Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csapnivaló anya vagyok, semmi...

Csapnivaló anya vagyok, semmi türelmem a gyerekeimhez tehetségem sem, ugye jól gondolom hogy jobb ha közösségbe mennek?

Figyelt kérdés

Szeretnék változtatni nagyon de egyre rosszabb és rosszabb. Fáradt vagyok, kimerült, segítségem nincs, megfizetni nem tudom jelenleg. 3 kicsim van, egy 4.5 éves ikerpár és 1.5 éves a legkisebb. Nem terveztünk harmadikat, védekezés mellett lettem terhes. Semmi hasznosra nem tudom őket megtanítani. Az ikrek ovisok eddig csak délelőttre lehetett vinni őket most elvileg már ott alhatnak szeptembertől.

Most mondta a védőnő hogy menjek vissza dolgozni mert akkor hátha könnyebb lesz kitörök az itthonlétből, elgondolkoztam hogy lehet hogy tényleg. A gyerekeknek is jobb ha nem egy ilyen rossz anyával vannak egész nap. Visszacsinálnék mindent ha lehetne de nem lehet ugye.


2012. aug. 20. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem bántani akarlak, de hogy mondhatsz ilyet, hogy semmi hasznosra nem tudod őket megtanítani? Ők még csak gyerekek.... Nem idomított cirkuszi majmok...Szerintem menj el szakemberhez, van a helyi SZTK-ban ingyenes pszichihátriai gondozó, mert ez nagy baj, hogy ilyeneket gondolsz.
2012. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi már voltam háziorvosnál (tőle kell beutaló) aki szerint túlterhelt stresszes szokványos 3 gyerekes anya vagyok...ennyi.

Úgy értem ezt hogy nem tudom őket hasznosra tanítani hogy ideges vagyok, kiabálok velük, marha rosszak amúgy de biztos ez is az én hibám.

Nem tudok velük egész álló nap eljátszogatni, nem tudom őket elvinni sehova (amúgy is botrányosan viselkednek ) nem tudom őket fejleszteni, gyakorlatilag csak ellátom a szükségleteiket.

2012. aug. 20. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lesz, ha a picurkát közösségbe adod, te is kicsit társaságban leszel, talán nyugodtabb is leszel, és nem így telnek a napjaid. Baromi nehéz lehet, kitartás!
2012. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehéz is mert nem tudom félvállról venni hogy ennyire nem vagyok képes normálisan viselkedni velük iszonyú érzés. De nem panaszkodni akartam akarok hanem a legjobb megoldást találni amennyire lehet. Lehet jobb lesz nekik ha csak délután találkozunk...:(
2012. aug. 20. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:

nem kell ide pszichológus..add be a gyerekeket oviba,bölcsibe és menj vissza dolgozni..nem mindenkinek egyforma a türelme..ettől még lehet jó anya..csak te úgy tudsz töltődni ha kiszakadsz picit ebből..

később már ha dolgozol nem fogod ennyire borúsan látni a dolgokat.

2012. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
remélem. az a gond ugye hogy ez előre nem derül ki, mikor terhes lettem akkor azt hajtotta mindenki hogy óó ha 2-vel elbírok 3 mal is el fogok stb. meg hogy így gyilkosság úgy gyilkosság...aztán nekem a 3 gyerek a jelek szerint pont egyel több mint amit elbírok, így egyedül jóformán.
2012. aug. 20. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Senkinek sem angyalkák a gyerekei, te is emberből vagy és szükséged van pihenésre, kikapcsolódásra nekem 2 gyerekem van a nagy ovis de juni. 1. óta nyári szüneten van... már alig várom hogy szept. 1. legyen a kicsi akkor kezdi a bölcsit...

Szerintem nem menj még vissza dolgozni legyél otthon csak a kicsivel a nagyokat vidd oviba...

Néha csinálj egy- két szabadnapot passzod le apának mamának a gyerkőcöket és menj sétálni vásárolni moziba vagy valami csak úgy egyedül hidd el sokat segít...

Milyen neműek???

2012. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fiúk. Nincs mama. Férjem nem ér rá, választhatunk vagy dolgozik és megélünk vagy "lóg" szabadnapot venne ki hogy én elmehessek erre arra akkor meg kirúgják.
2012. aug. 20. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagyok már bőven óvodás korúak, add be őket oviba. A kicsivel meg otthon maradhatsz. Úgy biztosan könnyebb lesz. De ha visszamész dolgozni akkor se lesz semmi baja a kicsinek sem. Én 2 éves kor után vissza fogok menni. Nem szeretnék, de a gyes-ből nem tudunk megélni. Sokan vannak így. 2 éves vagy 1.5 már olyan sok különbség nincs közte.
2012. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!