-3 év. Lehet nálatok kevesebb veszekedés lesz, mint nálunk :)

Szóval nem biztos hogy rossz a nagy korkülönbség!!!! Én egyiket sem tudom :) milyen, nincs tesóm így esetleg a környezetemből tudok kiindulni.

2014. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Megjött a nem várt havi ciklus. :'(

De NEM adjuk fel!!! :)

2014. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

sziasztok!22-es biztató anyuka vagyok!

kedves 23-as!

Nekem mikor még csak tervezgettük a kistesót nem voltak ilyen érzéseim de mikor terhes lettem és kb a félidőnél egy kicsit bepánikoltam,nekem is azon járt az eszem,hogy fogom bírni,írtam is erről ki egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

A másik meg hogy a 2,5 éves korkülönbség TÖK SZUPER!A nagy már adigra szobatiszta volt ergo nem kellett tandemben palenkáznod,viszonylag önálló volt tutodd enni inni egyedül stb

A terhesség alatti gondokról nemtudok nyilatkozni mert nekem mindkettővel végig rendben volt minden!Persze a 2.-nál fáradtabb voltam pedig még dolgoztam is de bírható volt!

Hogy mennyire vagyok fitt??Hát hogy bírjam szuflával meg hogy egy kicsit ki is kapcsolódjak heti 2x 1 órára járok edzeni,ez karban tart!

Nemtudok mit mondani csak azt hogy vágjatok bele!!


Kedves Kérdező!

Hát igen valóban nállatok már egy kicsit nagyobb lesz a korkülönbség de ez nem azt jelenti hogy ne tudnának eljátszani együtt!


Remélem tudtam segíteni és kérdezzetek még bármit!

2014. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon sajnálom kedves 14-es! :( De tényleg ne add fel! Lehet, hogy majd egyszerre leszünk terhesek. Most azt beszéltük, hogy a következő hónapban belehúzunk. Majd Isten eldönti helyettünk. Ha jönni akar hozzánk a baba, akkor össze fog jönni nálunk is!
2014. febr. 13. 10:36
 29/31 A kérdező kommentje:
kedves biztató anyuka, nagyon köszönjük! :)
2014. febr. 13. 10:37
 30/31 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a bíztató anyuka linkje, topicja. Elolvastam, köszönöm, hogy közzétetted, hogy bizony annó tényleg te is bizonytalan voltál. Jó volt olvasni :)

És jó látni hogy változtál, a sok kételyből mi lett, egy szép család :)

2014. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!