Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy visszafogjam...

Mit tegyek, hogy visszafogjam magam es ne keverjek le egy pofont 3 evesemnek? Allandoan ut-ver es ezt viccesnek talalja. Ha raszolok akar kedvesen akar erelyesebben, csinalja tovabb es rohog.

Figyelt kérdés
Komolyan faj, ahogy megut es elkezdi es folyamatosan ut. Azt mondja, ez vicces. Mar hetek ota tart ez nala. Egyszer mar racsaptam a kezere, persze akkor abbahagyta es sirt, de azota is ugyanugy. Lehet nekem kene dilidoki, mert neha mar felek vele jatszani. Szolok elore, ha megint utni fog, ott hagyom es jatszon egyedul, aztan persze sir, ha igy tortenik. Tebyleg nem tudom, fogom-e birni meg cernaval. Ugy ereztem, a durva dackorszakon mar tul vagyunk. Az se volt semmi, de ezt miert csinalja?
2014. febr. 22. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Büntesd meg!!Mond ha még egyszer ezt csinálja mehet a bünti sarokba addig nincs játék se semmi!!Esőre lehet nem fog tetszeni neki de mindig tedd vissza és mond azt hogy azért mert megütöttél itt kell ülnöd 3 percig. Vagy büntesd a kedven játékával esetleg mond azt neki hogy nincs csoki ha ezt és ezt csinálod.Reméljük hamar rájön majd hogy nem helyes amit csinál. Kitartás!!A.
2014. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves első. Egyelőre nem működik, természetesen megy a büntetés érte. De vagy nem érdekli a büntetés (vedd el a játékot, tedd el - és tényleg nem érdekli, hogy elveszem), vagy sír, de kibírja. És utána megint, ha elkezdünk közösen játszani, bedurvul és két kézzel püföl. Már büntetést sem tudok kitalálni.
2014. febr. 22. 19:23
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Hagyd egyedül játszani! Ne törődj azzal, ha sír vagy hisztizik. Ha kell, tedd el a játékát, vagy küldd a szobájába, de ne engedd, hogy az történjen, amit ő akar. Az sem tragédia, ha végső esetben kap egyet a kezére, vagy a fenekére.

Azért csinálja, mert tudja, hogy semmi komoly következménye nem lesz. Ebben a korban még "csak" beszéddel nem lehet hatni rájuk.

2014. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

Csapj rá ismét a kezére. Többször is meg fogja próbálni, mindannyiszor következetesen büntesd meg. Meg fogja tanulni, hogy ezt nem szabad, mert ha igen, akkor neki fog fájni.


A gyerek egyébként azért csinálja, mert próbálgatja a határokat. Nem gonosz, nem rossz szándékból bánt, hanem egyszerűen kipróbálja, hogy meddig lehet elmenni... Ő is csak a saját akaratát akarja érvényesíteni, és ehhez az agresszió is az egyik eszköz. Most próbálja, hogy kinél mit ér el agresszióval, meddig lehet elmenni vele.


Ne engedd. Nem kell agyonütni, de ha megüt, ne maradjon el a büntetés, így megtanulja, hogy bántani nem jó dolog, mert az büntetéssel jár. Ha viszont elmarad a büntetés, vagy visszahúzódsz, engedsz neki, akkor hamar megtanulja, hogy ha megüt, azzal eredményt érhet el.


Tied a döntés, hogy hogyan neveled!

2014. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelölj ki egy büntihelyet és egy időtartamot, mondjuk 10 perc vagy akár él óra.

Ha elkezd ütni, vidd a bünti helyre és a megbeszélt ideig hagyd ott. Ha elmászkál, akkor fogd meg és pakold vissza.

Akkor is hagyd, ha sír.

Ha utána megint játszotok és megint üt, akkor megint bünti.

2014. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk bünti hely van, most már elég figyelneztetnem, h megyünk a bünti a helyre és abba hagyja. A büntehelyet sem szabad hébe-hóba alkalmazni, ahhoz is ragaszkodj és mindig alkalmazd és rá fog jönni, h ha rosszat csinál akkor a büntihelyre kell mennie. Le lehet pontozni, de én igen is rá ütök a kezére, de csak akkor, ha az első 3 figyelmeztetésemre nem érti meg, akkor 4.-re szólok neki, h ráütök a kezére, ha így sem, akkor rá ütök. Olyankor megsértődik és be bújik az ágyába, de már ezt is megértette.
2014. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Látom mindenkinek haszon volt a válasza csak az enyém nem :) Pedig érdekes hogy rajtam kívül még ketten is ezt írták!!A. :) :)
2014. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, én is ráütöttem már a kezére. Csak tudod, olyan rossz érzés, hogy az agressziójára agresszióval válaszolok. De már nem tudok mit tenni. Még mindig jobb, mint ahogy a fejemben megfordult, hogy lekeverek egy akkora pofont, hogy a fal adja a másikat. Egyébként én is pont így csinálom, de mindenben, tudja, hogy a három a bűvös szám, háromszor szólok, utána nagy a baj. De ezzel a verekedéssel nem jött be. Még ezt a bünti sarkot megpróbálom, de az biztos, hogy az első 2-3 nap idegölő lesz, ismerem (ki fog jönni, sírni fog torka szakadtából, esetleg tovább ütni engem).

Egyébként egy áldott jó kisfiú volt ez idáig, mindenki imádja, imádta, nyitott, beszédes, barátkozó.

Még a bölcsiben rákérdezek majd, észrevettek-e valami ilyesmit.

2014. febr. 22. 19:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy ne figyelmeztesd a bünti hely előtt 15ször ("ha Még egyszer csinálod, bünti lesz, és ezt 15ször). Mondd meg neki az első alkalommal, hogy ha megüt, akkor 10 perc (vagy akármennyi idő) a bünti sarokban. Ha üt, azonnal vidd oda, ne kezdd el fenyegetni, hogy "ha még egyszer...".

Az első pár nap tényleg kegyetlen lesz, de ha kitartó vagy, szerintem el fogod vele érni a kívánt eredményt.

2014. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor üt, akkor kapd el a csüklóját, karját, hogy ne érjen célba. Valamiért jó érzéssel tölti el az ütés, de ha a keze nem ér célba, akkor nem "elégül ki" ez az igénye, nem fogja egy idő után feszültséglevezetésnek használni.


Pl ha egy felnőtt ideges, akkor feszkólevezetés lehet egy ajtó becsapása, csapodik, csattan és máris jobb egy kicsit valamiért. De ha ez az ajtó valamiért mégsem csapodik be, valami ott vagy tökmindegy miért de nem, akkor nincs feszültséglevezetés. Próbáld ki egyszer :)


A kézrecsapás szerintem sem jó ilyenkor, ugyanakkor meg kell mutatni neki, hogy milyen, amikor ezt csinálja, de csak egyszer. Egyik gyerekemnek a harapás volt a mániája, egyszer visszaharaptam, na nem erősen, csak úgy hogy érezze, még mielőtt valaki azt hiszi, hogy ténylegesen bántalmaztam. Mondta, hogy aúúú, mondtam így fáj, amikor ezt csinálod, azóta nem csinálja a harapásait.


A mási a büntetés, nálunk is büntihely van, nekünk ez is bejött!


Egyébként a büntihelyet és a kézelkapást is gyerekpszichológus ismerős tanácsolta és tényleg működik.

2014. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!