Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok? 9 hós lesz...

Rossz anya vagyok? 9 hós lesz a kisfiam és egyre fogy a türelmem!

Figyelt kérdés
Éjjel nem alszunk csak max 3 órát egyhuzamban és napközben se sokat. Ráadásul én nem tudok vele együtt elaludni, a háztartás miatt. Érzem, hogy egyre nehezebben bírom. Mit tehetek, nem akarom, hogy a törpe igya meg a levét.
2009. aug. 13. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 3-4 órát alszik egyhuzamban, de szerencsére egy kis tea, és puszilgatás, hamar visszaalszik. Tiéd ébren is marad? Nem tud hamar visszaaludni? Mit adsz neki ilyenkor, ha felébred?
2009. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Változó:van,hogy visszaalszik,van,hogy egy óra múlva megint fent van.Próbáltam már csak vizet adni neki de van amikor addig sír amíg nem kap tápszert.Aztán 2-3 órát megint elvan,jó esetben 4-et is.27 nm2-en lakunk ezért nem tudom ráhagyni a sírást.
2009. aug. 13. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nálunk is elég zaklatottak az éjszakák. Napok óta éjjel fél 11kor alszik el a 8 hónapos kisfiam. Lehet, hogy már a fogak is kínozzák őket, nekünk még nincs egy sem. Mellette még 3-4 óránként szopizik is, éjjel is. Szóval én sem aludtam egybefüggően 5 órát az elmúlt hónapokban:)

Kitartás!

2009. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a tápszert igényli annyira, akkor nem lehet hogy éhes?és régebben jobban aludt?

mert az én kisfiam, ha nem éhes-nem szomjas,semmit se fogad el.

amúgy nekünk is volt ilyen időszakunk, egyszerre indult meg 4fogacska, ezzel egyidőben tanult meg mászni-ülni-felállni.bő 2hónap volt mire vissza álltunk a régi kerékvágásba.én sajnos a sírást választottam, 48perc sírás után, újra végig alussza az éjszakákat.

12hós most

2009. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha rájössz a türelem nyitjára,áruld el nekem is.Ma már ott tartottam,hogy kimentem a gyerektől és toporzékoltam,és legszívesebben üvöltöttem is volna egyet,de hát azt mégsem lehet.nekem 9,5hónapos a fiam.fogatlan!hetek óta felborult a rendünk,hol alszik délelőtt,hol csak délután,éjjel nagyon nyűgös,az ínye szinte mindenhol be van dagadva.van hogy alig akar enni,máskor egy lovat is megenne....és apja csak késő este jön haza.addigra én már annyi lefáradok,hogy sírni tudnék.Tudom,hogy front van,meg jön a foga,de könyörgöm mikor jön már ki????És a legrosszabb hogy hogy várjam el tőle,hogy nyugodt legyen,mikor engem is szét vet a düh.

Mellesleg mostanában tanult meg felülni,felállni,így még rosszabb,mert rögvest feláll,ha valami gondja van.

nem vagy rossz anya,csak kezdők vagyunk....és azért 9hónapja 24órázni kicsit megterhelő.de az vigasztal,hogy ez egyre jobb és könnyebb lesz

2009. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még csak 8 hónapos, de van már 8 foga, szóval az alvások katasztrófák, de jön a többi...

Nekem ha már minden kötél szakad apuka segít egy kicsit, de akkorra már tényleg teljesen készen vagyok...

napközben a fiam persze elvan, max. pelenkázni nem lehet mert elmászik.

2009. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fogacska még nincs viszont már kapaszkodva sétálgatunk a kiságyban meg a földön.Amúgy egy jókedvű gyerek napközben,mindenkire vigyorog mint a vadalma!Én sajnos nem tudom hagyni sírni mert fél m-re alszok tőle.Megőrülnék az tuti!Próbáltam már jól kifárasztani is napközben de talán még rosszabb volt estére.Igyekszem kitartani és elég hosszan 10-ig számolni.Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 14. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia, nagyon együttérzek veled, 9,5 hós a kisfiam, a többit nem is ragozom...

Amit szerintem magadért tehetsz: napi két kávé csodákra képes, esetleg feltunningolva tejszínhabbal, csokiöntettel, csokidarabkákkal kész kényeztetés testnek-léleknek :P

Másrészt próbálj nappal vele aludni, vagy ha azt nem is legalább netezni, olvasni, fejhallgatóval tv-zni amíg ő alszik. Írod hogy kicsi a lakás, gondolom akkor nagy munkákat a zaj miatt úgysem tudsz csinálni addig, ill. viszonylag gyorsan végzel a teendőkkel.

Hülyén hangzik hogy e miatt panaszkodok, légyszi ne is vegyétek ÚGY, de az örökmozgóm mellett 90nm-t kell(ene) tisztán-rendben tartanom + egy haspók férj...

2009. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy oldottam meg ,hogy két ágya volt a csajomnak.Amikor a foga kínozta az ágyam mellé tettem az övét,és a kezemet fogta,vagy a hasát simogattam.Ez mindig megnyugtatta.Vagy csendben volt ,és élvezte,hogy mellettem volt,vagy nemsokára rá elaludt.Szerencsésnek mondhatom magam ilyen téren,mert csak 3-4 napig volt nyűgös minden fogacska előtt.Kitartás csajok túlesztek rajta.

Nem kell ,hogy a lakás mindig tipp-topp legyen.Egy kisgyermek mellett ezt elnézi az ember.Na nem azt mondom,hogy a padlót ne mossátok fel,vagy ne mosogassatok,de élvezzétek ki ezeket a hónapokat,mert bepótolhatatlanok.Ilyen nem lesz többet a gyermekeitek

2009. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!