Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kezdtél el a babádnak...

Mikortól kezdtél el a babádnak venni és olvasni Bogyó és Babócás könyveket? Számít az, ha én már egészen korán olvasok neki belőlük?

Figyelt kérdés
Bogyó és Babóca, könyv

2014. febr. 14. 14:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A születéséről még nem szoktam neki mesélni,mivel nem tudok hozzá képet társítani..hiába mesélnék neki fejből, neki jó érzés,ha látja,amit mesélek neki..
2014. febr. 14. 14:37
 12/23 A kérdező kommentje:
Bocs,tudnék képet társítani a születéséhez is, csak egyenlőre még nem gondoltam arra,hogy ezt mesélem neki
2014. febr. 14. 14:38
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

Pont erről beszélek, hogy jobb, ha nem társítasz hozzá képet. Egyébként lehet nyugodtan lepontozni, pszichológus vagyok, Boldizsár Ildikó kollegája. (aki, mint írtam meseterapeuta, számtalan könyve megjelent a boltokban, ami a mesékkel kapcsolatos)

Nem csak a születéséről lehet konkrétan mesélni, hanem mindenről, hogy mit szeret, mit csinált, amikor még egészen pici volt stb. Mesés formában. (Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy kisfiú/kislány, akit...nak hívtak a szülei. Ez a kisfiú/lány nagyon eleven baba volt, rengeteget nevetett, minden érdekelte. Egy szép napos délutánon, amikor az anyukája éppen a finom uzsonnát készítette, ..baba úgy döntött, hogy most már elég neki az egy helyben fekvésből. Az ablak előtt lévő csillogó lámpát, már éppen ideje közelebbről is megnéznie...stb

Valami ilyesmi

2014. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Nyugodtan olvass neki!

Nálunk is nagy kedvenc a Bogyó és Babóca, 1,5 éves volt a lányom, amikor elkezdtük olvasni, és egyből végig is ülte a 2 mesét, azóta is naponta többször olvassuk, (2 éves) "olvasgatja" maga is, alváshoz mindig az a mese, de ha úton vagyunk is kell nálunk lennie, autóban is olvasunk, vagy ha várni kell valahol és már unja.

Szerintem nagyon jó kis könyvek, óvónő édesanyám szerint is pont a kicsiknek való olvasmány, mert ezekkel a problémákkal egy 2-3 éves már igenis szembesülhet és jó, ha fel tudja dolgozni akár ilyen formában is. Nekünk már többször segített elmagyarázni dolgokat, hogy mit miért nem szabad, és így egyből meg is értette.


Az pedig szerintem teljesen természetes, hogy képeskönyvet olvasgat az ember egy ilyen kicsinek, ezáltal megszeretteti a könyveket.

És a képi fantáziájukat sem kell azért félteni, mert később, amikor egy-egy mesét majd csak 2-3 kép illusztrál, akkor kell majd dolgozniuk, aztán az oviban is minden mesélésnél, ott sincsen kép.

Szóval mindent a maga idejében, nem kerül semmilyen hátrányba, nem kell ennyire szélsőségesen szemlélni a dolgokat, bár tudom, hogy mostanában sikkes lett Bartos Erikát utálni :)

Én azért szépen begyűjtöttem minden egyes Bogyó és Babóca könyvet, és nagy boldogan forgatjuk őket naponta több alkalommal, a kislányom legnagyobb örömére :)

