Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs türelmem a gyerekeimhez....

Nincs türelmem a gyerekeimhez. Mit tehetnék? Hogy tudnék jobb anya lenni?

Figyelt kérdés

Hárman vannak, közülük kettő kicsi (mégcsak nem is óvodásak). A nagyobbik iskolás, iskolai gondokkal.

A múlt héten hosszú idő után először kikapcsolódtam egy házibulin, s rájöttem, mennyire hiányzik ez nekem.

Itthon meg azon kapom magam, hogy monoton ellátom őket, foglalkozom velük, amennyit tudok, de azt sem élvezem, inkább csak nyűgnek érzem, s egyre jobban idegesít, ha visítanak, nyafognak.

Sokszor azt a higgadtságot várom el tőlük, mint amilyen egy felnőtt ember, pedig nekik is lehetnek rossz napjaik, nekik is fájhat valami,....stb. tudom. De a lényegen, hogy képtelen vagyok empatikus anya módján az ilyen helyzetekre jól reagálni, sajnos nem változtat. El vagyok keseredve, mert azt gondolom, hogy rossz anya vagyok. Nincs, ill. egyre kevesebb a türelmem. S sokat ripakodok is rájuk, pedig csak nekem kellene jobban feléjük orientálódnom. Félek nem lesznek boldogok gyerekeim ilyen idióta stresszes anya mellett. Mit tegyek, hogy több türelmem legyen?


2009. dec. 12. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Menj el orvoshoz!
2009. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Szedjél vitamint, nem tudom valós e . tudod van az a reklám a türelmetlen anyáról és vmi vitaminról és valahol olvastam, hogy van alapja annak a reklámnak.
2009. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is szedned kéne valami vitamint (Supradin? asszem ezt reklámozzák erre az esetre. Egy próbát megér). Amúgy én is ezért vállaltam csak 1 gyereket, mert mindig kiborultam, mikor a barátainknál a két gyerek állandóan nyafogott, verekedett, ütötte egymást... mondtam a férjemnek, hogy ezt én nem bírnám.. mondta hogy ő sem.. így sajna kénytelen-kelletlen csak egy gyerekünk lett... amit meg sajnálok, mert a saját önző kényelmünk miatt nem tudja meg, milyan az, ha van testvére az embernek.
2009. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
MagneB6 !!!!!!!
2009. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

ez tudom h nem a reklám helye- de én a sedatif pc nevű homeopátiás nyugtatót használom amikor nagy stresszhatásnak vagyok kitéve. És nekem bevált. Vény nélkül kapható a patikában.

És nekem a lényeg h homeopátiás és viszonylag kevesebb nem természetes anyag van benne, mint a többiben.

AMúgy nem vagy rossz anya nyugi!

Egyszerűen néha besokallsz, de hidd el mindenkivel van ez így.

Ne ess kétségbe!

2009. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
15%
Nah ezért nem lesz nekem soha gyerekem :S
2009. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Ne bogyókat szedj, hanem változtass.

Próbálj többször kikapcsolódni, szükséged van rá, sokkal jobban fogod érezni magad te is, és több türelmed lesz.

Nekem még jobb feszültséglevezető a szex:)

Nekem még csak egy másfél éves lányom van, pocaklakóm 28 hetes és szeretnénk harmadikat is, de már most sokszor érzek úgy , mint te. Sokszor nincs türelmem, ráripakodok a lányra, és bűntudatom van, hisz neki én vagyok csak. s sokszor próbálkozok, néha sikerül, néha nem.

De tuti, hogy ha több időt szánsz magadra, használni fog!

Amúgy a magne b6-ot reklámozzák erre a célra, öcsém is szedte, állította, megnyugtatta:-)

2009. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Add bolcsibe a kicsiket, te pedig menjel el dolgozni! Ha emberek kozott leszel, ha lesz mas programod is a gyerekeken kivul, hidd el jobban fogod erezni magadat! Vagy ha mar ovisok, akkor menjel es dolgozzal, neha kapcsolodjal ki estenkent a ferjeddel, baratokkal! Nagyik tudnak vigyazni a gyerekekre neha?

En ugyanigy vagyok mint te, de en eppen ezert egy gyerkocot szultem csak. Nekem untig eleg.

2009. dec. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
nem a bogyók védelmében, de ha vitaminhiány okozza a türelmetlenséget, mert itt arról van szó, akkor mégiscsak logikusabb pótolni a hiányzó vitamint nem gondolod?
2009. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Már úgy értem, nem biztos hogy a hölgynél vitaminhiány, hanem a reklámban van erről szó.
2009. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!