Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ilyenkor,...

Mit lehet tenni ilyenkor, tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiam, nem játszik az ovodában senkivel.

Kérdezztem tőle, hogy miért nem játszik, és azt mondja, fél, hogy neki mennek és fel taszitják, és azt is mondta, hogy csak akkor szeret játszani amikor kevesen vannak.

Az ovonő is mondta, hogy csak nézi a többi gyereket.

Amikor közösen játszanak az ovonővel, akkor részt vesz mindenbe, de ha szabad tevékenységek vannak akkor viszont nem.

Azt vettem észre, hogy fél a gyerekektől, mert ha megyünk játszóházba ott is ha egy gyerek a közelébe megy, elszalad, vagy oda jön hozzánk.


2014. febr. 18. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, hogy aggódsz, szerintem nem kell tenned semmit. Az én lányom kb ebben a korban kezdett el (viszont akkor hosszan tartó) barátságokat kötni.


Mindenkinek más az inger-fájdalom-határa. Sok gyereket, és sok felnőtett is, köztül pl engem, zavar, idegesít a nagy tömeg, a zaj, a kiabálás. Márpedig egy óvodában reggeltől estig ez megy. Az én lányomat ez zavarja, ezért sokáig az óvónők árnyékaként élt. 4,5 éves korában változott meg a helyzet, de még ma is bekattan a nagy tömegtől pl gyerekkoncerten. Jobban érzi magát kisebb ingerterhelés melett, ahogy a kedves anyukája is :)

2014. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is 4 éves. 1 éve jár oviba és sajnos a mai napig csak 2 társával játszik. Ha a két kis lurkó valamilyen oknál fogva nem megy oviba, akkor Ő is csak ácsorog, nézi a többit. Nagyon nehezen nyílik meg. Pl, az én lányom nem hajlandó akárkivel szóba állni. Az egyik óvónénivel beszélget, a másiknak csak bólogat. Ez ebben a korban még nem baj, hiszen kiscsoportosoknál még nem elvárt ez a dolog. Amennyiben középső illetve nagycsoportban sem változik a helyzet, a pedagógusok úgy is javasolják, hogy vidd el a Nevelési Tanácsadóba.
2014. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még kicsi csoportos, szeptembertől jár ovodába.

Azt gondolom, hogy az ovonővel is van gond, mert olyan fél válon veszi az egészet, meg sem probálja, hogy oda vigye a fiamat, a többi gyerekhez pedig lenne ideje, csak 13 vannak.

2014. febr. 18. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy félvállról veszi. Lehet csak figyel a gyerekre és tudja (mivel ez a szakmája), hogy jobb neki egyelőre a megfigyelés.


Fel sem merült benned, hogy csak jót akar az óvónéni?

2014. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem merült fel bennem, mert ha mindennap nem kérdezzem meg, akkor nem mond semmit, alig lehet kiszedni belőle valamit.

Senkit nem szeretek kibeszélni, ezt én igy láttom.

Pl:nem tudom, más ovodákba, hogy van de itt szabad betegen vinni a gyereket, köhögnek, tüszögnek, taknyosak. Ezért sem szól, az ovonő.

Es sajnos, az én gyerekem elég gyakran beteg, 1 hetet jár oviba, és 2 hetet itthon van.

2014. febr. 18. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a fiad nem akar odamenni a gyerekekhez mert fél! hát megkérdőjelezném az óvónő diplomáját ha ennek ellenére odavinné a többi gyerek közé a fiadat, még nagyobb gátlást ébreszteni benne! ezt azért te se gondolhatod komolyan.

írod, hogy játszóházban is ilyen, ott te odacibálod a többi gyerek közé, hogy márpedig féljen csak?


nyilván 13 gyerek anyukájának elég megterhelő minden nap kiselőadást tartani arról, hogy mit csinál a gyerek (főleg, hogy kb. ugyanúgy telik minden nap) így az a szokás általában, hogy nem mond semmit az óvónő, ha minden rendben, viszont ha gond van vagy történik valami akkor szól...


az is konkrétan meg van adva, hogy milyen állapotban nem veheti be a gyereket, de (sajnos vagy sem) kis köhögés, orrfolyás nem kizáró ok, így nem tehet semmit az óvónő.

láz, hányás, hasmenés, nagyon erős ugató köhögés az amikor mondhatja, hogy nem jöhet oviba csak egészséges igazolással.


nekem furcsa, hogy ennyire ki vagy akadva olyan dolgokon ami természetes. nem szeretnélek megbántani, de ha ennyire nem tudsz alkalmazkodni a szabályokhoz akkor valahol érthető, hogy a fiad is ennyire félős. lehet segítenél azzal neki, hogy kicsit lazább vagy

2014. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tévedésbe vagy kedves válaszolo, nem vagyok ki akadva, mert ha ki lennék, akkor rég beszéltem volna az ovonővel mert nem vagyok besz@ri.

A játszoházba sem szoktam oda tuszkolni a többi gyerekhez, hanem elmegyek vele és keressünk más játékot, soha nem erőltettem semmire.

2014. febr. 18. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
na ez az. de mégis ezt várnád el az óvónőtől?
2014. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!