2014. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre amit írok,olvastam két pszichológus könyvét a nevelésről, olvastam már mesepszichológiát is, vannak benne jó dolgok, de az életben valahogy mindig másképpen alakulnak a dolgok,mint ahogy a könyvekben, holott tudom,mindenre mi lenne a megoldás,mert ott van előttem..Tv-t se lehetne nézetni babával,de kövezzenek meg az anyukák, az én 1 évesem néha 5 percet engedem nézni, és van hogy a laptopon is mutatok neki..annak ellenére,hogy a könyvek nem ajánlják. Veszekedni se lehetne baba előtt,meg terhesség alatt se, sajnos a dolgaim nem úgy alakultak,mert sok rokonomtól nem azt kaptam,amit szerettem volna..van,hogy a gyerek előtt már most szidtam valakit,mert úgy haragudtam az anyósomra, aztán még a gyereknek is mondtam,hogy a mama ilyen meg olyan volt,pedig ezt se szabadna...itt a fejemben van mit nem szabadna,de mégis az embert az érzelmei elöntik..még a saját gyereke előtt is. Ettől függetlenül kedves pszichológus, tisztelem és becsülöm a munkáját, de mi anyukák nem vagyunk tökéletesek..
2014. febr. 14. 14:50
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon képzetlen pszichológus az, aki azt mondja, hogy egy anya legyen tökéletes! Én is édesanya vagyok, Boldizsár Ildikónak 3 gyereke van:)

MI is veszekszünk a párommal időnként, nálunk is gáz a rokoni háttér, nálunk is megy időnként a TV pár percre, ha hirtelen fontos dolgom van:)

Ha a szeretet megvan, akkor a gyermek sem lesz lelki sérült:)

Ha tankönyvről van szó, akkor a mostani álláspont szerint aZ "elég jó szülő" az ideális, aki a maga tökéletlenségével szereti a gyereket.

A mesékről én általánosságban írtam, nem azt jelenti, hogy, ha képeket néztek, akkor gond lesz a gyerekkel.

A Bogyó könyvet továbbra is korainak tartom egy 1 évesnél, de ártani nem fog természetesen, csak az élmény más, mintha róla mesélnél fejből.

2014. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Örülök neki,hogy ezt írtad! Sajnos én elég érzelmes anya vagyok,hajlamos vagyok a saját érzelmeimet is a gyerekemre rávetíteni, ennek kivédését most tanulom,hogy azokat az embereket akiket én utálok,szóval a gyereknek ne mocskoljam őket..persze tudom ez durván hangzik,de most jutottam el arra a szintre,hogy a gyerek had maga döntse el,ő kit fog szeretni, maximum majd hallja,hogy anya szidja az xy-t, de olyan nehéz ilyenkor elmenekülni..hát bocs,hogy ezt ide belekevertem,tudom a témának ehhez semmi köze, de örülök neki,hogy nem okoz a gyereknek minden lelki sérülést,mert néha már azt érzem,hogy én vagyok túl temperamentumos..és szégyenlem is.
2014. febr. 14. 15:01
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha temperamentumos vagy, hát az vagy. Ez genetika, gondolj a déli népekre, ők mennyire nagyon temperamentumosak, hirtelenek. De szeretni is legalább ennyire tudnak és a gyerekek nagyon fontosak nekik.

Nehéz megállni, hogy ne a gyerek előtt (illetve ne a gyerekNEK) szidjuk a problémás hozzátartozónak, ez főleg később gond, amikor már érti a beszédet. Ha a gyermek szereti azt a hozzátartozót, akkor viszont muszáj erőt venni magunkon, mert a gyerkőcnek óriási teher, ha választani kell a szeretett személyek közül. Ez mindenkinek-nekem is-nehéz, az indulatok miatt, de muszáj.

A gyerek sok mindenre megtanítja az embert:)

A mese különben szerintem nagyon klassz dolog, igazi beavatás az emberi életbe, nehézségekbe, akadályokba, fordulópontokba. Majd pár évesen már lesznek kedvenc mesék, amiket naponta százszor is el kell mondani:) Nem lesz gond, a fejből meséléssel:)

2014. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
Sosem,pénzt nem adok ki arra a vacakra.Számít ha korán olvasol,mesélsz de hidd el ennél vannak értelmesebb,jobb mesék is,ráadásul ahol a képek is szépek.
2014. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21-22 hónaposan kezdtem el úgy igazán olvasni a mesét, mikor végig is ülte, előtte is mutattam neki mesekönyveket, de akkor még csak a figurák tetszettek neki, vagy az amiben meglehetett mutni, mi micsoda! De a Babócát 22hósan kezdte szeretni... most 2 éves, simán ő mondja mi történik a könyvben :)
2014. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!