Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kezdtél el a babádnak...

Mikortól kezdtél el a babádnak venni és olvasni Bogyó és Babócás könyveket? Számít az, ha én már egészen korán olvasok neki belőlük?

Figyelt kérdés
Bogyó és Babóca, könyv

2014. febr. 14. 14:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem inkább mesélj neki fejből, akár úgy, hogy "én meséket" mondasz. Tehát róla mesélsz, a születéséről, a szokásairól stb úgy, mint egy mese. Ez sokkal jobban átmegy, mint a balga Barta Erika könyvek.

2-3 éves kor körül már jöhetnek az állatmesék, amihez nagyon jó a Szutyejev Vidám mesék c könyv. De van más is, igényes irományok. Óvodás korban jöhet Benedek Elek, 77 magyar népmese, stb.

Boldizsár Ildikó, aki egy nagyon híres meseterapeuta, egyáltalán nem ajánlja ezeket a műmeséket, mint pl a Bogyó, Babóca.

2014. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mármint kisbaba korban? Persze, hogy számít. Megnyugtatja a hangod, szokja a füle a magyar hanglejtést, szórakoztatja őt a beszd dallama. És ott vagy, foglalkozol vele.
2014. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát a párommal megnéztük az összes részt,én nem láttam bennük semmi károsat..sőt,én úgy vettem észre,hogy sok olyan dolog van benne,ami a gyerekekkel az életben is megtörténik--pl. óvoda,betegség,verseny.
2014. febr. 14. 14:23
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Egészen pontosan 21 hónapos volt, amikor megkapta az első Bogyó és Babóca könyvét. Szerette.

Károsnak nem káros, szerintem a hangsúly az együtt töltött időn, az olvasás megszerettetésén van. Ha tetszik neki, bátran. Később úgyis ő kér majd mást.

2014. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az én lányomat 2 évesen kezdték el érdekelni a mesék, addig igazából nem volt "türelme" hozzá, viszont mindig beszéltem hozzá, meséltem neki valamit, ami eszembe jutott.

Szerintem ez jó dolog.


Később nagy kedvence lett a lánykámnak a Bogyó és Babóca, és mellett még sok más mese is.

Amúgy én is próbálkoztam korán a meseolvasással, mert klassz dolog. Ha vevő rá a babád, akkor bátran olvass. A gyereknek a mese fontos, nem árthatsz vele.

2014. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

olyan 1,5 éves kora körül vettük, és kezdtem is olvasni, de csak a képek érdekelték, olyan 2 éves múlt, mikor elkezdte magától, egyedüli játék közben mondani fejből az ismert mondatokat...:-)) Na, onnantól már este is kellett neki olvasni, és oda is figyelt, le is kötötte. :)


Nem tudom nektek melyik van meg, de míg kicsi volt, addig pl. nekem a boszorkányostól félt, szóval, az hogy te mit ítélsz meg károsnak, nem mérvadó, mert ék még kisebb dolgoktól, problémáktól is megijednek, és "bántja" őket....

2014. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%

Nem azt írtam, hogy káros, hanem azt, hogy jobb egy ennyi idős babánál, ha róla mesélsz FEJBŐL! Fejből mesélni átéléssel teljesen más élmény, mint felolvasni. Ha nem hiszed el, próbáld ki:) Vannak még mesemondók:)

Egy 1-2 éves gyermek még nem érti az oviról szóló meséket.

Kárt nem okoz, csak nagyobb élmény a másik változat.

2014. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha fejből mesélsz, akkor a gyermeknél nagyon hamar kialakulnak a belső fantáziaképek, ami egy képpel nézett mesénél nem jön létre, sőt lerombolja ezt a nagyon fontos tevékenységet.
2014. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
1 éves a babám,most kezdtem neki olvasni abból amit karácsonyra kapott,éppen karácsonyi részt. Itthon már mondogatja,hogy cipő a maga kis nyelvezetével, cip,cip,cip..aztán amikor a könyvben ahhoz a részhez értünk, a cipő szónál felfigyelt és akkor is csak mondta hogy cip cip cip. Ugyanígy a karácsonyfa szót is megértette,azt nem kezdte el mondani, de 2 hónapig kint volt a fánk,így volt mihez társítania a könyvben szereplő fát..
2014. febr. 14. 14:34
 10/23 A kérdező kommentje:
Magamtól azt szoktam neki mondani, ha az autóban ülünk és hazafelé tartunk,hogy hazamegyünk és eszünk,akkor csámcsogok,aztán majd elolvassuk az xy könyvet (amit szoktunk egyszerű kis kutyás képeskönyv),utána fürdünk, és utána cici és alvás. A kutya nevénél már felfigyel, és tudja a sorrendet..mi mit jelent.
2014. febr. 14. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!