Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, aki nem mesél a...

Van olyan, aki nem mesél a gyermekének este lefekvés előtt? Miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mert csak 16 honapos és nem érdekli
2012. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van párszor egy héten. Azért, mert emberből vagyok és néha örülök, ha nap végén beesek az ágyba a 1,5 és a 4 éves gyerekem mellett. És mert csak a tökéletes anya reklámokba mesél kisimulva ,mosolyogva este anyuci minden este..Persze, szoktam, mondjuk egy héten 3-4-szer, könnyebb napok után, de a többi napon csak jóéjt puszit kapnak és elalszok én is. Akkor is kiválóan elalszanak és nem hiszem, hogy ezzel lelki sérülést okozok nekik. Én viszont nem vagyok robot.
2012. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Érzek némi védekezést a hangvételben. Nálunk nincs mese, sajnos. Részünkről a 4,5 éve fiúnk az, aki nem igényli a mesét. Sohasem hallgatta, érdekes, hogy az oviban egészen más a helyzet. Itthon megnéz egy rövid mesét a mini dvd-n és utána alvás. Viszont nekem ettől rossz érzésem van, mintha én tehetnék róla.
2012. febr. 23. 21:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem védekezésképp írtam :) A 2-es vagyok. Egyszerűen nincs mindennap lelki erőm, van, hogy olyan álmos vagyok, hogy örülök, hogy ágyba dugom őket. Biztos van aki nálam ügyesebb,irigylem is. Szerintem ha nem igényli, egyáltalán ne legyen rossz érzésed. A nagyobb gyerekem nekem is ragyogóan meg van mese nélkül, a 2. mondat után be szokott fordulni és alszik. Nem ezen fog múlni egyáltalán, hogy milyen anya vagy.
2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves, nem köti le. A lányom 4 éves, neki néha mesélek, nem mindig. Este lefekvés előtt egy fél órát szoktunk együtt játszani, mesélni, mikor mit kér. Van, hogy diafilmet nézünk, van, hogy kirakózunk, vagy frizurát csinál nekem.

A fiam jobban aggaszt, hogy őt is kéne, hogy érdekelje, de ő csak a képeket nézegeti, ha megállok mesélni, akkor visít, és kikapja a kezemből a könyvet.

2012. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
2 év,3 hónaposak,még nem beszélnek.Ha mesélek nekik,azt hiszik hogy buli van,nem kell még lefeküdni,folytatódik a nap,és azt hiszik,lehet tovább rendetlenkedni.Kiszednék a könyvet a kezemből,és megpróbálnák széttépkedni.Későn érő tipusok.Nem köti le őket.Nem aggódok,mindennek eljön majd az ideje.
2012. febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éves lányom, másfél éves fiam van. A mesélés ideje nálunk nem az este, ugyanis a fiam még azt szereti, ha nézegetheti a könyvet, mutogatja a képeket, stb., így inkább egyre éberebb lesz, nem pedig aludni készül.

Minden este elmondok fejből egy rövid kis versikét (Barna dombon zöld berek, kószál benne két gyerek...) csak beleköltve az ő nevüket. Erről már mindketten tudják, mi következik, bújnak is ágyba. Utána puszi van, betakargatás, meg bekapcsolok egy mese CD-t. A lányom azon szépen elalszik, ahogy a sötét szobában halkan szól a mese, a fiamat meg nem zavarja a hang, ő még nem érdeklődik a mese iránt, de nem is zavarja, így ő is elalszik szépen. Ott maradok velük amíg elalszanak, ez nagyjából 10-15 perc, aztán kijövök. Nálunk így megy az este.

Meseolvasás inkább napközben van, de akkor se kötöm fel magam, ha kimarad. :-)

2012. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Reggel 6-kor kelünk (én van, hogy már fél hatkor). Hétkor indulunk az oviba, hogy én beérjek dolgozni. Egész nap a számítógép előtt ülök, és van, hogy estére már fáj a fejem, meg ég a szemem (hiába van szemüvegem), ezért inkáb este beszélgetünk, néha olvasok. Beszélgetés után bekapcsolom neki valamelyik mese dvd-t és arra elalszik és reggelig alszik nyugodtan.
2012. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs minidig mese, sőt. Mire lefekvéshez érünk, a fiam már nagyon fáradt 1-2 perc és alszik is. Neki csak a cici kell az alváshoz. Napközben sokszor forgatja a kis könyveit és gyakran mesélek is neki napközben, többnyire délután.

Ha abbamarad a szoptatás, tuti másképp lesz, de most az pikk-pakk elaltatja, annál nyugisabb tevékenységet nem ismerek.

2012. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a faim, és még nem tudtuk bevezetni nála az esti mesét. Pedig már a kislámpát is megvettük, hogy tudjunk olvasni, de úgy, mint az egyik válaszoló, ő is azt hiszi, hogy akkor még nincs alvás, csak dumál, lapozgat, inkább csak felélénkül a nagyobb fényben. Kb. 1-2 hétig próbáltuk, aztán maradtunk a régi rendszernél: fürdés után a nappaliban van kis dödörgés még köntösben, akkor nézünk bogyó babócát, vagy Éliást, vagy Chuggingtont, mikor mit szeretne. Közben megissza a tejcsit, öltözés pizsibe, aztán mennek az apjával a szobába. Ők még beszélgetnek, az apja elmeséli, hogy mi történt vele aznap. Hol pár perc, hol fél óra az elalvás.

Egyébként én sajnos nem vagyok elég kreatív, hogy magamtól találjak ki meséket, és ahhoz sem, hogy fejből mondjak régi meséket élevezetesen, ezért maradok a könyvnél. A fiam egyébként szereti a könyveket, minden nap olvasunk, általában ő hozza, hogy melyiket, de ez nem lefekvés előtt van, hanem vacsi körül, mikor itthon vagyunk.

Én azért remélem, hogy majd eljön az esti mesének is az ideje, mikor már lekötik a hosszabb mesék is.

2012. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!