Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, h jó anya legyek?...

Mit tegyek, h jó anya legyek? _Hogy több türelmem legyen?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért érzed hogy nem vagy az?

Nekem a kikapcsolódás válik be.Ha betelik a pohár, és férjem itthon van, akkor szépen elmegyek itthonról.Akár csak sétálok egyet a környéken, vagy vásárolok valamit, egy kávé a cukiban..vagy bármi.Kicsit kiszellőztetem a fejem.

3 és 1 éves gyerekeim vannak egyébként, és nem épp könnyű esetek! :)

2014. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a jó anyaság kérdés olyan furcsa.

Szerinted attól leszel jó anya, mert végtelen türelmed van és soha nem borulsz ki, és rezdüléstelen arccal nézed a gyereket "rosszalkodását?

Hát én nem tudom...szerintem egy anya is megengedheti magának, hogy néha nem rózsaszín szűrővel nézi a világot, és néha kifakad, és néha nem jó kedvű.

Attól még lehetsz jó anya. Sőt.

Minden abban rejlik, hogy miként és mennyire szereted a babádat. Még ha ez elcsépelt is, akkor is.

Ja, és igen: néha zökkenj ki a megszokott körforgásból, hogy aztán újult erővel menj haza a gyerekedhez, aki amúgy feltétel nélkül imád (tehát ne a negatívumokból indulj ki magaddal szemben, mert a gyereked sem ezt teszi).

2014. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=LSMwh8gypQI&feature=youtu.be

Szia, en nagyon kedvelem Popper Petert, ha meg nem lattad a videot, szo van a nevelesrol, sok valaszt megkapsz a kerdesedre! Szep napot neked

2014. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos én sosem nézem rózsaszín szűrővel a világot és sosem néztem,elég sokszor kiakadok,és elfogy a türelmem de azért úgy gondolom egy dacos 3 éves mellett ez nem csoda,pláne amit az utóbbi 2 hónapban leművelt.Következetes vagyok vannak szabályok,van bünti,de ezen kívül ha valamit ügyesen csinál megdicsérem és megpuszilgatom.Szeretem a fiam de nekem sosem volt egy a rózsaszín habos-babos köd.nem vagyok türelmes típus de igyekszem,ha valamiért rákiabálok és igazából ez hirtelen felindulásból sikerül nem azért mert megérdemli,akkor bocsánatot kérek tőle.Senki sem tökéletes az anyák sem sőt,de szerintem fontos,hogy tisztában legyünk hibáinkkal,hiányosságainkkal,és tudjon bocsánatot kérni ha kell még a gyerektől is.Nyilván ez nem úgy működik,hogy jogosan leszidom,Ő megsértődik és megyek oda nyali-falizni mert az nem következetesség(számtalan ilyet láttam már,hogy anyuka teljesen jogosan valamiért rászólt a gyerekre az azt mondta "akkor anya nem szeretlek" anyuka meg ment csúszott mászott utána,hogy jaj édes bogaram hát ne haragudj)
2014. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik az előző beíró őszintesége. :D

Ritkán olvasok a fórumban olyat, akiek igazán van önkritikája, és veszi a fáradtságot mélyíteni önismeretét, ugyanakor igyekszik a lehető legjobban viszonyulni, cselekedni, de ha hibázik egy kicsit, akkor nem gondolja, h "összedőlt a világ".


Annak ellenére is nagyon tetszik tehát az ő válasza, h részben más a jellemünk, temperamentumunk, már amenyire e szösszenetből érzékelhetem pár téren az eltérő természetünket. Szóval elfogulatlanul reagáltam, és öröm ilyet olvasni, mint az előzőé. :)

2014. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

-fogadd el, hogy nem vagy tökéletes!


-szánj magadra több időt.

Amit magadra fordítasz, az a gyerekedhez halmozottan fog visszajutni szeretet, türelem formájában.


-fogadd el, hogy a gyereked nem téged akar bosszantani, hanem a természete olyan amilyen, vagy épp kíváncsi, tanul, próbálkozik, tolja a határt.

2014. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok. Az a baj,h nagyon szigorú vagyok. Úgy érzem. Sokat veszekedek,sokszor rajtuk töltöm ki, belátom,de nem tudok mit tenni!!!!Akkor sírva fakadok,mert utálom magam. Segítségem semmi,szó szerint. Apa,de ő reggeltől-estig dolgozik. Gyermekeim 4,5 ; 2,5 ; 8hó. Tudom,h én vállaltam!!!!!De nem gondoltam volna,h ilyen nehéz lesz. Annyira szeretném,ha boldog gyerekkoruk lenne és nem rontanám el. Most h írom ezen sorokat is potyognak a könnyeim. Sokszor gondolok arra,h jobban járnának nélkülem. Pedig úgy imádom őket!!!!Ők a mindeneim!
2014. febr. 15. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

4es vagyok,ne mondj ilyet,tudod jó párszor elsírtam magam,hogy miért vagyok ilyen türelmetlen,volt hogy sírva ölelgettem a kisfiam előzménye nagyon mélyponton voltam,feszült,ideges és Ő ugye persze érezte ezért a kelleténél is elevenebb és bosszantóbb volt,természetesen rákiabáltam és utána jöttem rá ezt nem kellett volna.

Előfordul mindenkivel,ki kéne kapcsolódnod,szülők vagy barátnők esetleg bébiszittert? ne ostorozd magad, ha bántod magad azzal nem teszel jót motiváld magad nekem beszokott jönni,na meg persze az is sokat segít ,hogy a párom birkatürelmű,és,hogy pillanatok alatt megnyugszom ha átölel.Kitartás!


Kedves 5ös köszönöm a kedves szavakat!

2014. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen, kedves előző. :)

Kitartást kívánok én is a kedves kérdezőnek. :) Ha van szükséged egy pedagógus babysitterre, nyugodtan szólj, hátha véletlenül közel lakunk egymáshoz, ki tudja.

2014. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!


Sajnos nem Mo-on élünk,de azért köszönöm!

2014. febr. 16. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!