Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet autizmus a hátterében?

Lehet autizmus a hátterében?

Figyelt kérdés
Ma voltunk háziorvosnál és miután megosztottam vele pár problémát, javasolta, hogy gyermekneurológiára menjünk, még az autizmust is megemlítette...Kicsit utána olvastam és pár dolog gyanús... Kisfiam márciusban lesz 3 éves és még nem beszél. Mondja, hogy cica, meg hol a papa, de nem mond sokmindent. Mindent megért, még a legritkábban használt kifejezéseket is és megcsinálja, ha megkérem valamire. Egy évesen mondott pár szót, aztán nem mondott semmit és csak nagyon lassan gyarapodik a szókincse. Ha elmegyünk valahova, vagy anyukámékkal találkozik, rettenetesen pörög, még enni is alig áll meg, nagyon fel van dobódva. Gondoltam ez normális is. Nagyon barátságos, de talán túlságosan is. A rendelőben mindenkinek (gyereknek, szülőnek) rajzolgat valamit, aztán idővel össze is szedi az alkotásokat...a többi kisgyerek elüldögél nyugodtan, de a kisfiam mint a zsizsik, folyamatosan mondja a magáét (a maga kis babanyelvén) és megsimogatja a többi kisgyereket, néha elveszi a ceruzáikat. Szóval nagyon érdeklődő és ha kérjük, hogy kicsit nyugodjon le, vagy üljünk le, akkor értésünkre adja a nemtetszését. Ami furcsa, hogy egyáltalán nem szereti a húst - állítólag ez is jellemző az autista kicsikre - nagyritkán megeszi a csirkemell sonkát szendvicsben, de azt sem mindig. Kb kéthetente van olyan, hogy félrenyel valamit, bepirosodik a feje és rettenetesen megrémít, függetlenül az ételtől amit eszik, olyan mintha nem figyelne oda. Amúgy nagyon szépen és ügyesen (és tisztán) eszik. Szóval nem tudom mi lehet, de elég nehezek a mindannapjaink. A nyughatatlanságát általában azzal tudtam le, hogy ő ilyen kis pezsi tipus, kos csillagjeggyel. Amit azonban a doktornőnk ma mondott - és az ég áldja, hogy komolyan vette a problémámat, nagyon jó doki - az teljesen új megvilágításba helyezte számomra a dolgokat. Találkoztatok már hasonlóval? Tudom, majd a dokik megmondják, de bármi jótanács jól jönne, csak márciusra kaptunk időpontot...Köszönöm előre is
2014. febr. 18. 14:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat nagyon jó olvasni! Nagyon szépen felveszi a szemkontaktust az emberekkel és figyel ha beszélünk ozzá, ami még aggaszt, hogy szinte semmi veszélyérzete nincs. Van, hogy fogja magát és kimegy az előtérbe idegen helyen. Ez is megrémiszt, meg az, h szerintem 'túl' barátságos. Sikoltozni nem szokott és nincsenek ismétlődő mozdulatok se nála, nem akarom bebeszélni, de tény h sokmindent megmagyarázna a viselkedésében ha volna vmi a dolgok hátterében. Köszönöm a válaszaitokat!
2014. febr. 18. 21:15
 12/16 anonim ***** válasza:
A szomszédomba van egy kisfiú aki most négy és fél éves, a leírtak alapján minden stimmel, évente egyszer felülvizsgálják, de jelen pillanatban még a beszédfogyatékosság áll fent, most fejlesztést írtak elő, heti 3 óra logopédia+ heti 3 óra gyógypedagógia, amit óvodán belül megoldanak, de mindenképpen nagyon fontos lenne olyan helyre vinni, amint például a szakértői Bizottság, hogy mégis mérjék fel mit tud, megfelel e a kortársaihoz?! Illetve ahhoz, hogy fejlesztést kapjon, ehhez sajátos nevelésű igényű gyermeknek, kell, hogy vegyék, és ezt a Szakértői Bizottság adja ki.
2014. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok mi lehet? Rengeteget agyaltam rajta, férjem dadog. Most olvastam utána, hogy az örökletes lehet...Nekem az anyja anno azt mondta, hogy gyerekkorában más nyelven (az anyja horvát) kezdett beszélni és az átállás magyarra megzavarta De ahogy olvastam ez sokkal komolyabb, agyi funkció zavarát jelezheti.
2014. febr. 19. 11:08
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne láss rémeket és ne diagnosztizáld már itt össze-vissza mindenféle áltudományos cikkből a saját gyerekedet.

Vagy te szeretnéd, ha tényleg volna valami baja? Mert ezek után már úgy tűnik...


Relax.

Azért vannak a szakemberek, hogy ők állapítsák meg az ilyesmit. Nyugodj le.

2014. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ezt komolyan írod, hogy azt akarnám, hogy baja legyen? Az egyetlen gyerekem akiért a világ végére is elmennék, szeretném tudni, hogy mi áll a dolgok hátterében, ha áll valami egyáltalán. Nem diagnosztizálom, hanem figyelem, hogy ha odajutunk, hogy orvosnál leszünk mindent el tudjak mondani ami szükséges. Te mit tennél? Ez azért nem az ahogy esik úgy puffan kategória.

2014. febr. 19. 20:22
 16/16 anonim ***** válasza:
Voltatok mar vizsgalaton?
2014. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!