Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álltok hozzá az árulkodás...

Hogy álltok hozzá az árulkodáshoz/ megmondáshoz? Mit mondtok erről a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Szabad, tilos, egyáltalán mi számít annak?

#Árulkodás
2014. febr. 6. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

én azt szoktam mondani a gyerekemnek, hogy árulkodni csúnya dolog, nem szeretnek árulkodós gyerekkel játszani, így ne tegye.

de ha bántják akkor szóljon az óvónőnek, majd ő segít rendezni a helyzetet.

én (még) nem szeretném ha visszaütne, tudom mire képes, az unokatesón gyakorol :S

2014. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mit nevezünk árulkodásnak?! Mert ha vele történik valami akár jó akár rossz, azt igenis mondja el, és majd megbeszéljük, megoldjuk.

Ha Julcsika és Bözsike veszekszik a az oviban akkor az az ő dolguk, nem kell árulkodni.

Valahogy így.

Nálunk a férjem nem mert soha semmit elmondani a szüleinek gyerekkorában, mert úgyse neki adtak igazat.

Na, pont ezért nálunk mindent elszabad mondani! :)

2014. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én a nagyfiamnak mindig azt mondom hogy jobb ha elmondja ha rossz volt mert én ugyis megtudom ,néha az árulkodás hasznos is lehet.
2014. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, én a nagyobbik voltam a tesóim közül (3an vagyunk) Nekem van egy kislányom, bár neki nincs tesója, de ha másról van szó, akkor én egyértelműen elmondom, hogy nem szabad árulkodni! Ez csúnya dolog... Lehet, hogy te megtudsz tinédzser korban dolgokat, ami vagy jó, vagy nem... De a tesók ne árulják be egymást!!! Nekem ez egyértelmű volt, engem folyton beárultak a tesóim!!!!

Szerintem ronda dolog a TESÓK TARTSANAK össze, ha jó, ha nem... :) De ez mindenki egyéni döntése...

2014. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, utána olvastam a többieket is... a felém másról, ovi, suli, élet, stb... az nem árulkodás,hanem beszélgetés... Az őszinteség, nyitottság, h bármit elmondhat, ha jó ha rossz, nem árulkodás nekem... Hanem bizalom, h mindent megoszthat! Ezt el is várom... És erre is tanítom a lányom, hogy megbeszéljen velem mindent! És bizony, ha ő csinál butaságot, azután viselni is kell a következményeket!
2014. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezt az árulkodás dolgot, már gyerekkoromban sem, mert nem tudtam eldönteni, hogy adott esetben az lesz a baj, ha szólok, vagy az, ha nem szólok...



Szerintem az árulkodás kategóriáját a felnőttek találták ki, akik lusták foglalkozni a gyerekek problémáival. Ez a szó azt a rejtett jelentést horzozza, hogy a felnőtt a ellentétes oldalon áll a gyerekekkel szemben, ezért titkolózni kell előtte.


Igenis mondja csak el a gyerek, hogy mi a a gondja, majd én eldöntöm, hogy beavatkozom, vagy azt mondom, hogy oldjátok meg, gyerekek, egymás között. Ne legyen már bűn szólni nekem, ha valami gondja van annak a gyereknek. Azért vagyok ott.

2014. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!