Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Az 5 éves kisfiam...

Mit tegyek? Az 5 éves kisfiam nem akar kistesót!

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben volt 5 éves és apával elérkezettnek látjuk az időt hogy idén neki lássunk a kis tesó projektnek, de amint megemlítjük a kisfiam előtt hallani sem akar róla. Ő kerek perec kijelentette hogy nem akar tesót hiába sorakoztatunk fel akármilyen érvet mellette nem és nem. Volt valakinek hasonló tapasztalata. Ő a legkisebb a rokonságban én tudom hogy attól fél hogy akkor ő "kiesik a kosárból". Meg egyszer azt is mondta amikor rákérdeztem hogy akkor én őt már nem fogom szeretni ami nyilván butaság. Nagyon félek a reakciójától ha ténylegesen úton lesz a tesó hogy hogyan fog rá reagálni. Kérem hogy akinek van hasonló tapasztalata ossza meg velem hogy az ő gyereke hogyan viszonyult a kis tesóhoz vagy egyáltalán ahhoz mikor kiderült hogy útban van.Előre is köszönöm a válaszokat

2014. febr. 22. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
nehogy már az 5 éves gyerek döntse el...
2014. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam kistesót, mégis lett. Eleinte duzzogtam, de ma már, hogy imádjuk egymást. Szerintem ne a gyerek döntse már el, hogy lehet-e a szüleinek még gyereke vagy nem...
2014. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban sokszor változik a gyerekek hozzáállása, szerintem próbálkozhattpk nyugodtan. Az én kislányomat két évesen ki lehetett kergetni a világból, most öt éves és nagyon szeretne kistesót, űron is van, de nem azért,mert ő akarta, csak becsúszott. Nem szólunk neki, csak majd ha már nagyobb lesz a pocim, mert egy öt éves gyereknek a kilenc hónap várakozás nagyon hosszú lenne.
2014. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*úton is van
2014. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azt hiszem, hogy ez pont az a kategória, amikor a gyereknek nincs beleszólása a dologba.

Majd a terhességed alatt szépen hozzászokik a gondolathoz. Testvérféltékenység meg szinte mindig van, ha akarta a gyerek a tesót, ha nem.

2014. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Most még nem akarja, majd idővel meg fog ez a dolog változni. Szerintem nagyon sok kisgyerek nem akar testvért, de hála az égnek, olyanról még nem hallottam, hogy a szülők emiatt ne vállaltak volna még egy gyermeket.


Ne kérdezzétek Tőle, hogy akarja-e vagy sem, mert szegény azt hiszi, hogy ez tőle függ. Kész tények elé kell majd állítani, és majd meglátjátok, milyen hamar belejön a nagytesó szerepbe.


A páromnak van egy fia az előző kapcsolatából. Mikor kérdeztük Tőle (sajnos mi is beleestünk ebbe a hibába), hogy mit gondol róla, akarná-e, akkor rögvest a téma ellen fordult. Szegény páromat meg is viselte, emiatt nem mert belevágni a babaprojektbe, félt a fia reakciójától. Aztán telt, múlt az idő, pár hónapja tudta meg, hogy születni fog egy kistestvére, és majdnem hogy Ő örült a legjobban, hogy fiú lesz.


A gyerekek már csak ilyenek. :)

2014. febr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úgy látszik egy kicsit félre érthető volt a kérdésem kiírása én nem azt mondtam a fiamnak hogy döntse el hogy legyen-e tesója vagy sem hiszen mi is úgy gondoljuk hogy ez rajtunk múlik egyszerűen mivel ő is a család része kíváncsi voltam a véleményére hiszen nekem is könnyebb lenne a tudat hogy ő is szeretné.
2014. febr. 22. 16:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még a gyereked ahhoz, hogy ezt átérezze vagy bármilyen döntést hozzon vagy véleménye legyen erről. Főleg hogy egyke és nincs testvére még. Ha már lennének 2-en, 3-an testvérek és úgy kérdezed meg szeretne-e még 1-et akkor esetleg. Amúgy nálunk meg az volt, hogy párom kislánya (6éves) mindig jött haza az oviból és mondogatta hogy szeretne tesót, meg mindenkinek van tesója csak neki nincs. Mi nem terveztük a tesót egyenlőre, de összejött most 23 hetes terhes vagyok. Karácsonykor jelentettük be a családnak és a tesónak is. Na azóta folyamatosan azt mondja, hogy "neked babád fog születni" és soha nem azt mondja hogy "tesóm fog születni" valamint volt egy két elszólása, hogy "neked úgyse fog rendesen kiszületni a babád", stb..most meg teljesen leállt ezzel a tesó témával és nem látom rajta hogy örülne...szóval szerintem ne agyalj ezen amiket mond, majd ha megszületik meg fogja szeretni.
2014. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem két kisfiam van 5 és 3 évesek ők is azt mondják hogy nem szeretnének kistesót de ez nem rajtuk múlik.

Nővérem sem akart, de nem ő döntött...

2014. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Én nem értettem félre a kérdésedet, de ha már megkérdezed a véleményét, nyilván úgy értelmezi, hogy ebbe neki van beleszólása. És ameddig ő azt mondja, hogy nem akar, addig Nektek is nehezebb lesz felszabadultan várni a kistesót. Hidd el, hogy szeretni fogja nagyon. Szóval a kérdésedre a válasz? Semmit ne tegyetek, illetve álljatok neki nyugodtan a babaprojektnek.


Kedves 8-as! Ez elég durva, ha ezt az én párom fia mondta volna, biztos sírva fakadtam volna. Illetve az apjától biztos kapott volna egy maflást. Nem lehet, hogy ezeket az anyjától hallja? 6 évesen kicsit erősnek érzem.

2014. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!